XIII niedziela zwykła 27 maja 2021

 1. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopowy. Wszystkim korzystającym z tego czasu życzymy błogiego wypoczynku i nabrania sił duchowych i fizycznych. Pamiętajmy nie ma wakacji od modlitwy, Mszy św. i dobrego, szlachetnego życia. Witamy wszystkich przybyłych na wypoczynek w nasze strony.

 2. W najbliższy wtorek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kościele o godzinie 8, 10 i 18. W kaplicach o zwykłej porze. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Tzw. Świętopietrze.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Sposobność do spowiedzi św. rano na Mszach i po południu przed Mszą św., która jest o godzinie 18;  Msza św. w Przyłęku w piątek o godzinie 15.30.

 4. Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do Kościoła codziennie o godzinie 18.

 5. Zarząd Koła Przyjaciół Radia Maryja w Paradyżu organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 11 lipca 2021r. Zapisy u p. Anny Langowskiej i p. Zofii Polinceusz.

 6. Uwzględniając potrzeby duszpasterskie poszczególnych parafii, decyzją Biskupa Radomskiego Marka Solarczyka proboszczem naszej parafii z dniem 1 lipca 2021r. został mianowany ks. prał. dr Piotr Supierz, zaś wikariuszem ks. Rafał Mierzejewski. Nowym duszpasterzom na czas ich posługi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i ludzkiej życzliwości. Uroczyste objęcie parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę 4 lipca 2021r. na Mszy św. o godz. 12.00.

 7. Ofiary na kościół złożyli z Paradyża: Agnieszka Mędrecka z rodziną – 100zł, Teresa Sołtysiak – 100zł, z Wielkiej Woli: Iwona i Stanisław Gadomscy – 150zł, z Daleszewic: Agnieszka Kurzyk – 150zł, Zofia i Piotr Kurzyk – 150zł, z Przyłęka: Tadeusz i Zofia Smyczyńscy – 180zł, z Stawowiczek: Lidia i Zbigniew Cieślikiewicz – 100zł Paulina i Janusz Kamińscy – 200zł, oraz 3 ofiary bezimienne na łączną kwotę 600zł.  Za hojność i ofiarność serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

 8. O posprzątanie Kościoła prosimy panie z Alfonsowa: Gabrielę Węglarską, Annę Duperas, Bożenę Gutowską, Renatę Teda, Genowefę Ambroszczyk, Annę Gliszczyńską. Składam podziękowanie za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

XII niedziela zwykła 20 maja 2021

 1. Kończy się rok szkolny 2020/2021. Msza św. w intencji dzieci i młodzieży, grona pedagogicznego i społeczności szkolnej na zakończenie roku szkolnego będzie celebrowana w Paradyżu w czwartek o godzinie 18.00. W Sokołowie i Przyłęku w przyszłą Niedzielę. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi św.

 2. Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do Kościoła codziennie o godzinie 18, a w niedzielę i święta o godzinie 16 połączone ze Mszą św.

 3. W środę 23 czerwca nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po mszy św. porannej.

 4. Zarząd Koła Przyjaciół Radia Maryja w Paradyżu organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 11 lipca 2021r. Zapisy u p. Anny Langowskiej i p. Zofii Polinceusz.

 5. Ofiary na kościół złożyli z Dąbrowy: Anna i Jan Pietrzyk – 200zł, Agnieszka i Mariusz Cieślikiewicz – 200zł, z Paradyża: Przybyła Tomasz i Dorota – 500zł, Marta i Michał Sroczyńscy – 100zł z Przyłęka: Stanisław i Jadwiga Smyczyńscy – 200zł, Stanisława Garbalska – 100zł, Marian i Janina Szadkowscy – 200zł, narzeczeni Świątek – Marczak – 100zł, Przybyła – Meuszyński – 200zł, p. Krzysztof Buczyński – 200zł. Za hojność i ofiarność serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

 6. O posprzątanie Kościoła prosimy panie z Alfonsowa: Renatę Melka, Jadwigę Świąder, Marię Kurzyk, Alicję Kurzyk, Iwonę Sołtys, Annę Sołtys. Składam podziękowanie za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

XI niedziela zwykła 13 maja 2021

 1. Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do Kościoła codziennie o godzinie 18, a w niedzielę i święta o godzinie 16 połączone ze Mszą św.

 2. W czwartek 17 czerwca nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po mszy św. porannej.

 3. W piątek po nabożeństwie czerwcowym modlitwa uwielbienia. W imieniu organizatorów wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

 4. Ofiary na kościół złożyli z Psar: Fijałkowscy Irena i Jarosław – 200zł, Sieroń Małgorzata i Antoni – 300zł, z Dąbrowy: Kalinowska Zofia – 100zł, Wujek Karol – 250zł, z Paradyża: Mastalerz Marian i Zofia – 500zł, Falasa Marian – 100zł, z Daleszewic: Głąbała Zbigniew – 150zł, Czarnogórscy Bronisław i Barbara z córką – 300zł, narzeczeni Nowak – Marcinkiewicz – 100zł. Za hojność i ofiarność serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

 5. O posprzątanie Kościoła prosimy panie z Adamowa: Kazimierę Pietrucha, Dorotę Cieślak, Renatę Wróbel, Weronikę Gwaderę, Lucynę Wach. Składam podziękowanie za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 6. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Zelatorzy mogą odebrać biuletyn różańcowy.

X niedziela zwykła 30 maja 2021

 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Na sumie procesja eucharystyczna po krużgankach. W następne dni do czwartku włącznie połączona z nabożeństwem do Najświętszego serca P.J. o godzinie 18. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam, szczególnie w  poniedziałek mieszkańców Sylwerynowa, Adamowa, Stanisławowa, Przyłęka i Joaniowa.; we wtorek: Feliksowa, Kazimierzowa, Popław kol., Alfonsowa; w środę: Paradyża; w czwartek na zakończenie oktawy wszystkich na poświecenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Pamiętajmy o maseczkach!!!

 2. W najbliższy piątek, po oktawie Bożego Ciała w Liturgii Kościoła obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie ma postu.

 3. W sobotę w Liturgii Kościoła wspomnienie Niepokalanego Serca Matki Bożej.

 4. We wtorek dziewiąty dzień nowenny do św. Antoniego. Zapraszam na Mszę św. o godzinie 7. Potem nabożeństwo do naszego Patrona. Zachęcam do pisania osobistych intencji na to nabożeństwo.

 5. Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do Kościoła codziennie o godzinie 18, a w niedzielę i święta o godzinie 16 połączone ze Mszą św.

 6. Ofiary na kościół złożyli z Przyłęka: Skibińscy Grażyna i Piotr – 200zł, Bieniek Halina – 100zł z Sylwerynowa: Sołtys Agnieszka Henryk, Jadwiga – 300zł, ze Stawowiczek: Kwak Karolina i Piotr – 200zł, z Zabrza: Ropiak Tadeusz – 250zł, z kolonii Popławy: Wójcik Maria – 150zł, z Paradyża: Piwowarczyk Aneta i Jacek – 200zł, z Miedznej: Świąder Tomasz i Karolina – 120zł, z Dąbrowy: Strzeleccy Krystyna i Stanisław – 100zł, jedna ofiara bezimienna – 300zł. Za hojność i ofiarność serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

 7. O posprzątanie Kościoła prosimy panie z Paradyża: Karinę Marciniak, Pelagię Prasek, Dorotę Wiatr, Marzenę Goworek, Anetę Makuch, Annę Stańczyk. Składam podziękowanie za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Rycerz Niepokalanej.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
30 maja 2021

 1. We wtorek ósmy dzień nowenny do św. Antoniego. Zapraszam na Mszę św. o godzinie 7. Potem nabożeństwo do naszego Patrona. Zachęcam do pisania osobistych intencji na to nabożeństwo.

 2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. tylko w kościele o godzinie 8, 10 i po niej procesja ulicami Paradyża, następna po procesji bezpośrednio i ostatnia o godzinie 16. Trasa procesji tradycyjna i ołtarze w tych samych miejscach. Proszę, by jak co roku mieszkańcy Paradyża włączyli się do dekoracji. Dekoracja jest dla Pana Jezusa. Zapraszam asystę w strojach regionalnych; dziewczynki do sypania kwiatków; chłopców w strojach komunijnych; strażaków w strojach galowych, Strzelców. Pamiętajmy, że procesja to nie parada, ale to wielka modlitwa, stąd przynosimy śpiewniki, książeczki do nabożeństwa. Dekorujemy nasze domostwa flagami, w okna wstawiamy obrazki. Ze względu na epidemię, proszę o zachowanie obowiązujących zasad sanitarnych: w Kościele zakrywamy usta i nos maseczką, w czasie procesji zachowujemy dystans 1,5 m. Przez cały tydzień oktawa Bożego Ciała i procesja po krużgankach o godzinie 18. Na oktawę zapraszam wszystkich, a w szczególności w piątek – mieszkańców Wielkiej Woli, Daleszewic. W sobotę: Sokołowa, Grzymałowa, Stawowiczek, kol. Stawowice i Stawowice. W niedzielę procesja na sumie.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Sposobność do spowiedzi św. codziennie rano i przed nabożeństwem czerwcowym. Msza św. w Przyłęku w piątek o godzinie 15.

 4. Bardzo serdecznie zapraszam na ostanie nabożeństwo majowe i nabożeństwa czerwcowe do Kościoła codziennie o godzinie 18, a w niedzielę i święta o godzinie 16 połączone ze Mszą św. Wyjątkowo 1 czerwca nabożeństwo odbędzie po zakończeniu Mszy św. porannej.

 5. W przyszłą niedzielę, pierwszą czerwca, przeżywać będziemy m.in. Święto Ceramiki. Parafianom związanym z tym zawodem życzymy wszelkich łask Bożych. Bardzo serdecznie zapraszam na sumę. Modlić się będziemy o potrzebne dary Boże dla naszej Ceramiki Paradyż.

 6. Ofiary na kościół złożyli z Psar: Bielas Wiesława i Grzegorz – 200zł, Kolonii Popławy: Augustyński Czesław – 100zł, Wielkiej Woli: Cicha Krystyna – 150zł, Grzymałowa: Jachimowscy Barbara i Józef – 100zł, Alfonsowa: Kurzyk Maria i Leszek – 200zł, Wrocławia: Aleksandra i Dariusz – 200zł dwie ofiary bezimienne – 1150zł. Za hojność i ofiarność serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. O posprzątanie Kościoła prosimy panie z Paradyża: Annę Kuletę, Magdalenę Sadowską, Justynę Górską, Grażynę Piekarską, Jolantę Śpiewak, Alicję Piotrowską. Składam podziękowanie za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni, w sposób szczególny młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za wczorajsze sprzątanie. Bóg zapłać.

 2. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
23 maja 2021

1.     Nasza Parafia przeżywa dwudniowy odpust parafialny. Dziś i jutro na sumie procesja eucharystyczna po krużgankach. Zapraszam asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków.

2.     Jutro drugi dzień świąteczny, odpustowy. Msze św. w kościele o godzinie 8, 10, 12 i 16. W kaplicach, jak w niedzielę. 24 maja Kościół wspomina Maryję w tytule: Wspomożycielki Wiernych. Jej dedykowana jest kaplica w Przyłęku. Z wielka wiarą prośmy Ją aby pamiętała o nas przed Panem Bogiem.

3.     Jutro Pasterz naszej diecezji J.E. ks. Biskup Marek Solarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas VIII naszej Parafii. Ze względów epidemiologicznych bierzmowanie odbędzie się w dwóch turach: o godzinie 17 i 18. Polecając P.B. naszego Pasterza
i młodzież oraz ich rodziny serdecznie wszystkich na to nabożeństwo zapraszam.

4.     We wtorek siódmy dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 7 i po niej do modlitwy zanoszonej do naszego Patrona. Zachęcam również do pisania osobistych intencji.

5.     Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe do Kościoła codziennie
o godzinie 18, a w niedzielę i święta o godzinie 16 połączone ze Mszą św.

6.     W czwartek 3 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała, z którą związana jest procesja ulicami Paradyża. Bardzo proszę, tak jak w latach ubiegłych o przygotowanie ołtarzy.

7.     Ofiary na kościół złożyli z Kolonii Stawowice: Snochowscy Maria i Jerzy – 300zł, z Paradyża: Pietrzyk Maria i Robert – 300zł, Śpiewak Iwona i Piotr – 100zł, z Daleszewic: Mądrala Iwona i Piotr – 140zł, Kurzyk Alicja i Bogdan – 100zł, z Wielkiej Woli: Pilarscy Krystyna i Bogdan – 150zł, z Kolonii Popławy: Turlińscy Anna i Konrad – 500zł, z Psar: Sołtysiak Marzena i Krzysztof – 200zł, Cieśla Małgorzata i Antonii – 200zł, jedna ofiara bezimienna – 200zł.  Za hojność i ofiarność serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

8.     O posprzątanie Kościoła prosimy panie z Paradyża: Świąder Marzenę, Warmuzińską Ilonę, Rek Barbarę, Mytkowską Beatę, Daroch Marzenę. Składam podziękowanie za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni, w sposób szczególny młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za wczorajsze sprzątanie. Bóg zapłać.

9.     Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
16 maja 2021

1.     Przeżywając dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, módlmy się o niebo dla nas wszystkich.

2.     We wtorek szósty dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 7 i po niej do modlitwy zanoszonej do naszego Patrona. Zachęcam również do pisania osobistych intencji.

3.     We wtorek po nabożeństwie majowym zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

4.     W tym tygodniu, 21 maja, swoje imieniny obchodzi ks. Kapelan Jan Medaj. Już dzisiaj z całego serca składamy najserdeczniejsze życzenia. Zapraszam na Mszę św. w intencji Dostojnego Solenizanta w piątek o godzinie 7.

5.     W najbliższy piątek po nabożeństwie majowym Msza Św. i modlitwa uwielbienia, w imieniu organizatorów wszystkich serdecznie zapraszam.

6.     Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe do Kościoła codziennie o godzinie 18, a w niedzielę i święta o godzinie 16 połączone ze Mszą św.

7.     W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. Dwudniowy odpust parafialny. Na sumie procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjna, dziewczynki do sypania kwiatków.

8.     Ofiary na kościół złożyli z Kazimierzowa: Prasek Renata i Piotr – 100zł, z Paradyża: Szymczyk Ewa i Sławomir – 200zł, z Psar: Sołtysiak Zofia i Stanisław – 200zł, Starzyńscy – 300zł, Ziębaczewscy Alina i Antonii – 200zł, Kowalczyk Zofia – 200zł, Krzysztofik Marianna – 50zł, z Dąbrowy: Bielecki Mirosław – 100zł, z Kolonii Popławy: Śpiewak Ignacy i Maria – 300zł, Śpiewak Paweł i Anna – 300zł. Za hojność i ofiarność serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

9.     O posprzątanie Kościoła prosimy panie z Paradyża: Świąder Marzenę, Warmuzińską Ilonę, Rek Barbarę, Mytkowską Beatę, Daroch Marzenę. Składam podziękowanie za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać.

10.      Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

VI Niedziela Wielkanocna 9 maja 2021

1.     Od jutra przez trzy kolejne dni modlimy się o urodzaje. W te dni zapraszam na Mszę św. o godzinie 7, po niej procesja błagalna po krużgankach. W Wielkiej Woli Mszy św. w tym roku nie będzie.

2.     We wtorek piąty dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 7 i po niej do modlitwy zanoszonej do naszego Patrona. Zachęcam również do pisania osobistych intencji.

3.     We wtorek po nabożeństwie majowym zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.

4.     W czwartek, 13-ty dzień miesiąca, nabożeństwo fatimskie. Bardzo serdecznie zapraszam na godzinę 18. O przygotowanie Liturgii proszę mieszkańców Feliksowa i Kazimierzowa.

5.     Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe do Kościoła codziennie o godzinie 18, a w niedzielę i święta o godzinie 16 połączone ze Mszą św.

6.     W przyszłą Niedzielę 16 maja będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7.     Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożony dar dla parafii, jakim jest wspaniały kielich mszalny, oraz rodzicom dzieci rocznicowych za złożoną ofiarę na potrzeby Kościoła w wysokości 320zł. Bóg zapłać za troskę o nasze dobro wspólne, jakim jest nasza świątynia.

8.     Ofiary na kościół złożyli z Psar: Świątek Wanda i Eugeniusz – 200zł, Cieśla Elżbieta i Izydor – 150zł, Skibińska Aldona – 50zł, z Paradyża: Przybyła Dorota i Tomasz – 500zł, z Kazimierzowa: Juszyńscy Bogusława i Krzysztof – 300zł, z Joaniowa: Kolanek Radosław i Krystyna – 100zł, z Przyłęka: Opaliński Marian – 400zł, Korgul Krystyna – 200zł, z Feliksowa: Szadkowski Rafał – 300zł, z Grzymałowa: Kamińscy Jadwiga i Stanisław – 150zł. Za hojność i ofiarność serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

9.     O posprzątanie Kościoła prosimy panie z Paradyża: Filipowską Małgorzatę, Filipowską Elżbietę, Jackowską Edytę, Sieroń Jadwigę, Goska Monikę, Świąder Grażynę. Składam podziękowanie za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać.

10.  Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

V Niedziela Wielkanocna 2 maja 2021

 1. Jutro przeżywamy Uroczystość NMP Królowej Polski. Powierzajmy naszą Ojczyznę Bożej Opatrzności i opiece Matki Najświętszej. Msze św. w porządku niedzielnym.

 2. We wtorek w liturgii Kościoła wspominamy św. Floriana, Patrona Strażaków. Naszej Braci Strażackiej życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Patrona. Dla nas samych prośmy, aby Pan Bóg strzegła nas od pożaru.

 3. We wtorek czwarty dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 7 i po niej do modlitwy zanoszonej do naszego Patrona. Zachęcam również do pisania osobistych intencji.

 4. Dzieci klas IV, które przygotowują się do przeżycia Rocznicy I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w wtorek na godz. 17.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w piątek rano przed Mszą Św. i popołudniu od 17 oraz po nabożeństwie majowym. Msza w Przyłęku i spowiedź o godzinie 13.30.

 6. W najbliższą sobotę w Liturgii Kościoła obchodzimy uroczystość św. Stanisława Bpa i męczennika. Głównego Patrony Polski.

 7. Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe do Kościoła codziennie o godzinie 18, a w niedzielę i święta o godzinie 16 połączone ze Mszą św.

 8. W najbliższą Niedzielę 9 maja będziemy przeżywać w naszej parafii Rocznicę Uroczystości I Komunii św. Ze względów epidemiologicznych w Kościele będą mogły przebywać jedynie dzieci wraz z rodzicami. Bardzo serdecznie prosimy drogich parafian i przybyłych gości o pozostanie na krużgankach.

 9. Ofiary na kościół złożyli z Paradyża: Gwadera Edyta i Marek – 300zł, z Przyłęka: Cal Teodora – 100zł, Dusza Wiesława – 100zł, Garbalska Władysława – 100zł, z Daleszewic: Czarnogórscy – 100zł, Laskowska Iwona i Adam – 200zł, z Alfonsowa: Bugajska Stanisława z synem Pawłem – 150zł, z Wielkiej Woli: Gwadera Rafał i Agnieszka – 200zł, z Dąbrowy: Juszyński Kamil – 300zł, z Sylwerynowa: Sykus Beata i Rafał – 100zł. Za hojność i ofiarność serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

 10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Rycerz Niepokalanej. Zelatorzy odbierają Biuletyn Rodziny Różańcowej.

IV Niedziela Wielkanocna 25 kwietnia 2021

 1. Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, jak również w najbliższy pierwszy czwartek miesiąca, módlmy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

 2. We wtorek trzeci dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 7 i po niej do modlitwy zanoszonej do naszego Patrona. Zachęcam również do pisania osobistych intencji.

 3. Dzieci klas III, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w wtorek na godz. 17.

 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczynamy także maryjny miesiąc maj. Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe do Kościoła codziennie o godzinie 18, a w niedzielę i święta o godzinie 16 połączone ze Mszą św.

 5. W najbliższą Niedzielę 2 maja będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Ze względów epidemiologicznych w Kościele będą mogły przebywać jedynie dzieci wraz z rodzicami. Bardzo serdecznie prosimy drogich parafian i przybyłych gości o pozostanie na krużgankach.

 6. Ofiary na kościół złożyli z Paradyża: państwo Rogulscy – 400zł, Jaroń Jolanta i Robert – 200zł, Jaroń Magda i Marcin – 200zł, Polinceusz Zofia – 120zł, z Psar: Stępień Dorota i Waldemar – 150zł, Tomasik Jadwiga – 100zł, Baran Barbara – 50zł, z Wielkiej Woli: Langier Janina – 100zł, z Dąbrowy: Nowakowska Jolanta – 300zł, z Popław: Antos Edyta i Marek – 200zł, jedna ofiara bezimienna – 200zł. Za hojność i ofiarność serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

 7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, jest nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła powszechnego i lokalnego.

III Niedziela Wielkanocna 18 kwietnia 2021

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Od dziś do przyszłej niedzieli przeżywamy Tydzień Biblijny. Pomyślmy, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Pismo Święte.

 2. We wtorek drugi dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 7 i po niej do modlitwy zanoszonej do naszego Patrona. Zachęcam również do pisania osobistych intencji.

 3. Dzieci klas III, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, środę, piątek na godz. 17.

 4. W przyszłą niedzielę, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, przeżywać będziemy dzień modlitw o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

 5. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia 2021 roku, w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie, rozpoczęło się w naszej Diecezji Radomskiej Jerycho Rodzin, które jest zaproszeniem wszystkich: duszpasterzy, małżeństw i rodzin do modlitwy o świętość małżeństw i rodzin. W naszej parafii rozpocznie się ono w przyszłą niedzielę, tj. 25.04.2021r. o godzinie 19 Uroczystą Mszą Św. w intencji rodzin naszej parafii. Szczegółowy plan jest wywieszony w przedsionku Kościoła. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w poszczególne punkty programu naszej modlitwy.

 6. Ofiary na kościół złożyli z Przyłęka: Wójcik Paulina i Artur – 120zł, Stańczyk Halina i Piotr – 200zł, z Kazimierzowa: Klejnota Zofia – 300zł, z Daleszewic: Gąsiorowscy Katarzyna i Daniel – 300zł, z Psar: Janowscy Beata i Dariusz – 300zł, Cieśla Zofia i Dariusz – 150zł, z Paradyża: Michalscy Grażyna i Bogusław – 200zł, 3 ofiary bezimienne na łączną kwotę 600zł. Za hojność i ofiarność serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

 7. O posprzątanie kościoła proszę panie z Paradyża: Michalską Teresę, Jęcek Monikę, Krawczyk Katarzynę, Sołtysiak Martę, Kmita Marię, Michalską Halinę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni, dbałość o jej piękno.

 8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, jest nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła powszechnego i lokalnego.

II Niedziela Wielkanocna 11 kwietnia 2021

jesuz-zmartwychstał
 1. Dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego z wielką wiarą prośmy o ustąpienie epidemii koronawirusa. Prośmy o siłę i mądrość dla kierujących naszym państwem, męstwo i postawę dobrego samarytanina dla opiekujących się chorymi, cierpliwość dla nas wszystkich.

 2. Przypominamy o przestrzeganiu zasad dotyczących zgromadzeń liturgicznych. W kościele może przebywać równocześnie 1 osoba na 20 metrów kwadratowych, prosimy o używanie maseczek, zgodnie z ich przeznaczeniem, a także o to, by nie stać lub siedzieć w jednym miejscu, ale zajmować całą powierzchnię świątyni.

 3. We wtorek rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością św. Antoniego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 7 i po niej do modlitwy zanoszonej do naszego Patrona. Zachęcam również do pisania osobistych intencji.

 4. Dzieci klas III, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 17.

 5. Zapraszamy w piątek na godz. 18.00 na wspólną modlitwę uwielbienia Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 6. Ofiary na kościół złożyli z Paradyża: Kacprzyk Zofia z Córką – 150zł, Gusta Maria i Grzegorz – 350zł, Borończyk Iwona i Mariusz – 300zł, Majewscy Maria i Paweł – 100zł, Sitkowska i Lipa – 200zł, Cąder Agnieszka i Marcin – 150zł, z Feliksowa: Jędrzejczyk Zofia – 140zł, z Przyłęka: Tutajewicz Teresa i Zygmunt – 400zł, Sawana – 100zł, jedna ofiara bezimienna – 200zł. Za hojność i ofiarność serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

 7. O posprzątanie kościoła proszę panie z Paradyża: Jurga Grażynę, Jurga Małgorzatę, Grabowską Annę, Malicką Danutę, Półchłopek Wiolettę, Lewandowską Marię. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni, dbałość o jej piękno.

 8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, jest nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła powszechnego i lokalnego.

Niedziela Wielkanocna 4 kwietnia 2021

wielkanoc
 1. Przeżywając Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, życzę wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, aby spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem stało się źródłem wiary, męstwa i radości w naszym życiu. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do grobu P.J. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego wystroju naszej świątyni, służbie liturgicznej, strzelcom, strażakom, prowadzącym adorację przy grobie P.J. i wam Drodzy Bracia i Siostry.

 2. Jutro drugi dzień świąteczny. Msze św. w kościele o godzinie 8,10,12,16. W Sokołowie o godz. 9, Przyłęku o godz. 11.15. Usłyszymy list ks. Rektora KUL – u.

 3. Przyszła niedziela, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Prośmy z wielką wiarą i ufnością o ustąpienie epidemii korona wirusa. Przypominamy o przestrzeganiu restrykcji nałożonych przez służby rządowe i sanitarne.

 4. Ofiary na kościół złożyli z Paradyża: Piotrowscy Jan i Bożena – 100zł, Filipowscy Elżbieta i Wojciech – 100zł, Pietras Janina – 100zł, Bombol Jadwiga – 150zł, Cuper Jarosław i Monika – 120zł, Powązka Ewelina – 100zł, Krop Maria i Kazimierz – 100zł, Bociek Ewa – 200zł, Mijas Iwona i Sławomir – 300zł. Za hojność i ofiarność serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

 5. O posprzątanie kościoła proszę panie z Paradyża: Langowską Barbarę, Langowską Małgorzatę, Warczyńską Annę, Kałużyńską Hannę, Sieroń Barbarę, Snochowską Barbarę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni, dbałość o jej piękno.

 6. W zakrystii możemy nabyć świąteczny numer Gościa Niedzielnego i odebrać kwietniowy numer Rycerza Niepokalanej. Zelatorzy odbierają biuletyn rodziny różańcowej.

Niedziela Palmowa 28 marca 2021

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości pogrzebowych naszego księdza proboszcza Adama Myszkowskiego. Na ręce Pana Wójta Wojciecha Rudalskiego składamy podziękowanie przybyłym delegacją samorządowym, dziękujemy służbą porządkowym: strzelcom, strażakom, dziękujemy każdemu z was bracia i siostry za modlitwę w intencji ks. proboszcza, okazane wsparcie i pomoc płynącą z otwartych serc.

 2. Dniem dzisiejszym rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach świętych w kościele i w kaplicach poświęcenie palm. Bardzo serdecznie zapraszam, przestrzegając restrykcje stanu epidemii,  na nabożeństwa Wielkiego Tygodnia.

Czwartek: przeżywać będziemy pamiątkę ustanowienia Najśw. Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 17.

Piątek: w tym dniu nie ma Mszy św. Sprawowana jest Liturgia Męki Pańskiej, która rozpocznie się Drogą Krzyżową o godzinie 16. O godzinie 17 centralne nabożeństwo, na które składa się czytanie Pisma św., z męką Pańską, adoracja Krzyża Św., Komunia św. i przeniesienie P.J. do grobu. Po wszystkich ceremoniach śpiewa się trzy części Gorzkich Żali.

Sobota: obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny w Paradyżu o godzinie 8.00, 8.30, 9.00 (ze względu na stan epidemii odbędzie się na krużgankach, z zachowaniem wymaganego dystansu).

Poświęcenie pokarmów w miejscowościach przynależących do parafii rozpocznie się od godziny 9.30:

1 ksiądz miejscowości: Joaniów, Przyłęk, Stanisławów, Sylwerynów, Adamów, Stawowice, Stawowice Kolonia, Stawowiczki.

2 ksiądz miejscowości: Feliksów, Kłopotów, Kazimierzów, Popławy Kolonia, Alfonsów, Wielka Wola, Daleszewice, Sokołów / Grzymałów.

Gromadzimy się przy figurkach lub u państwa sołtysów. Prosimy o pojazdy przed plebanią
o godzinie 9.20.

O godzinie 18 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej.

 1. Msze św. niedzielne i nabożeństwa Triduum Paschalnego można przeżywać poprzez łącza internetowe naszej Parafii.

 2. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i restrykcji zapraszamy wszystkich do indywidualnej adoracji i modlitwy, począwszy od czwartku wieczorem poprzez piątek i sobotę. Strażaków prosimy o czuwanie przy Grobie Pańskim. W te dni kościół będzie otwarty do godziny 22.

 3. Rezurekcja – procesja wewnątrz Kościoła tylko z udziałem asysty liturgicznej, w niedziele o godzinie 6. Następne Msze św. o godzinie 10,12,16. Kaplice: 9 Sokołów; 11,15 Przyłęk.

 4. Ofiary na kościół złożyli: z Paradyża: Rutowicz Jadwiga i Jan – 200zł, Kmita Maria i Bolesław – 100zł, państwo Lewandowscy i Jurga – 300zł, Polinceusz Marzena i Marek – 200zł, Truszkowscy Urszula i Andrzej – 300zł,, Jończyk Krystyna i Stanisław – 150zł, Daroch Marzena i Krzysztof – 100zł, Sroczyńscy Marta i Michał – 100zł, Tutak Emilia – 150zł, państwo Rzońca – 200zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 5. Ofiary na kwiaty do Grobu P.J. złożyli mieszkańcy: Kazimierzowa – 335 zł., Popław kol. 268 zł., Przyłęka – 476 zł, Stawowice-Kol. – 143zł, Daleszewic – 350zł. Bóg zapłać.

 6. O posprzątanie kościoła proszę panie z Paradyża: Polinceusz Zofię, Buczyńską Joannę, Ignerowicz Agnieszkę, Sadowską Elżbietę, Śpiewak Annę, Puchała Annę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 7. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, Mały Gość Niedzielny oraz w zakrystii Gość Niedzielny Extra poświęcony osobie św. Józefa. W czwartek ukaże się i będzie do nabycia świąteczny numer Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy pamiątkowe wspomnienie o naszym Księdzu proboszczu Adamie Myszkowskim.

V Niedziela Wielkiego Postu 21 marca 2021

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W związku ze zwiększoną liczbą nowych zakażeń przypominamy o przestrzeganiu wszelkich zaleceń sanitarnych, w tym obowiązku noszenia maseczek w czasie sprawowanych Mszy św. i nabożeństw.

 2. 17 marca 2021 r. zakończył ziemską pielgrzymkę ks. prałat Adam Myszkowski. Uroczystości pogrzebowe odbędą się: w Paradyżu, we wtorek, 23 marca 2021r. o godzinie 18.00 – z udziałem wiernych świeckich; o godzinie 20.00 – z udziałem kapłanów; w Radoszycach, w środę, 24 marca 2021 r. o godzinie 12.00. Po czym ciało spocznie na miejscowym cmentarzu.

Panie Jezu Cierniem Ukoronowany i Krwią Świętą Zbroczony

przyjmij gorliwego Sługę swego do grona świętych Kapłanów.

Przybywających na uroczystości pogrzebowe ś.p. ks. prałata Adama Myszkowskiego bardzo gorąco prosimy, abyśmy – pamiętając o istniejącej i rozszerzającej się pandemii koronawirusa – zatroszczyli się o zdrowie innych oraz własne.

Dlatego prosimy o bezwzględne przestrzeganie przepisów sanitarnych,  a mianowicie:

– wszystkich obowiązuje noszenie masek ochronnych;

– w świątyni na powierzchni 15 m2 może znajdować się jedna osoba;

– na zewnątrz świątyni odległość pomiędzy osobami wynosi 1,5 m;

– podporządkowanie się służbom porządkowym: strzelcom, strażakom.

         Jednocześnie informujemy, że w Paradyżu parking będzie przygotowany przy ul. Koneckiej (trasa 74), naprzeciw cmentarza grzebalnego.

         Po zakończonych mszach św. pragnący pomodlić się przy trumnie zmarłego będą to mogli uczynić do godz. 23.00. Po czym ciało zostanie przewiezione do domu pogrzebowego.

W środę 24.03.2021r. dla tych, którzy nie będą mogli udać się do Radoszyc własnym środkiem transportu, będą podstawione autokary na parkingu od strony bramy Przyłęckiej. Odjazd o godz. 10.30                                         

 1. Rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Tymoteusz, cysters z Wąchocka. Módlmy się o Dary Ducha Św. dla ojca rekolekcjonisty i dla nas o dobre owoce rekolekcji. W związku z uroczystościami pogrzebowymi ks. proboszcza Adama Myszkowskiego zmianie uległ program rekolekcji. Odwołane zostały Msze Św. we wtorek o godzinie 16 oraz środowe Msze św. sprawowane w kaplicach w Sokołowie i Przyłęku. Serdecznie prosimy osoby, które zamówiły powyższe intencje Mszy św. o kontakt z kancelarią parafialną. Dziękujemy za zrozumienie.

Spowiedź parafialna we Wtorek od godz. 10.00 do końca sumy.

 1. W najbliższy czwartek przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w kościele i kaplicach według porządku niedzielnego.

 2. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 16, Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16.

 3. W zakrystii można zgłaszać chorych pragnących przystąpić do spowiedzi wielkanocnej. Spowiedź odbędzie się w piątek 26.03.2021r. od godziny 9.00.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. oraz w piątek przed Drogą Krzyżową młodzież naszej parafii zrzeszona w KSM będzie prowadziła kiermasz wielkanocny. Będzie można nabyć palemki wielkanocne stroiki, kartki z życzeniami. Zebrane środki zostaną przeznaczone na potrzeby parafialnego KSM, który zaprasza młodzież na spotkania w każdą sobotę w salce katechetycznej o godzinie 14.

 2. Ofiary na cmentarz złożyli z Paradyża: Rutowicz Barbara i Józef – 200zł, Piotrowscy Małgorzata i Adam – 200zł, Śpiewak Ewa i Dariusz – 150zł, Mijas Anna, Karolina, Tomasz – 180zł, Kuleta Magdalena i Jerzy – 200zł, Madej Elżbieta i Jan – 300zł, Pęczkowscy Halina i Paweł – 200zł, Pęczkowska Ewa – 100zł, Wojciechowska Zdzisława – 100zł Bandos Leokadia – 200zł. Za hojność, otwarte serce i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 3. Ofiary na kwiaty do grobu P.J. złożyli mieszkańcy: Adamowa – 120zł, Alfonsowa – 160zł, Wielkiej Woli – 434zł, Sylwerynowa – 150zł, Feliksowa – 280zł, Stawowic – 330zł, Sokołowa i Grzymałowa – 280zł, Stawowiczek – 205zł, Stanisławowa – 80zł, Paradyża – 1004zł. Serdeczne Bóg zapłać.

 4. O posprzątanie kościoła proszę panie z Paradyża: Ewę Śpiewak, Halinę Podgrodzką, Ilonę Kazuła, Urszulę Truszkowską, Halinę Świąder, Monikę Wojtulską, Małgorzatę Filipowską. Składamy podziękowanie i Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni, dbałość o kwiaty i pomnik papieski.

 5. Gość Niedzielny.

Niedziela 14 marca 2021

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W związku ze zwiększoną liczbą nowych zakażeń przypominamy o przestrzeganiu wszelkich zaleceń sanitarnych, w tym obowiązku noszenia maseczek w czasie sprawowanych Mszy św. i nabożeństw.

 2. W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i Duszpasterstwa Rodzin diecezji radomskiej zapraszamy do włączenia się w Tydzień Modlitw o ochronę życia. Jest to inicjatywa modlitewna, mająca na celu uratowanie życia dzieci nienarodzonych, ich rodziców, którzy znajdują się w trudnej sytuacji lub otrzymali trudną diagnozę prenatalną. Będzie to także modlitwa w intencji pielęgniarek, położnych i lekarzy, polityków, dziennikarzy oraz wszystkich osób domagających się zabijania dzieci nienarodzonych. Tydzień modlitw rozpocznie się w liturgiczne wspomnienie świętego Józefa (19 marca), a zakończy się w Dzień Świętości Życia (25 marca). Codziennie będzie odmawiana Litania do świętego Józefa oraz modlitwa świętego Jana Pawła II o poszanowanie życia.

 3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Tymoteusz, cysters z Wąchocka. Módlmy się o Dary Ducha Św. dla ojca rekolekcjonisty i dla nas o dobre owoce rekolekcji. Szczegółowy plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę. Będzie on dostępny na stronie internetowej parafii, a także na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

 4. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 16, Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16.

 5. W zakrystii można zgłaszać chorych pragnących przystąpić do spowiedzi wielkanocnej.

 6. Wszystkich chętnych, kochających śpiewać, zapraszamy na pierwsze spotkanie scholi parafialnej w najbliższą sobotę o godzinie 12 w salce katechetycznej.

 7. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii zrzeszona w KSM będzie prowadziła kiermasz wielkanocny. Będzie można nabyć palemki wielkanocne stroiki, kartki z życzeniami. Zebrane środki zostaną przeznaczone na potrzeby parafialnego KSM, który zaprasza młodzież na spotkania w każdą sobotę w salce katechetycznej o godzinie 14.

 8. Ofiary na cmentarz złożyli z Stawowic: Bociek Gabriela i Piotr – 100zł, Waliccy Anna i Rafał – 100zł, Smardzewscy Ryszard, Dorota, Marek – 300zł, Stańczyk Bogusława i Wojciech – 150zł, z Stawowice: Tracz Magdalena i Sławomir – 100zł, Ścieglińscy Iwona i Rafał – 100zł, z Paradyża: Różyk Krzysztof – 200zł, Makowscy Wioleta i Jerzy – 100zł, z Stanisławowa: rodzina Gustów – 200zł i jedna ofiara NN – 300zł. Za hojność, otwarte serce i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 9. Ofiary na kwiaty do grobu P.J. złożyli mieszkańcy: Joaniowa – 160zł. Serdeczne Bóg zapłać.

 10. O posprzątanie kościoła proszę panie z Paradyża: Bernacką Teresę, Polinceusz Ewę, Włodarską Leokadię, Włodarską Małgorzatę, Olejniczak Danutę, Krajewską Ewę. Składamy podziękowanie i Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni, dbałość o kwiaty i pomnik papieski.

 11. Gość Niedzielny. Do odbioru w zakrystii jest Gość Niedzielny Extra, poświęcony św. Józefowi.

Niedziela 7 marca 2021

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W ostatnich dniach naszą wspólnotę spotkała ogromna tragedia. We wtorkowy wieczór napadnięty został ksiądz proboszcz Adam Myszkowski. W obliczu powyższego doświadczenia, pomimo wzburzenia ogromem zła i cierpienia jakie dotknęło księdza proboszcza, jak też nas jako wspólnotę parafialną, bardzo serdecznie prosimy o powstrzymanie się od komentarzy w powyższej sprawie, zarówno prywatnych, jak też wypowiadanych w środkach społecznego przekazu (radio, telewizja, portale społecznościowe). Dzisiaj, księdzu proboszczowi potrzebna jest jedność i wspólnota, która otoczy Go swoją modlitwą, w obecnej sytuacji tak bardzo potrzebną. Wdzięczni za dotychczasowy dar modlitwy, prosimy o jej kontynuację, zarówno w czasie sprawowanych nabożeństw, czy w zaciszu własnych domów. Z serca dziękujemy za okazane dobro, pomoc i wyrażone słowa współczucia.

 2. W dniu 1 marca przeżywaliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, żołnierzy pomordowanych przez komunistyczny reżim. Aby przywrócić im utraconą pamięć i cześć Instytut Pamięci Narodowej prowadzi poszukiwania miejsc ich pochówku. W dniu dzisiejszym na ten cel Strzelcy z naszej Jednostki kwestują na terenie naszej parafii.

 3. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 16, Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16.

 4. W najbliższą sobotę przypada 13-ty dzień miesiąca, przeżywać będziemy Nabożeństwo Fatimskie. Naszą modlitwę ofiarujmy w intencji powrotu do zdrowia księdza proboszcza. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 5. Ofiary na cmentarz złożyli z Daleszewic: Szlązak Teresa i Stanisław – 300zł, Laskowska Jadwiga – 150zł, Szczytowscy Janina i Witold – 100zł, Kostrzewa Jan – 200zł, Brzeski Stanisław – 300zł, z Stawowic: Gajzler Jolanta i Marek – 150zł, Ziółkowscy Małgorzata i Stanisław – 100zł, Smardzewska Janina i Ryszard – 300zł, Puchała Magdalena i Wojciech – 100zł, Tomasik Danuta i Władysław – 100zł. Za hojność, otwarte serce i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 6. O posprzątanie kościoła proszę panie z Paradyża: Falasa Stanisławę, Snochowską Zdzisławę, Chmielewską Lidię, Gierczyna Angelikę, Pęczkowską Halinę, Mijas Iwonę. Składamy podziękowanie i Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni, dbałość o kwiaty i pomnik papieski.

 7. Dzisiaj różaniec przed sumą śpiewa KŻR św. Dominika. Serdecznie proszę o podanie informacji dotyczących śpiewu różańca w następne niedziele.

 8. Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej.

Niedziela 28 luty 2021

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach w Polsce modlimy się w intencji misji św. Przed świątyniami zbierane są ofiary do puszek na rzecz Fundacji Ad Gentes. U nas też. Fundacja ta niesie pomoc materialną i duchową misjom poprzez polskich  misjonarzy.

 1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godzinie 16, Gorzkich Żali w niedzielę o godzinie 16. Bardzo serdecznie zapraszam.

 2. W czwartek w Liturgii wspominamy Królewicza św. Kazimierza, Patrona naszej Radomskiej Diecezji.  Modlić się będziemy za naszego Pasterza Biskupa Marka, pozostałych Biskupów, Księży, siostry zakonne i cały lud Boży Kościoła Radomskiego.

 3. W tym tygodniu przeżywać będziemy  pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Sposobność do spowiedzi św. codziennie rano i w piątek od godziny 15,30. Po Drodze Krzyżowej w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie na to spotkanie proszeni są też ich rodzice. Msza św. w Przyłęku o godzinie 14.

 4. Bardzo proszę państwa sołtysów, aby tradycją lat ubiegłych zorganizowali zbiórkę pieniężną na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

 5. W dniu 1 marca przeżywamy  Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Zapewne doskonale wiemy, że chodzi o tych żołnierzy, którzy zostali zamordowani przez komunistyczny reżim, tylko dlatego, że nie zgadzali się z sytuacją polityczną narzuconą Polsce po II wojnie światowej.  Bardzo wielu z nich zostało bestialsko zamordowanych i  pogrzebanych w nieznanych miejscach.  Instytut Pamięci Narodowej prowadzi  wykopaliska w wielu miejscach naszej Ojczyzny. Do tego potrzebne  są dodatkowe pieniądze. Stąd w okolicach 1 marca prowadzone są zbiórki pieniężne w całej Polsce. Strzelcy z naszej Jednostki w przyszłą niedzielę będą kwestować  w naszej Parafii.

 6. Ofiary na cmentarz złożyli  z Wielkiej Woli: Juszczyk Katarzyna i Łukasz – 150 zł., Cuper Danuta – 120 zł., Juszczyk Maria i Stanisław – 150 zł., Bernas Maria i Andrzej – 200 zł., Piekarscy Ela i Mirosław – 150 zł., Sieroń Urszula i Paweł – 150 zł., Świdros Halina i Andrzej – 120 zł., z Daleszewic: Baranowscy Bogusława i Andrzej – 100 zł., Daroch Irena – 100 zł., 1 off. N.N. – 300 zł.  Bóg zapłać.

 7. O posprzątanie kościoła proszę  panie z  Paradyża:  Rzeźnik Krystynę, Bagieńską Urszulę, Snochowską Genowefę, Świątek Ilonę, Langier Monikę, Makowską Wiolettę.  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 8. Różaniec przed sumą śpiewa dzisiaj KŻR   M.B. Anielskiej., w przyszłą niedzielę KŻR św. Dominka.

 9.   Gość Niedzielny.

Niedziela 21 luty 2021

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Ubiegłą środę Mszą św. odprawianą w naszym kościele przez Księdza Biskupa Ordynariusza, Marka Solarczyka  i ceremonią posypania głów popiołem rozpoczęliśmy Wielki Post.

 2. Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątego o godzinie 16  i Gorzkich Żali w niedzielę o godzinie 16.

 1. W okresie wielkopostnym Kościół Polski niesie pomoc żyjącym  w krajach misyjnych. W tym celu w przyszłą niedzielę przed świątyniami zbierane będą do puszek ofiary na ten cel. U nas też.

 1. Bardzo serdecznie proszę wszystkich Drogich Parafian i Gości o szczerą modlitwę o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych, które tradycyjnie w naszej Parafii będą w V Niedzielę Postu i trzy dni następne. Poprowadzi je o. Tymoteusz, cysters z Wąchocka.

 1. Ofiarę na remont cmentarz złożyli:  z Wielkiej Woli: Nowak Sylwia i Piotr – 150 zł., Gwadera Jadwiga – 180 zł.,   Meusiak Maria i Antoni – 200 zł., Wojciechowska Irena – 300 zł., Kucharska Anna – 100 zł., Oleksik Edyta i Dariusz – 200 zł., Langier Ryszard – 100 zł., z Daleszewic: Białowąs Bogusława i Sławomir – 100 zł., Morawscy Maria i Henryk – 100 zł., Kobalczyk Bernardetta i Michał – 200 zł. Bóg zapłać.

 2. O posprzątanie kościoła proszę panie z Paradyża: Ignerowicz Barbarę, Sadowską Magdalenę, Górską Justynę, Piekarską Grażynę, Śpiewak Jolantę, Piotrowską Alicję.  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 3. Dzisiaj różaniec przed sumą śpiewa KŻR św. Maksymiliana, a w przyszłą niedzielę KŻR M.B. Anielskiej.

 4. Gość Niedzielny. Mały Gość Niedzielny.

Niedziela 13 luty 2021

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Dzisiaj, po Mszy św. popołudniowej młodzież zrzeszona w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży zaprasza do kościoła swoich rówieśników na spotkanie z  racji Dnia św. Walentego.

 1. Od dnia dzisiejszego do soboty włącznie w Kościele Polskim przeżywamy 54 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Nikogo nie potrzeba przekonywać, że jest to paląca kwestia, by włączyć się w tę wielką i ciągłą inicjatywę naszego Kościoła.

 2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post, czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. z ceremonią posypania głów popiołem w kościele o godzinie 8, 10, 16; w kaplicach o zwykłej niedzielnej porze. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły.

 3. Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową – w każdy piątek o godzinie 16 i Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godzinie 16. Rekolekcje parafialne – które będą w V Niedzielę Postu i do środy włącznie. Poprowadzi je o. Tymoteusz z Wąchocka. Módlmy się wszyscy o dobre przeżycie tegorocznego Wielkiego Postu.

 4. W najbliższy piątek, 19 lutego, w kościele po  Drodze Krzyżowej, modlitwa uwielbienia. W imieniu organizatorów wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

 5. Ofiary na cmentarz złożyli: Wach Henryka i Marian z Kłopotowa – 200 zł., Mamrot Dorota i Jan z Feliksowa – 200 zł., Susikowie Jadwiga, Iwona i Krzysztof z Popław kol. 200 zł., Tomczyk Anna i Mateusz z Daleszewic – 150 zł., Bernaccy Irena i Józef z Przyłęka – 300 zł., Kiełtyk Teresa z Grzymałowa – 100 zł., Filipowscy Małgorzata i Jakub z Paradyża – 100 zł., Szkatulnik Monika i Tomasz z Daleszewic -100 zł., Świderscy Anna i Łukasz z Daleszewic – 150 zł., 2 off. N.N. – 400 zł. Bóg zapłać.

 6. O posprzątanie kościoła proszę panie z Kłopotowa.: Głuszek Annę, Wach Henrykę, Grzywacz Teresę, Danielik Elżbietę, Wach Krystynę, Sołtys Annę, Klejnota  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 7. Dzisiaj różaniec przed sumą śpiewa KŻR z Sylwerynowa., a w przyszłą niedzielę KŻR św. Maksymiliana.

 8. Gość Niedzielny.

Niedziela 7 luty 2021

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W czwartek  przeżywać będziemy Międzynarodowy Dzień Chorego. Wszystkich ludzi w podeszłym wieku; chorych, którzy mogą chodzić zapraszam na Mszę św. o godzinie 14 do kościoła. Wcześniej będzie można skorzystać ze spowiedzi św., aby  przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych i otrzymać błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 1. W sobotę, 13 –ty dzień miesiąca, nabożeństwo fatimskie o godzinie 16. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam. O przygotowanie Liturgii proszę mieszkańców Paradyża z ulic: Piotrkowskiej, Opoczyńskiej, Koneckiej, Lipowej, Topolowej.

 2. W niedzielę, 14 lutego wspominamy św. Walentego. Patrona zakochanych. Młodzież naszej Parafii zrzeszona w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży zaprasza wszystkich młodych po Mszy św. popołudniowej na montaż słowno-muzyczny poświęcony miłości.

 3. Redakcja Gościa Niedzielnego wydała, w związku z rokiem poświęconym św. Józefowi, okolicznościowy numer Gościa Niedzielnego Extra. Kto by chciał bliżej i dokładniej zapoznać się z Patronem Kościoła, bardzo proszę, aby do następnej niedzieli włącznie, zapisał się w zakrystii. Sto stronicowy numer kosztować będzie 9 zł.

 4. Ofiary na cmentarz złożyli: z Popław kol. rodzina Kurzyków – 1000 zł.., Wach Teresa i Stanisław – 150 zł.., Sikora Irena i Zdzisław –  100 zł., Baran Jadwiga i Grzegorz – 150 zł., Stobienieccy Grażyna i Marek – 200 zl., Wach Wiesława i Stanisław – 100 zł., rodzina Kędziorów i Ciachów – 300 zł., Turlińscy Ewa i Janusz – 100 zł., 4 off N.N. – 1150 zł., z Alfonsowa: Ambroszczyk Genowefa – 100 zł., Kurzyk Zdzisław – 100 zł., Gutowscy Bożena i Sławomir – 300 zł.   Bóg zapłać.

 5. O posprzątanie kościoła proszę panie z Paradyża: Morawską Agnieszkę, Różycka Barbarę, Morawską Agnieszkę, Grabowską Annę, Gliszczyńską Milenę, Sobierajską Anetę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 6. Różaniec dziś śpiew KŻR  B. Nieustającej Pomocy, a w przyszłą niedzielę KŻR  z Sylwerynowa.

 7. Gość Niedzielny. Rycerz Niepokalanej.

Niedziela 31 stycznia 2021

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. We wtorek, 2 lutego, przypada Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. w kościele i w kaplicach poświęcenie    Modlimy się też za  zakonnice i  zakonników. Ofiary złożone na tace są  przeznaczone na zakony kontemplacyjne.

 2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy we  wtorek wraz   rodzicami na Mszę św. o godzinie 16. Będą one miały poświęcone książeczki do nabożeństwa.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.  Sposobność do spowiedzi św. codziennie rano i w piątek od godziny 15,30.  Msza św. w Przyłęku o godzinie 14.

 4. Młodzież klas VIII, przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania ma swoje spotkanie w piątek po Mszy  św. popołudniowej.

 5. Ofiary na cmentarz  złożyli: z Kazimierzowa: Budzinowscy Beata i Sławomir – 150 zł., Jackowscy Renata i Andrzej – 300 zł., Żuchowscy Jadwiga i Czesław – 200 zł., Rogulski Michał – 200 zł., Sobierajscy Katarzyna i Zbigniew – 100 zł., Żuchowscy Dorota i Grzegorz – 100 zł., z Feliksowa: Różycka Barbara – 200 zł., Filipowscy Agnieszka i Marcin – 100 zł., Mijasowie Bożena i Antoni – 200 zł., Jędrzejczyk Zofia – 150 zł.    Bóg zapłać.

 6. O posprzątanie kościoła proszę panie z Paradyża: Gusta Marię, Rzeźnik Joannę, Gromadzką Agnieszkę, Olczyk Wiesławę, Olczyk Anetę, Olczyk Marię. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 7. Różaniec dziś śpiewa  II KŻR ze Stawowic, we wtorek KŻR Niepokalanego Serca M.B., KZR M.B. Nieustającej Pomocy.

 8. Gość Niedzielny.

Niedziela 24 stycznia 2021

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W dniu dzisiejszym, zgodnie z zapowiedzią, modlimy się za naród Chorwacki dotknięty trzęsieniem ziemi. Spieszymy również z pomocą materialną składając do puszki osobistą ofiarę.

 2. W najbliższą środę o godzinie 11 w katedrze radomskiej odbędzie się, w obecności Nuncjusza Papieskiego, uroczysty ingres /wprowadzenie w urząd/ piątego Pasterza naszej Diecezji  E. Księdza Biskupa Marka Solarczyka. Starajmy się uczestniczyć w tym wydarzeniu poprzez transmisję w Telewizji TRWAM i polecać Panu Bogu w modlitwie posługę naszego Ordynariusza.

 3. Do dnia jutrzejszego przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitwy o jedność Chrześcijan. Włączmy się w tę Chrystusową troskę, „aby stanowili jedno…”

 4. Ofiary na cmentarz złożyli: ze Stawowiczek: Głąbała Joanna i Marcin – 200 zł., Wiktorowicz Katarzyna i Sylwester – 120 zł., Latańscy Małgorzata i Piotr – 50 zł., z Sokołowa:  rodzina Szkatułów i Kaczmarków – 150 zł., Karkocha Barbara Krzysztof – 100 zł., z Grzymałowa: Kolasińscy – 150 zł., Juźwik Małgorzata i Zbigniew – 150 zł., z Kol. Stawowice: Tracz Teresa i Stanisław – 150 zł., ze Stawowic: Świątek Jan i Maria – 100 zł., z Feliksowa: Stępień Wacław – 200 zł. Bóg zapłać.

 5. O posprzątanie kościoła proszę panie z Paradyża: Rudzką Ilonę, Perlikowską Beatę, Janowską Stanisławę, Perlikowską Katarzynę, Hybińską Bożenę, Sykus Halinę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 6. Różaniec dziś śpiewa I KŻR ze Stawowic, a w przyszłą niedzielę II KŻR ze Stawowic.

 7. Gość Niedzielny. Mały Gość Niedzielny.

Niedziela 17 stycznia 2021

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W ubiegły piątek zakończyliśmy „nietypową” tegoroczną kolędę. Bóg zapłać wszystkim za te modlitewne spotkania w świątyniach; za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Parafii, jak również na czekające nas prace na cmentarzu grzebalnym. Bardzo proszę, aby w miarę możliwości sukcesywnie dalsze ofiary wpływały. Dotychczas złożone pieniądze mamy wpłacone na konto w Banku.

 2. W najbliższy wtorek, nasz były Ordynariusz, ks. bp Henryk Tomasik przeżywał będzie swoje Imieniny. Jak wspomniał obecny Ordynariusz,  ks. bp Marek Solarczyk będzie to dzień wdzięczności dla bpa Henryka za Jego posługę w Diecezji. O godzinie 18 w katedrze radomskiej będzie Msza św. Włączmy się jako wspólnota wielkowolska w to podziękowanie i życzenia.

 3. W sobotę ks. Rafał zaprasza na spotkania formacyjne: g. 9:30 – kandydatów na ministrantów; 10:15 – ministrantów; 14:00 członków KSM i sympatyków.

 4. W ostatnim czasie trzęsienie ziemi nawiedziło Chorwację. Cały świat włącza się w pomoc temu narodowi. My również, jako chrześcijanie nie możemy być obojętni. Zgodnie z sugestią Księży Biskupów w przyszłą niedzielę przed wszystkimi kościołami w Polsce będą zbierane ofiary na ten cel.

 5. Ofiary na cmentarz złożyli: z Przyłęka: Ciach Wioletta – 50 zł., Bernaccy Aleksandra i Andrzej – 100 zł., Bernacka Marianna – 80 zł., Oleś Teresa – 100 zł., Smardzewska Stanisława – 100 zł., Śpiewak Grzegorz – 300 zł., Zawadzcy Bernadetta i Adam – 100 zł., Ciach Henryka i Zygmunt – 100 zł., Tutajewicz Teresa i Zygmunt – 150 zł., Wach Aneta i Andrzej – 150 zł., Wach Władysława i Ryszard – 200 zł., Grzybowscy Renata i Leszek – 100 zł. Bóg zapłać.

 6. O posprzątanie kościoła proszę  panie z Paradyża: Majewską Marię, Rogulską Ewę, Jaroń Magdalenę, Piotrowską Małgorzatę, Cisowską Paulinę, Wiatr Barbarę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 7. Dzisiaj różaniec przed sumą śpiewają z kol. Stawowice, a w przyszłą niedzielę  I KŻR  ze Stawowic.

 8. Gość Niedzielny.

Niedziela Chrztu Pańskiego
10 stycznia 2021

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • 4 stycznia br. nastąpiła zmiana na stanowisku Pasterza naszej Radomskiej Diecezji. J.E. ks. Biskup Henryk Tomasik, uzyskawszy wiek kanoniczny – 75 lat, przeszedł w stan spoczynku. Na Jego miejsce Ojciec św. Franciszek powołał dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji warszawsko – praskiej ks. Marka Solarczyka. /odczytać Słowo nowego Ordynariusza/.

 • Przeżywając dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego podziękujmy P.B. za nasz chrzest, za rodziców, rodziców chrzestnych, kapłana, który nas ochrzcił.

 • W środę, 13-ty dzień miesiąca, nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je o godzinie 16 modlitwą różańcową. O przygotowanie Liturgii proszę mieszkańców Paradyża z ulic: Przedborskiej,  Szkolnej, Polnej, Spacerowej, Nowej, Kwiatowej, Łąkowej. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.

 • W tym tygodniu na spotkanie kolędowe do kościoła na godz. 16:00 zapraszamy:

poniedziałek:   Wielka Wola, Daleszewice

wtorek:             Stawowice, kol. Stawowice

czwartek:          Adamów, Sylwerynów, Stanisławów, Joaniów

piątek:               cały Paradyż                                          

 • W piątek, 15 stycznia po spotkaniu kolędowym modlitwa uwielbienia. W imieniu organizatorów bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.Ofiary na cmentarz złożyli: Antos Ryszard z Łodzi – 100 zł., Kostrzewa Czesława z  Grzymałowa – 200 zł., Bolarczyk Maria i Dariusz z Popław kol. 120 zł., z Psar: Morawscy Zofia i  Stanisław – 300 zł., Ciach Andrzej i Barbara – 200 zł., Osińscy Renata i Janusz – 100 zł., Jachimowscy Ewelina i Krzysztof – 100 zł., Wujek – Kwapisz Agnieszka – 100 zł., Mont Bogusława i Andrzej – 100 zł., Pawlik Anna i Krzysztof – 200 zł., z Dąbrowy:  Wujek Ewa i Mirosław – 200 zł.,  1off. N.N. – 150 zł. Bóg zapłać.

 • O posprzątanie kościoła proszę panie z Paradyża: Bochniak Jadwigę, Rzeźnik Marię, Madej Elżbietę, Brzeską Elżbietę, Wieczorek Grażynę, Barańską Grażynę, Rzońca Dorotę . Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 • Różaniec dzisiaj śpiewa KR z Alfonsowa, a w przyszłą niedzielę ze Stawowic Kol.

 • Gość Niedzielny.

Niedziela
3 stycznia 2021

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Rozpoczynamy od jutra tegoroczne, covidowe, kolędowanie. Tak jak było zapowiadane zapraszamy do kościoła czy kaplicy przedstawicieli z każdej rodziny. Będzie śpiewanie kolęd, Msza św. koncelebrowana za żywych i zmarłych z danej miejscowości, wręczenie kopert z modlitwą poświęcenia domu; aktem zawierzenia rodziny Matce Bożej z obrazkiem Matki Bożej Święto Rodzinnej ze Studzianny i obrazkiem kolędowym; poświęcenie wody /przynosimy naczynia na wodę/. Na tacę można będzie złożyć ofiarę kolędową. Będzie ona na planowane prace na cmentarzu.

               poniedziałek: Psary i Dąbrowa  /kaplica/

               wtorek:          Przyłęk /kaplica/

               czwartek:      Sokołów, Grzymałów, Stawowiczki /kaplica/

               piątek:           Feliksów, Kazimierzów

               sobota :         Popławy kol., Alfonsów

Spotkanie codziennie o godzinie 16.

 1. W środę uroczystość Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Kościół święci tego dnia wodę, kredę i kadzidło. Na drzwiach naszych domostw wypisujemy pierwsze litery wspomnianych Mędrców, prosząc, by nas zawsze prowadzili do Chrystusa.

Taca tego dnia  przeznaczona jest na misje.

 1. W środę przypada 28 r. sakry biskupiej /święceń biskupich/ naszego Księdza Biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu.

 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych do służby Bożej.

 3. Ofiary na cmentarz złożyli: Polewczyk Danuta z Joaniowa – 300 zł., Piotrowscy Alicja i Mariusz z Paradyża – 150 zł., Bieleccy Wiesława i Jerzy z Alfonsowa – 200 zł., Białowąs Janina z Daleszewic – 100 zł., Ciach Leszek z Przyłęka – 100 zł., Grabowscy Anna i Sławomir z Paradyża – 150 zł., 1 off. N.N. 200 zł. Bóg zapłać.

 4. O posprzątanie kościoła proszę panie z Paradyża: Biegała Beatę, Rutowica Iwonę, Jończyk Krystynę, Michalską Dorotę, Mamrot Agnieszkę, Wach Bożenę,  . Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 5. Dzisiaj różaniec przed sumą śpiewa KŻR z Feliksowa, w Trzech Króli z Popław kol.,  w  przyszłą niedzielę z Alfonsowa.

 6. Gość Niedzielny / jest jeszcze do nabycia numer noworoczny w cenie 10 zł./. Rycerz Niepokalanej.

Niedziela Świętej Rodziny
27 grudnia 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Składam serdeczne Bóg zapłać, tym wszystkim, którzy zrobili tegoroczną dekorację bożonarodzeniową w naszym kościele i w kaplicach.

 2. W czwartek ostatni dzień Starego Roku. Zapraszam do kościoła na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynne o godzinie 16. O północy Mszy św. nie będzie.

 3. W piątek, Nowy Rok 2021. Msze św. w porządku niedzielnym.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Sposobność do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy św.

 5. W tym roku tradycyjnej kolędy nie będzie. Natomiast, według zaleceń Episkopatu Polski będziemy po pierwszej niedzieli stycznia zapraszać na modlitwę do kościoła przedstawicieli każdej rodziny poszczególnych miejscowości. Przynosimy ze sobą buteleczkę  na wodę święconą. Nią  głowa rodziny po odmówieniu modlitwy zawierzenia naszej rodziny Świętej Rodzinie,  poświęci dom i obejście. Tekst modlitwy każda rodzina otrzyma na tym spotkaniu.   Bardzo serdecznie proszę, by podczas tego  spotkania w miarę możliwości składać również na tacę ofiarę kolędową. Ofiara kolędowa jest na cmentarz. Proszę także o to,  aby każda rodzina, jak jest to w zwyczaju naszej Parafii w dogodnym dla siebie czasie odtąd składała ofiarę na prace cmentarne w wysokości 25 złotych miesięcznie. Te ofiary liczymy już od I Niedzieli Adwentu tegoż roku. 

 6. Ofiary na cmentarz złożyli: Michalczyk Krystyna z synem z Sylwerynowa – 200 zł. Kowalscy Krystyna i Stanisław z Paradyża – 200 zł., Sadowscy Elżbieta i Marek z Paradyża – 100 zł. Bóg zapłać.

 7. O posprzątanie kościoła proszę panie z Paradyża: Polską Elżbietę, Rogulską Justynę, Jaroń Jolantę, Pietrzyk Marię, Sołtysiak Teresę, Lewandowską Genowefę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 8. Różaniec dzisiaj śpiewa KŻR św. Dominika, w Nowy Rok KŻR M.B. Różańcowej, w przyszłą niedzielę KŻR z Feliksowa.

Niedziela
20 grudnia 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią przed kościołem i kaplicami zbierane są do puszek ofiary na pomoc chorej Marysi.

 2. W czwartek, Wigilia  Pańskiego Narodzenia.  Na roratach dzięki inicjatywie Strzelców będziemy mogli otrzymać Betlejemskie Światełko Pokoju. O zmierzchu zasiądziemy do wieczerzy, podczas której połamiemy się opłatkiem składając sobie życzenia. Niech to będzie wieczór pojednania i przeprosin. Przy stole wigilijnym zostawiamy jedno miejsce dla ewentualnego przybysza. O północy zapraszam wszystkich na Pasterkę. Świąteczne Msze św. Bożonarodzeniowe  wporządku niedzielnym. W Przyłęku Pasterka o godzinie 22.

 3. W sobotę, drugi dzień świąteczny,  uroczystość św. Szczepana – pierwszego męczennika. Podczas Mszy św. usłyszymy list Ks. Rektora KUL-u

 4. Przyszła Niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Będziemy modlić się za nasze rodziny.

 5. Ofiary na cmentarz złożyli: Michalscy Iwona i Wojciech z Kazimierzowa – 150 zł., Cal Teresa i Andrzej z Przyłęka – 150 zł., Baranowscy Bogusława i Andrzej z Daleszewic – 200 zł., Daroch Irena z Daleszzewic – 100 zł., Wilk Monika i Mariusz z Daleszewic – 150 zł., Pietrucha Kazimiera i Bogusław z Adamowa – 200 zł., Świdros Agnieszka i Dominik z Daleszewic – 150 zł., Bagieńscy Urszula i Artur z  Paradyża – 1000 zł., 3 off. N.N. 350 zł. Bóg zapłać.

 6. O posprzątanie kościoła proszę panie z Paradyża: Lewandowską Małgorzatę, Piwowarczyk Anetę, Sipa Grażynę, Purgat  Ewę, Wilk Dorotę, Powązka Ewelinę. .  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni. 

 7. Różaniec dziś śpiewają z Sylwerynowa., w piątek KŻR św. Maksymiliana , w sobotę KŻR M.B. Anielskiej, a w przyszłą niedzielę  KŻR św. Dominika.

 8. Gość Niedzielny.  Mały Gość Niedzielny.

Niedziela
13 grudnia 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Dzisiaj, 13-ty dzień miesiąca. Na sumie nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je o godzinie 11,30 modlitwą różańcową. O przygotowanie Liturgii proszę mieszkańców Sylwerynowa, Stanisławowa i Adamowa.

 2. Dzisiaj również przypada 39 r. ogłoszenia stanu wojennego w Polsce przez władze komunistyczne. Biskupi Polscy wraz z Instytutem Pamięci Narodowej wzywają, aby o godzinie 19,30 we wszystkich Polskich oknach  domowych zapłonęły świece na znak naszej pamięci o tamtych wydarzeniach.

 3.   W piątek,  przeżywać będziemy dzień naszej spowiedzi świątecznej. Msze św. godzinie 6,10,12,16. Spowiedź św. z udziałem księży z dekanatu od g.10 do  końca sumy  potem od g. 15,30 . Spowiedź i Msza św. z kazaniem w kaplicach: Przyłęk o godzinie 10,15; Sokołów g. 11,30; w Jankowie o g. 16.oo.

 4. Bardzo serdecznie zapraszam codziennie na godzinę 6 na Roraty. Wcześniej śpiewamy godzinki ku czci Niepokalanej Matce Bożej.

 5. W piątek, 18 grudnia o godzinie 18 modlitwa uwielbienia. W imieniu organizatorów bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.

 6. Sześcioletnia Marysia, uczennica Szkoły Podstawowej w Przyłęku jest chora na rzadką odmianę raka. Konieczna jest skomplikowana operacja, która musi się odbyć w Niemczech. Jej koszt to ponad 200 000 zł. Rodzice  zwracają się za naszym pośrednictwem o pomoc finansową do ludzi dobrej woli. Taka zbiórka prowadzona jest już w Internecie. Zawiązała się grupa inicjatywna, która w środę poprowadzi kiermasz świąteczny przed Szkołą w Paradyżu i na parkingu przy Lewiatanie oraz w przyszłą niedzielę przed kościołem i kaplicami będzie zbierała ofiary do puszek.

 7. Ofiary na cmentarz złożyli: Karbownik Agnieszka i Franciszek ze Stawowic – 100 zł., Sykurska Alina ze Stawowiczek – 100 zł., Tracz Teresa ze Stanisławowa – 100 zł., Zontak Natalia i Jan ze Stawowic kol. – 150 zł., Krzysztofik Krystyna i Marian z Daleszewic – 200 zł., Sztandera Henryka ze Stawowic – 100 zł., Telus Krzysztof z Popław kol. 200 zł., Tracz Zofia ze Stawowic – 100 zł., Świąder Marzena i Wiesław z Paradyża – 200 zł., Olczyk Feliksa z Sylwerynowa – 100 zł., Knapik Władysław z Popław kol. – 100 zł., Wach Genowefa z Przyłęka – 50 zł., 2 off. N.N.  – 300 zł.  Bóg zapłać.

 8. O posprzątanie kościoła proszę panie z Paradyża: Liczew Małgorzatę, Krzysztofik Agnieszkę, Borończyk Iwonę, Mijas Karolinę, Mijas Annę, Kuleta Magdalenę.  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 9.   W przyszłą niedzielę  różaniec śpiewa KŻR  z Sylwerynowa.

 10. Jeszcze przyjmujemy zapisy na stałych prenumeratorów Rycerza Niepokalanej na przyszły rok. . Koszt roczny – 70 zł.

 11. Gość Niedzielny.

Niedziela
6 grudnia 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Jak było zapowiedziane, dziś  w II Niedzielę Adwentu Kościół Katolicki w Polsce śpieszy z pomocą duchową i finansową Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W tym celu przed wszystkimi kościołami zbierane są ofiary do puszek.

 2. We wtorek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia M.B. Msze św. w porządku niedzielnym. Na Mszę św. o godzinie 16 w sposób szczególny zapraszam dzieci klas III i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii św. Będą one miały poświęcenie medalików.

 3. W najbliższy piątek od godziny 9  będziemy odwiedzać  z posługą sakramentalną ludzi starszych, chorych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła na spowiedź adwentową.  Bardzo proszę, by ich zapisywać w zakrystii.

 4. W przyszłą niedzielę, 13-ty dzień miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 12.Rozpoczniemy je o godzinie 11,30 modlitwą różańcową. Wszystkich serdecznie zapraszam, a o przygotowanie Liturgii proszę mieszkańców, Sylwerynowa, Stanisławowa i Adamowa.

 5. Przypominam, że parafialna spowiedź św. z racji Świąt Bożego Narodzenia będzie 18 grudnia.

 6. W zakrystii możemy nabywać świece wigilijne za kwotę 5 zł., pomagając w ten sposób dzieciom.

 7. Ofiary na kościół złożyli: rodzina Smardzewskich z Daleszewic – 250 zł., Witkowscy Teresa i Stanisław z Daleszewic – 200 zł., Kufel Wiesława z Daleszewic – 200 zł., Ciach Justyna i Karol z Przyłęka – 100 zł.  Bóg zapłać.

 8. O posprzątanie kościoła proszę panie z Paradyża: Lewandowską Małgorzatę, Rożyk Iwonę, Borończyk Annę, Ciach Renatę, Cuper Monikę, Kowalczyk Ewę.  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 9. Różaniec dziś śpiewa KŻR Niepokalanego Serca M.B., we wtorek KŻR M.B. Nieustającej Pomocy, a przyszłą niedzielę KŻR z Sylwerynowa.

 10. Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej. W dalszym ciągu przyjmujemy zapisy na stałych prenumeratorów Rycerza Niepokalanej na rok 2021. Koszt – 70 zł.

Niedziela
29 listopada 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Rozpoczynając adwentowy czas zapraszam wszystkich na Msze św. roratnie, które we wszystkie dni będą odprawiane o godzinie 6. Wcześniej śpiewamy godzinki ku czci Niepokalanej Matki Bożej.

 2. Dzisiaj na roratach zostały poświęcone opłatki wigilijne. Bardzo proszę p. sołtysów, by zgłaszali się do zakrystii po ich odbiór i rozprowadzili po swoich miejscowościach. Mieszkańców Paradyża proszę by nabywali opłatki, czy to w zakrystii, lub też u p. sołtysa. Jak było ogłaszane ofiar z opłatków będą przeznaczone na prace na naszym cmentarzu grzebalnym. Dochodzą mnie głosy, że Parafianie z zadowoleniem przyjęli wiadomość o planowanych pracach na cmentarzu. Módlmy się o to, byśmy wspólnym wysiłkiem z Bożą i ludzką pomocy mogli je szczęśliwie zrealizować.

 3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota  miesiąca. Sposobność do spowiedzi św. codziennie na roratach i w piątek od godziny 15,30. Msza św. w Przyłęku w piątek o godzinie 14.

 4. Spowiedź św. adwentowa będzie u nas 18 grudnia. Chorych odwiedzimy 11 grudnia br. Bardzo proszę, by ich już zapisywać w zakrystii.

 5. W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Mikołaja. Dzieciom życzymy dużo i dobrych prezentów. Odpust w Żarnowie.

 6. Już XXVII raz z kolei rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Widomym znakiem tego jest świeca wigilijna, którą będziemy mogli od przyszłej niedzieli nabywać w zakrystii. Będą one, tak jak w latach ubiegłych po 5zł. mała, a duża tzw. Piramida po 15 zł w górę.

 7. Przez długie lata Kościół w naszej Ojczyźnie korzystał z pomocy zagranicznych instytucji charytatywnych. Obecnie jest czas, by Kościół Polski pomagał innym. Takiej pomocy potrzebuje Kościół na Wschodzie. W przyszłą niedzielę przed wszystkimi kościołami i kaplicami w naszej Ojczyźnie będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

 8. Ofiary na kościół złożyli: Świderscy Jan i Bogdan z Adamowa – 150 zł., Urszula Antos z Wielkiej Woli – 100 zł., Gromadzcy Agnieszka i Tomasz z Paradyża – 150 zł., 1 off. N.N. 100 zł. Bóg zapłać.

 9. posprzątanie kościoła proszę panie z Paradyża: Ścieglińską Barbarę, Gwadera Barbarę, Nojek Małgorzatę, Dębowską Małgorzatę, Rudalską Beatę, Szymczyk Ewę Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 10. Znaleziono w lesie rower. Kto zgubił, proszę, by zgłosił się do zakrystii.

 11. Różaniec dziś śpiewa II KŻR ze Stawowic, a w przyszłą niedzielę II Niepokalanego Serca Matki Bożej.

 12. Gość Niedzielny. /w dzisiejszym numerze dodatkowo kalendarz na rok 2021/.

 13. W zakrystii można się zapisać na stałych prenumeratorów Rycerza Niepokalanej. Koszt 70 zł/r.

Niedziela Chrystusa Króla
22 listopada 2020

Chrystus_Krol
 1. Przeżywamy ostatnią niedzielę roku kościelnego zwaną Chrystusa Króla. Czy On jest Królem mojego życia.

 2. Dzisiaj patronuje nam św. Cecylia, Patronka śpiewu i muzyki kościelnej. Naszym chórzystom jeszcze raz życzymy wszelkiej pomyślności, Bożego błogosławieństwa, opieki św. Patronki.  

 3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent, a więc czas przygotowania do Świąt Pańskiego Narodzenia. Kościół wzywa nas, by w tym okresie zabaw nie urządzać.  W przyszłą niedzielę roraty o godzinie 6.  Wcześniej, 25 minut  przed nimi śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanej Matki Bożej. Serdecznie zapraszam.

 4. W zakrystii przyjmujemy zapisy na stałych prenumeratorów Rycerza Niepokalanej na rok 2021. Koszt – 70 zł.

 5. W przyszłą niedzielę na roratach zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Bardzo serdecznie  będę prosił państwa sołtysów i rady sołeckie o pomoc w ich rozprowadzeniu. Ofiary składane z tej racji zostaną  przeznaczone na  planowane prace  na cmentarzu grzebalnym. Za sugestią wielu parafian spróbujemy położyć kostkę na alejkach.

 6. Ofiary na kościół złożyli: Wach Krystyna Kłopotów – 200 zł., Juszyńscy Dorota i Czesław z Łodzi – 100 zł., Ambroszczyk Genowefaz Alfonsowa – 50 zł. Bóg zapłać.

 7. O posprzątanie kościoła proszę panie z kol. Stawowice: Snochowską Marię, Cieluch Beatę, Ścieglińską Iwonę, Ścieglińską Iwonę, Świderską Agnieszkę.  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 8. Różaniec dziś śpiewa I KŻR Stawowice ; a w przyszłą niedzielę II KŻR ze Stawowic.

 9. Gość Niedzielny. Mały Gość Niedzielny /płyta z piosenkami Magdy Anioł/.

Niedziela
15 listopada 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W ubiegłą środę przeżywaliśmy sto druga rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tego  wydarzenia w naszej małej Ojczyźnie, w imieniu własnym i p. Wójta  składam serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. W najbliższy piątek, 20 listopada, w Liturgii Kościoła wspominamy św. Rafała Kalinowskiego. Jest to święto patronalne naszego ks. Wikariusza Rafała Grzywacza. Już dzisiaj życzymy wielu łask Bożych, wszelkiej pomyślności, opieki świętego Patrona. Zapraszam na Mszę św. w intencji Dostojnego Solenizanta na godzinę 7. 

 

 1. W piątek o godzinie 18 modlitwa uwielbienia. W imieniu organizatorów bardzo serdecznie zapraszam.

 

 1. W najbliższą sobotę, nasze Siostry Prezentki będą obchodziły swoje święto Patronalne. W imieniu całej Parafii Drogim Siostrom  życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i błogosławionej Matki Zofii Czeskiej.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 22 listopada, w Liturgii Kościoła wspominamy św. Cecylię, Patronkę śpiewu  kościelnego.  Z tej okazji naszym chórzystom życzymy wiele łask Bożych. Msza św. w intencji chóru będzie na sumie.

 

 1. W przyszłą niedzielę, uroczystość Chrystusa Króla, która kończy nam rok liturgiczny.

 

 1. Ofiary na kościół złożyli: Żuchowscy Marzena i Piotr z Wielkiej Woli – 200 zł., Korbecka Bożena z Przyłęka – 150 zł., Szymańscy Kinga i Mariusz z Wielkiej Woli – 140 zł. Bóg zapłać.

 

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie z kol. Stawowice: Ścieglińską Jadwigę, Jędrzejczyk Monikę, Bednarek Edytę, Zelga Bernardę, Snochowską Wiolettę, Gusta Ewelinę.  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Różaniec przed sumą śpiewają dzisiaj z kol. Stawowice, a w przyszłą niedzielę I KŻR ze Stawowic.

 

 1. Gość Niedzielny.

Niedziela
8 listopada 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Cała Polska śpieszy dzisiaj z pomocą duchową i materialna na rzecz Fundacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Przed kościołami zbierane są do puszek ofiary na ten cel.

 2. W środę będziemy  przeżywać sto drugą rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Ze względu na panującą epidemię obchody będą skromniejsze. O godzinie 9,30 delegacja środowiskowa będzie modlić się na cmentarzu grzebalnym za tych co oddali swoje życie w obronie Ojczyzny, a o godzinie 10 w kościele Msza św. Przestrzegając zasad obowiązujących w czasie epidemii serdeczne na te uroczystości zapraszam. Pamiętajmy wszyscy o wywieszeniu flag narodowych.  

 3. W piątek, 13-ty dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie o godzinie 16.   Bardzo serdecznie wszystkich na nie zapraszam.

            Liturgię przygotowują mieszkańcy Sokołowa, Grzymałowa i Stawowiczek.

 1. Cały czas, przypomina Urząd Gminy, do końca listopada trwa spis rolniczy. Wszyscy zainteresowani bardzo proszę zapoznać się z informacją, która jest wywieszona również w przedsionku kościoła.

 2. Ofiary na kościół  złożyli: Jędrzejczyk Zofia z Feliksowa – 100 zł., Smardzewska Helena ze Stawowic – 100 zł., Śpiewak Grzegorz z Przyłęka – 200 zł., Laskowscy Barbara i Zbigniew z Grzymałowa – 150 zł., Smardzewscy Beata i Zbigniew z Joaniowa – 150 zł., Świąder Marzena i Wiesław z Paradyża – 200 zł., Ciach Władysława z Przyłęka – 120 zł., 1 off. N.N. – 200 zł.  Bóg zapłać.

 3. O posprzątanie kościoła proszę z kol. Stawowice: Kluk Mariolę, Budzińską Joannę, Gusta Małgorzatę, Malik Renatę, Snochowską, Teresę, Tracz Teresę.  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 4. Dzisiaj różaniec przed sumą  śpiewają Alfonsowa, a w przyszłą niedzielę z kol. Stawowice. Zelatorzy odbierają w zakrystii Biuletyn Rodziny Różańcowej.

 5. Gość Niedzielny.

Niedziela
1 listopada 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy P.B. o dar świętości dla nas wszystkich.

 

 1. Ze względu na sytuację epidemiczną i wprowadzone zasady bezpieczeństwa nie będzie procesji i modlitw na cmentarzu w dniu dzisiejszym i jutrzejszym, ale w kościele. Po sumie procesja żałobna w świątyni według przepisów liturgicznych.

 

 1. Jutro, Dzień Zaduszny. Święto Zmarłych. Msze św. tylko w kościele o godzinie 8, 10 i 16. Po Mszy św. o godzinie 10 procesja żałobna z modlitwami wypominkowymi za zmarłych.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Sposobność do spowiedzi pierwszo piątkowej rano i popołudniu od godziny 15,30. Msza św. w piątek o godzinie 16, a po niej  spotkanie duszpasterskie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.  W Przyłęku Msza św. w piątek o godzinie 14.                                

 

 1. W przyszłą niedzielę przed kościołami w naszej Ojczyźnie będą zbierane do puszek ofiary na rzecz Fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

    

 1. Ofiary na kościół złożyli:  Mądrala  Jadwiga z Paradyża – 100 zł., Czrnogórscy Barbara i Bronisław z Daleszewic – 100 zł., Rek Danuta i Sławomir z Paradyża – 500 zł., Kurzyk Agnieszka z Daleszewic – 100 zł., Kurzyk Zofia i Piotr z Daleszewic – 150 zł. i 2 off. N.N – 340 zł. Bóg zapłać.

 

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie ze Stawowic: Brzozowską Janinę, Cieślik Annę, Tracz Iwonę, Smak Anetę, Trojanowską Agnieszkę, Trojanowską Ewelinę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Dzisiaj różaniec przed sumą śpiewają z Popław kol., a w przyszłą niedzielę

 

 1. Gość Niedzielny. Rycerz Niepokalanej.

Niedziela
25 października 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Zbliżają się uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.  Naturalną  sprawą jest, że będziemy odwiedzać cmentarz grzebalny robiąc porządki na grobach naszych zmarłych. Przypominam o  należytym spokoju na tym świętym miejscu.  Śmieci, w miarę możności zabieramy ze sobą, w razie konieczności  kładziemy na pojazdy.  Samochodami zatrzymujemy się na parkingu – boisku. Nie zastawiamy bramy wjazdowej na cmentarz!!!

 

 1. W zakrystii przyjmujemy na wypominki.

 

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Wielbić będziemy P.B. wraz całą rzeszą świętych i przez ich wstawiennictwo upraszać błogosławieństwo dla każdego z nas. Ze względu na panującą epidemię, jak zalecają kierujący naszą Ojczyzną starajmy się rozłożyć na raty odwiedziny zmarłych i modlitwę za nich na cmentarzu. Odpust ustanowiony na tę okoliczność możemy zyskiwać według rozporządzenia Stolicy Apostolskiej przez cały miesiąc listopadowy. Procesja żałobna według przepisów liturgicznych będzie po sumie w kościele.  

 

 1. Pamiętajmy o przepisach epidemiologicznych wydanych przez Władze Państwowe: nosimy maseczki, dezynfekujemy ręce, zachowujemy dystans. Będąc w kościele starajmy się zajmować miejsca na całej przestrzeni.

 

 1. Jak co roku Caritas naszej Diecezji wydała kalendarz na rok przyszły, 2021. Można go już nabywać. Koszt 6 zł. Dochód z niego przeznaczony jest na cele charytatywne.

 

 1. Ofiary na kościół złożyli: Pietrzyk Maria i Robert z Paradyża – 260 zł., Snokowska Krystyna z Wielkiej Woli – 100 zł. i 1 off. N.N. – 100 zł.  Bóg zapłać.

 

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie ze Stawowic: Piwowarczyk Danutę, Szwagrzyk Annę, Krzysztofik Annę, Danielik Marię, Kałużyńska Danutę, Wrzosek Urszulę.

Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

                                  

 1. Różaniec dzisiaj śpiew KŻR z Feliksowa, a w przyszłą niedzielę z Popław kol.

 

 1. Gość Niedzielny. Mały Gość Niedzielny.

 

Niedziela
18 października 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Dzisiejsza niedziela, to misyjna. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Ofiary z tacy przeznaczone są na misje.

 

 1. Od jutra przez kolejne trzy dni przeżywać będziemy 40- godzinne nabożeństwa. Msze św. będą o godzinie 8, 10, 12 i 17. O godzinie 16,30 będzie nabożeństwo różańcowe. W trzecim dniu nabożeństwa  będzie spowiedź św. z udziałem Księży naszego żarnowskiego dekanatu. Starajmy się jak najliczniej skorzystać ze spowiedzi św., boć przecież zbliża się Święto Zmarłych.  W środę na zakończenie nabożeństwa procesja eucharystyczna po krużgankach. Zapraszam asystę procesyjną,  dziewczynki do sypania kwiatów.  Kazania będzie głosił. o. Kazimierz Morawski z zakonu Karmelitów Bosych, nasz Rodak.  Ofiary zbierane  na tacę w te dni przeznaczone będą na pomoc kościołowi na Białorusi.

 

 1. W związku z panującą epidemią pamiętajmy o istniejących przepisach sanitarnych, to jest chodzimy maseczkach, dezynfekujemy ręce.

 

 1. W najbliższych dniach będziemy odwiedzać cmentarz grzebalny, aby

            modlić się i robić porządki na zbliżające się Święto  Zmarłych. Bardzo

            proszę  o uszanowanie tego miejsca.  Nie biegamy, nie hałasujemy, nie  

            palimy papierosów. Śmieci staramy się zabierać ze sobą, a gdy to

            niemożliwe kładziemy posortowane na pojazdy, które są w pobliżu.

            Przyjeżdżając samochodami na cmentarz nie stawiamy ich wzdłuż drogi,

            nie w bramie cmentarnej, ale na boisku, parkingu!

 

 1. W zakrystii przyjmujemy już na wypominki.

 

 1. Ofiary na kościół złożyli: Wielgosińscy Janina i Zygmunt z Przyłęka – 100 zł., Ciach Henryka i Zygmunt z Przyłęka – 170 zł., Zajma Natalia i Kamil z Przyłęka – 100 zł., Lewandowscy Genowefa i Henryk z Paradyża – 200 zł.  Bóg zapłać.                                          

 

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie  z e Stawowic: Gajzler Jolantę, Bociek Gabrielę, Szkatulnik Alinę, Wilk Annę, Ciach Barbarę, Sztandera Henrykę.  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni. 

 

 1. Różaniec dziś śpiewa KŻR  B. Różańcowej , a w przyszłą niedzielę  KŻR  z Feliksowa.

 

       

 1. Gość Niedzielny.

Niedziela
11 października 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Przeżywamy dzisiaj XX Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus. Przed wszystkimi kościołami zbierane są ofiary do puszek  na rzecz Fundacji.

 

 1. We wtorek, 13-ty dzień miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam na godzinę 17. O przygotowanie Liturgii proszę mieszkańców kol. Stawowice i Stawowice.

 

 1. Życzliwą modlitwą i wspomnieniem obejmiemy w środę  wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty w ich Święto.  Dla zmarłych prosimy o dar nieba; dla żyjących, ale będących w stanie spoczynku życzymy dobrego, zasłużonego odpoczynku; dla aktywnych zawodowo życzymy zadowolenia w pracy z dziećmi, dobrego szacunku, owocnych wyników, wszelkiego Bożego błogosławieństwa.

 

 1. W najbliższy piątek po różańcu modlitwa uwielbienia. Wszystkich imieniu Organizatorów bardzo serdecznie zapraszam 

 

 1. W przyszłą niedzielę, zwana misyjną modlić się będziemy w intencji Misji świętych i misjonarzy. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na misje.

 

 1. Od przyszłego poniedziałku będziemy przeżywać  40-godzinne  nabożeństwo. Już dzisiaj, o tym przypominając bardzo serdecznie na nie zapraszam. Kazania będzie głosił o. Kazimierz Morawski, Karmelita,  nasz Rodak pracujący na Białorusi.

 

 1. Młodzież żeńska i męska pragnący zasilić szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej Parafii bardzo proszę, by osobiście zgłaszała się do ks. wikariusza.

 

 1. Wchodzimy w czas przygotowań do Święta Zmarłych. Będziemy porządkować groby naszych zmarłych.  Tak jak co roku na cmentarzu będą stały pojazdy. Na nie wrzucamy śmieci. Ale jest prośba, by w miarę możliwości zabierać śmieci  do kontenerów ,które są w każdym gospodarstwie.  Starać się będziemy utrzymywać ład i porządek na tym świętym miejscu, zachowywać się godnie, pobożnie.

 

 1. W zakrystii przyjmujemy już na wypominki.

 

 1. Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa w związku z panującą epidemią. Wszyscy nosimy maseczki w przestrzeni zamkniętej, jak również otwartej; dezynfekujemy ręce.

 

 1. Ofiary na kościół złożyli: Gadek Marian z Sokołowa – 100 zł., Gierczak Bronisława z Przyłęka – 100 zł., Kurzyk Janina z Daleszewic – 200 zł., Ambroszczyk Anna i Wojciech z Przyłęka – 150 zł., Kazuła Ilona i Paweł z Paradyża – 100 zł., Grzywacz Teresa i Michał z Kłopotowa – 300 zł. Bóg zapłać.

 

 1. O posprzątanie kościoła proszę wszystkie panie ze Stawowic: Zięba Marlenę, Danielik Ewę, Borończyk Barbarę, Karbownik Agnieszkę, Szymczyk Sylwię, Ścieglińską Grażynę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Różaniec dzisiaj śpiewa KŻR Św. Dominika, w przyszłą niedzielę śpiewa KŻR M.B. Różańcowej. Zelatorzy odbierają w zakrystii Biuletyn Rodziny Różańcowej.

 

 1. Gość Niedzielny. W dzisiejszym numerze płyta z filmem pt. „Ziemia Maryi” mówiąca o objawieniu M.B. na Bałkanach.

Niedziela
27 wrzesień 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 1. W czwartek, rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony czci Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe; w dni powszednie o godzinie 17, w niedzielę i święto o godzinie 16 ze Mszą św.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 4 październik, uroczystość ku czci św. Franciszka z Asyżu. Doroczny odpust parafialny. Na sumie procesja eucharystyczna po krużgankach. Zapraszam asystę procesyjną,  dziewczynki do sypania kwiatków. Kazania będzie głosił o. Fabian Wąchocka

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. Sposobność do spowiedzi św. codziennie rano i na nabożeństwach różańcowych oraz w piątek od godziny 16,30. Msza św. w Przyłęku o godzinie 15.

 

 1. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania przychodzi na comiesięczne spotkanie w piątek na różaniec.

 

 1. Dzieci klas III, przygotowujące się do I Komunii św. przychodzą wraz z rodzicami przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 16. Będą one miały poświecenie różańcy.

 

 1. Do przyszłego poniedziałku włącznie możemy przywozić złom elektryczny i elektroniczny z przeznaczeniem zysków na cele misyjne.

 

 1. Ofiary na kościół  złożyli: Smyczyńscy Jadwiga i Stanisław z Przyłęka – 200 zł., Perlikowska Urszula z Piotrkowa – 100 zł., Opalińscy Krystyna i Adam z Przyłęka – 200 zł., Szwed Janina z Joaniowa – 100 zł., Gusta Monika i Tadeusz ze Stanisławowa – 150 zł. i 1 off. N.N. 200 zł.  Bóg zapłać.

 

 1. Ofiary na Seminarium Duchowne złożyli mieszkańcy: Adamowa 100 zł., Kazimierzowa – 234 zł., Sokołowa i Grzymałowa – 200 zł., Stawowic – 205 zł., kol. Stawowice – 115 zł., Alfonsowa – 160 zł., Wielkiej Woli 335 zł.  Bóg zapłać.  

 

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie ze Stawowic: Teda Agatę, Rutowicz Anetę, Jabłońską Helenę, Tracz Kingę, Tracz Mariolę, Ruszkowską Mariolę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Różaniec dziś śpiewa KŻR św. Maksymiliana, a w przyszłą niedzielę KŻR B. Anielskiej.

 

 1. Gość Niedzielny. Mały Gość Niedzielny.

Niedziela
20 wrzesień 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W dniu wczorajszym, 19 września , w katedrze radomskiej uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego,  abpa Wacława Depo został zakończony II Synod Diecezji Radomskiej. Z naszej Parafii była tam delegacja.

 

 1. W najbliższą sobotę i niedzielę, to jest 26 i 27  września br. na Jasnej Górze odbędzie się kolejna ogólnopolska pielgrzymka małżeństw i rodzin. Zachęcamy do indywidualnego uczestnictwa.

 

 1. Fundacja wspomagająca misjonarzy organizuje zbiórkę złomowanego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Należy go składować na podwórku plebańskim włącznie do dnia 5 października   Stosowny plakat i ulotki są w przedsionku kościoła

 

 1. Ofiary na kościół złożyli: Gwadera Marta i Michał z Klin – 100 zł., Garbalscy Dorota i Piotr z Przyłęka – 100 zł., 1 off. N.N. – 140 zł. Bóg zapłać.

 

 1. Ofiary na Seminarium Duchowne w Radomiu złożyli mieszkańcy: Feliksowa – 200 zł., Sylwerynowa – 85 zł., Przyłęka 325 zł., Daleszewic – 181 zł.  Bóg zapłać.

                                       

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie ze Stawowic: Stańczyk Bogusławę, Maćkowska Monikę, Smak Gabrielę, Skorodzień Barbarę, Jędrzejczyk Teresę, Smardzewską Janinę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Dzisiaj różaniec przed sumą śpiewają z Sylwerynowa, a w przyszłą niedzielę KŻR św. Maksymiliana.

Niedziela
13 wrzesień 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Dzisiaj przed kościołami naszej Diecezji zbierane są do puszek ofiary na potrzeby Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Takie ofiary zwyczajowo zbierane są w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża. W tym roku ze względu na ograniczenia związane z epidemią one się nie odbyły.

 

 1. W dniu dzisiejszym przypada 13-ty dzień miesiąca. Na sumie nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je o godzinie 11:30 modlitwą różańcową. O przygotowanie Liturgii proszę mieszkańców Daleszewic.

 

 1. Jak było zapowiedziane możemy dzisiaj w przedsionku kościoła złożył podpis pod petycją o ustawę broniącą dzieci i młodzież przed  demoralizacją, o zaprzestanie profanacji symboli  i przedmiotów religijnych przez środowiska LGBT +.

 

 1. W najbliższy piątek w Liturgii wspominamy św. Stanisława Kostkę, Patrona dzieci i młodzieży.  O godzinie 17 nabożeństwo do naszego Rodaka. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich uczących się. Zgodnie z tradycja w tym dniu poświecimy przybory szkolne. 

 

 1. W piątek o godzinie 18 modlitwa uwielbienia. W imieniu organizatorów bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.

 

 1. Ofiary na kościół złożyli: Gusta Małgorzata i Andrzej z Grzymałowa – 100 zł., Szymczyk Krystyna ze Stanisławowa – 100 zł., rodzina Wachów z Adamowa – 200 zł., Langier Anita i Wiktor z Paradyża – 150 zł., Głąbała Danuta z Łodzi – 100 zł., Wujek Beata i Mariusz z Popław Kol. – 100 zł., Pacyniak Dominika i Dawid z Feliksowa – 100 zł., 1off. N.N. – 500 zł.  Bóg zapłać. 

 

 1. Ofiary na Seminarium złożyli mieszkańcy Joaniowa – 160 zł. Bóg zapłać.

 

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie ze Stawowic: Sowa Małgorzatę, Ziółkowską Małgorzatę, Malik Danutę, Malik-Mazur Marzenę, Garbalską Helenę, Krawczyk Honoratę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 

 1. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą śpiewają z Sylwerynowa.

 

 1. Gość Niedzielny.

Niedziela
6 wrzesień 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. We wtorek przeżywać będziemy Święto Narodzenia Matki Bożej. Msze św. w kościele i w kaplicach według porządku niedzielnego z poświęceniem ziarna siewnego.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 13-ty dzień miesiąca. Na sumie Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godzinie 11,30. O przygotowanie Liturgii prosimy mieszkańców Daleszewic.

 

 1. Każdego roku spieszymy z dodatkową pomocą dla Seminarium Duchownego w Radomiu. Tradycją u nas jest, że zamiast płodów rolnych składamy na poszczególnych wioskach ofiarę pieniężną. Bardzo proszę, by Państwo sołtysi zorganizowali taką zbiórkę.

 

 1. W przedsionku kościoła od przyszłej niedzieli będzie można złożyć podpis pod protestem rozpowszechniania LGBT+

 

 1. Ofiary na kościół złożyli: Snochowscy Teresa i Henryk z kol.Stawowice – 100 zł., Juźwik Małgorzata i Zbigniew z Grzymałowa – 150 zł., Stańczyk Marianna z Przyłęka – 100 zł., Garbalscy Władysława i Tadeusz z Przyłęka – 100 zł.  Bóg zapłać.

 

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie ze Stawowic: Snochowską Stanisławę, Morawską Jadwigę, Mędrecką Wiesławę, Sikora Anetę, Tomasik Danutę, Sowa Honoratę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Dziś różaniec śpiewa KŻR  Niepokalanego Serca M.B., we wtorek KŻR M.B. Nieustającej Pomocy, a w przyszłą niedzielę KŻR  z Sylwerynowa. Zelatorzy odbierają w zakrystii Biuletyn Rodziny Różańcowej.

 

 1. Gość Niedzielny. Rycerz Niepokalanej.

 

Niedziela
30 sierpnia 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. We wtorek rozpoczyna się Nowy Rok szkolny 2020/2021.

Na ręce Dyrekcji poszczególnych szkół życzę Nauczycielom, pracownikom, dzieciom i młodzieży szkolnej Bożego błogosławieństwa, sukcesów w pracy.

Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego, ze względu na epidemię będą w przyszłą niedzielę: w kościele o godzinie 10 i w kaplicach według ustalonego porządku.  Drodzy Rodzice, czy Wasze dzieci były u spowiedzi św. na rozpoczęcie roku szkolnego?

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , piątek , sobota miesiąca.

Sposobność do spowiedzi św.  codziennie rano i w piątek po południu. Msza św. w piątek po południu  w kościele o godzinie 18. W Przyłęku o godzinie 16.

 

 1. W sobotę o godzinie 10 spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów do ministrantów.

 

 1. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie dzieci i rodziców klas III, które będą się przygotowywać do I Komunii św., natomiast po Mszy św. popołudniowej młodzieży i rodziców klas VIII, które będą się przygotowywać do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

 

 1. Ofiary na kościół złożyli:  Smardzewska Wiesława  z kol. Stawowice – 100 zł., 2 off. N.N. – 700 zł. Bóg zapłać.

 

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie ze Stawowic : Pilarską Annę, Mędrecką Edytę, Ambroszczyk Janinę, Ambrosczyk Ilonę, Puchała Magdalenę, Janik Renatę.  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Różaniec dziś przed sumą śpiewa II KŻR ze Stawowic,  a w przyszłą niedzielę  KŻR  Niepokalanego Serca M.B.

 

 1. Gość Niedzielny. Mały Gość Niedzielny.

Niedziela
23 sierpnia 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy dożynki parafialno-gminne. Na sumie uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory. Starostami tegorocznych dożynek są małżonkowie Irena i Jan Belica z Irenowa.

 

 1. W środę, przeżywać będziemy uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej.  W tym tytule  jest Ona Patronką kaplicy w Sokołowie. Zapraszam na Mszę św. odpustową do kaplicy o godzinie 18. Dziękujmy P.B. za dar obecności Matki Jego Syna wśród nas.

 

 1. Spowiedź św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie w najbliższy piątek:  godzina 15 – Przyłęk

                           godzina 16 – Sokołów

                           godzina 17 – Paradyż.

 

 1. Z ramienia Caritas naszej Radomskiej Diecezji, przy współudziale różnych instytucji i osób został powołany w Paradyżu punkt wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego. Dokładniejsze dane podane są przedsionku na tablicy ogłoszeń , w krużgankach oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy.

       

 1. Ofiary na kościół  złożyli: Kowalscy Anna i Ryszard z Joaniowa – 300 zł., Knapik Paulina i Piotr z Popław kol. 100 zł.   Bóg zapłać.

 

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Jędrzejczyk Natalię, Czerczak Jadwigę, Smardzewską Małgorzatę, Wach Ewę, Wach Karolinę.     Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Dziś różaniec śpiewa I KŻR ze Stawowic, a w przyszłą niedzielę II KŻR ze Stawowic.

 

 1. Gość Niedzielny.

Niedziela
16 sierpnia 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. We wtorek, 11 sierpnia br. zmarła Siostra Konstancja Śpiewak ze Zgromadzenia Sióstr Prezentek, która ostatnie lata pracowała w Jankowie, nasza rodaczka. Pogrzeb odbył się u nas w ubiegły piątek. Polecajmy Miłosiernemu Bogu duszę Zmarłej.

 2. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj przed wszystkimi kościołami w Polsce zbierane są do puszek ofiary na pomoc dla Bejrutu w Libanie. U nas też.

 3. W piątek o godzinie 18 modlitwa uwielbienia. W imieniu organizatorów bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.

 4. W przyszłą niedzielę   na sumie i tylko w kościele  dożynki parafialno – gminne. Każda wioska przynosi do kościoła  wieniec dożynkowy. 

 5. Ofiary na kościół złożyli:  Wach Henryka i Marian z Kłopotowa – 200 zł., rodzina Sołtysów z Sylwerynowa – 200 zł., Sowa Honorata i Jan ze Stawowic – 200 zł., 1 off. N.N. 120 zł.  Bóg zapłać.

 6. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Wilk Darię, Świąder Teresę, Babską Grażynę, Wilk Beatę, Białowąs Bogusławę, Gonigroszek Wiesławę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 7. Dzisiaj różaniec śpiewają z Stawowice , a w przyszłą niedzielę   I KŻR ze Stawowic.

 8. Gość Niedzielny.

Niedziela
9 sierpnia 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W  czwartek, 13-ty dzień miesiąca.  Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 18. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.  O przygotowanie Liturgii prosimy  mieszkańców Wielkiej Woli.

 2.  W sobotę, przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. / Matki Bożej Zielnej/. Msze św. w porządku niedzielnym. W kaplicach i  w kościele  na wszystkich  Mszach św. poświęcenie ziół. Odpust w Sławnie. Msza św. w Przyłęku wyjątkowo o godzinie 11.

 3. W sobotę,  na  godzinę 19 bardzo serdecznie zapraszam Drogich Parafian  i Miłych Gości na XIV Koncert Organowy. Zostanie on poprzedzony modlitwą Anioł Pański…, którą poprowadzi Pasterz Diecezji J.E. Ks. Biskup Henryk Tomasik.  W związku z panującą epidemią uczestników Koncertu bardzo prosimy o przestrzeganie restrykcji sanitarnych. Koniecznie wszyscy mamy założone maski. Przed wejściem do kościoła wypełniamy kartę uczestnictwa, dezynfekujemy ręce, zachowujemy odległość /po trzy osoby w ławce/

 1. W niedzielę, 23 sierpnia, na sumie  i tylko w kościele będą parafialno-gminne dożynki. Każda wioska robi  dziękczynny wieniec.

 1. W przyszłą niedzielę przed wszystkimi kościołami w Polsce będą zbierane do puszek ofiary na pomoc dla Libanu, dotkniętego katastrofą ekologiczną.

 1. Ofiary na kościół  w ostatnim tygodniu złożyli: Tutajewicz Teresa i Zygmunt z Przyłęka – 200 zł., Budzinowscy Beata i Sławomir z Kazimierzowa – 150 zł., Wójcik Paulina i Artur z Przyłęka – 120 zł., Glisczyńska  Adolfa z Kazimierzowa – 100 zł., Kurasiak Urszula z Kłopotowa – 100 zł., pielgrzymi z Piotrkowa – 50 zł., 2 off. N.N. 450 zł.  Bóg zapłać.

 2. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Matyjaśkiewicz Joannę, Michalską Iwonę, Świderską Annę, Baranowską Bogusławę, Baranowską Małgorzatę, Wilk Monikę.     Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 3. Różaniec dzisiaj śpiewają z Popław-Kol. , w sobotę z Alfonsowa, a  w przyszłą niedzielę z  Stawowic-Kol.

 4. Gość Niedzielny.

Sponsorzy XIV Koncertu organowego  –  rok 2020

 

 1. Łódzki Urząd Marszałkowski 
 2. Ceramika Paradyż
 3. Gmina Paradyż
 4. Starostwo Powiatowe w Opocznie
 5. Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Nowakowski”
 6. Danuta i Sławomir Rekowie
 7. Agnieszka i Włodzimierz Kurzykowie
 

 

Niedziela
2 sierpnia 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową Matki Bożej Anielskiej. Na sumie procesja eucharystyczna po krużgankach. Zapraszam asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatów. Kazania głosi ks. Proboszcz Leszek Śpiewak, salezjanin, nasz rodak.

 

 1. W środę  Mszą św. o godzinie 18 na cmentarzu grzebalnym rozpoczynamy odpust parafialny: Przemienienia Pańskiego. O godzinie 23 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej na krużgankach, o godzinie 24 Pasterka odpustowa. Serdecznie zapraszam. W czwartek  Msze św.  o godzinie 8, 10, suma o 12,30 celebrowana przez   E ks. bpa Piotra Turzyńskiego,  który wygłosi kazanie i poprowadzi procesję eucharystyczna po parku przykościelnym. Zapraszam asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków. Druhów Strażaków w strojach galowych. Ostatnia Msza św. o godzinie 16.  Kazanie w te dni będzie głosił o. Tymoteusz, cysters z Wąchocka.

 

 1. W związku z panującą epidemią pamiętajmy o noszeniu maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, w tym też i w kościele.

 

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Ze spowiedzi korzystajmy w dzień odpustowy. W piątek spowiedź św. rano i po południu przed Mszą św., która będzie o godzinie 18. Msza św. w Przyłęku  o godzinie 16. 

 

 1. Jeszcze raz, w imieniu Komitetu Organizacyjnego, bardzo serdecznie zapraszam Drogich Parafian i Miłych Gości na XIV  Koncert Organowy, który będzie 15 sierpnia br. o godzinie 19.

 

 1. Ofiary na kościół złożyli: Józef Gąsiorowski z Popław kol. 100 zł., Poddębniak Teresa z Sokołowa – 50 zł., Aleksandra Madej z Daleszewic – 200 zł., Lidia i Jacek Chmielewscy z Paradyża – 200 zł., Paulina i Paweł Cisowscy z Paradyża – 100 zł., Barbara i Bronisław czarnogórscy z Daleszewic – 50 zł. 1 off. N.N. – 250 zł. Bóg zapłać. 

 

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Witkowską Teresę, Langier Monikę, Kurzyk  Zofię, Drochlińską Joannę, Zontak Bogusławę, Niewiadomską Monikę.    Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Dziś różaniec śpiewa KŻR M.B. Różańćowej, w czwartek KŻR  z Feliksowa, a w przyszłą niedzielę KŻR z Popław kol.. Zelatorzy odbierają w zakrystii Biuletyn Rodziny Różańcowej.

 

 1. Gość Niedzielny.

Niedziela
26 lipca 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Odpowiadając na apel Kościoła, jak to jest już od lat włączmy się w troskę o trzeźwość w naszego narodu. Poprzez modlitwę, osobistą abstynencję  zaangażujmy się w to chwalebne dzieło

 2. W związku ze wspomnieniem dzisiaj świętych Joachima i Anny ziemskich dziadków Pana Jezusa, chylimy czoła w duchu wdzięczności wobec wszystkich naszych babć i dziadziusiów.

 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej

 4. W przyszłą niedzielę, 2 sierpień, Matki Bożej Anielskiej, odpust parafialny. Na sumie procesja eucharystyczna. Proszę asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków. Kazania będzie głosił ks. Leszek Śpiewak, nasz rodak.

 5. W ubiegłym tygodniu w Krakowie odbywała się Kapituła Generalna Sióstr Prezentek. Miała ona za cel między innymi wybór Matki Generalnej. Radosne dla nas jest to, że została nią nasza rodaczka Siostra Anna Telus. Czcigodnej Matce życzymy wielu łask Bożych. Niech Pan Jezus Wielkowolski wspiera  w  kierowaniu Zgromadzeniem.

 6. W tę sobotę, 1 sierpnia br. o godzinie 19 w naszym Sanktuarium odbędzie się koncert Filharmonii Łódzkiej w ramach 21 Wędrownego Festiwalu „Kolory Polskie”.

 7. 15 sierpnia o godzinie 19,XIV koncert organowy poprzedzony modlitwą: Anioł Pański. Wszystkich Drogich mi Parafian i Miłych Gości w imieniu organizatorów bardzo serdecznie zapraszam.

 8. Ofiary na kościół  złożyli:  narzeczeni: Morawski – Hajduk -150 zł, Stawiarscy Irena i Henryk ze Stawowiczek – 100 zł., Rosiak Alina i Zdzisław z Paradyża – 200 zł., nowożeńcy: Chamernik Alicja i Ernest z Joaniowa – 100 zł., Przybyła Dorota i Tomasz z Paradyża – 500 zł. Bóg zapłać.

 9. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Kobalczyk Bernadettę, Głąbała Anetę, Wolską Elżbietę, Załęską Elżbietę, Czernecką Magdalenę, Stańczyk Jadwigę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 10. Dziś różaniec śpiewa KŻR św. Dominika, w uroczystość M.B., a przyszłą niedzielę KŻR M.B. Różańcowej.

 11. Gość Niedzielny.

Niedziela
19 lipca 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W najbliższą sobotę, 25 lipiec, wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich kierowców na Mszę św. o godzinie 18. Po niej poświęcenie pojazdów, które ustawiamy na parkingu. Ofiary zbierane na Mszy św. zostają przekazane na zakup i eksploatacje środków lokomocji dla misjonarzy w ramach Fundacji  MIVA.

 2. W niedzielę, 26 lipiec, liturgiczne wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, a dziadków Pana Jezusa. Pomyślmy w tym dniu o szczególnej wdzięczności dla naszych dziadków. Odpust w Bedlnie. 

 3. W przedsionku kościoła wyłożone są zaproszenia na XIV Koncert Organowy. Można je zabierać i wręczać znajomym melomanom.

 4. Ofiarę na kościół złożyli: narzeczeni: Gajzler – Oleksik 200 zł., Fotograf od I Komunii św. 100 zł., Dusza Wiesława z Przyłęka – 100 zł., Ewelina i Bartłomiej Korgul z Przyłęka  – 150 zł. Bóg zapłać.

 5. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Głąbała Aleksandrę, Chałubińską Zofię, Rojek Jolantę, Ambroszczyk Annę, Kurzyk Alicję, Świąder Jolantę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 6. Różaniec dziś śpiewa KŻR M.B. Anielskiej, a w przyszłą niedzielę KŻR św. Dominika.

 7. Gość Niedzielny.

Niedziela
12 lipca 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1.Dzisiaj w naszej Ojczyźnie druga tura wyborów prezydenckich. Obowiązkiem naszym, wypływającym z miłości do Ojczyzny i Narodu jest wziąć w nich udział. Niech nikogo nie zabraknie przy urnie wyborczej!

2.Jutro, 13-ty dzień miesiąca. O godzinie 18 nabożeństwo fatimskie na które wszystkich bardzo serdecznie zapraszam. O przygotowanie Liturgii  proszę mieszkańców Dąbrowy i Psar.

 1. W czwartek, 16 lipiec, w Liturgii Kościoła wspominamy, Matkę Bożą Szkaplerzną. Jest to okazja, aby pomyśleć, czy na co dzień noszę medalik na swoich piersiach. Pamiętajmy ma on być moim dowodem tożsamości jako człowieka wierzącego. Nie wstydźmy się przyznawać do tego, że przynależymy do rodziny chrześcijańskiej. Nosząc medalik mam się strzec od wszelkiego złego, mam żyć uczciwie, po Bożemu.

4.Po raz XIV  organizowany jest Koncert Organowy w naszej świątyni. 

      Będzie on 15 sierpnia , w Uroczystość Matki Bożej Zielnej, o godzinie 19. 

      Wszystkich Parafian i Gości w imieniu Organizatorów bardzo serdecznie

      zapraszam.  Zabieramy ze stolika  zaproszenia dla swoich bliskich i

      znajomych.

5.W ubiegłym tygodniu ofiary na kościół  złożyli:  narzeczeni: Gusta – Szadkowska 100 zł., Szkatulnik  Monika  i Tomasz z Daleszewic 100 zł. Bóg zapłać.

6.O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Kostrzewa Marzenę, Daroch Grażynę, Głąbała Danutę, Białowąs Beatę, Mądrala Ilonę, Kałużyńską Danutę,  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

7.Różaniec przed sumą śpiewa dziś  KŻR  św. Maksymiliana, a w przyszłą  niedzielę KŻR M.B. Anielskiej. Zelatorzy odbierają w zakrystii Biuletyn Rodziny Różańcowej.

8.Gość Niedzielny

Niedziela
5 lipca 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W piątek o godzinie 18 modlitwa uwielbienia. W imieniu organizatorów wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.  

 2. W naszym Sanktuarium przygotowywany jest XIV Koncert organowy.

                    W tym roku będzie on  poświęcony stuletniej rocznicy urodzin św. Papieża  Jana Pawła II i cudu nad Wisłą.

                    Odbędzie się on 15 sierpnia o godzinie 19. Pamiętać będziemy o restrykcjach w  związku z  panującą epidemią.

                   W imieniu Komitetu Organizacyjnego bardzo serdecznie  zapraszam wszystkich Parafian i Gości.

 1. Ofiary na kościół złożyli: Wilk Marianna ze Stanisławowa – 100 zł., Danielik Helena z Przyłęka – 100 zł., Warczyńscy Anna i Grzegorz z Paradyża – 200 zł., Polinceusz Maria i Stanisław z Paradyża – 200 zł. Bóg zapłać.

 2. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Szlęzak Teresę, Tracz Urszulę, Bedka Joannę, Szczytowską Janinę, Brzeską Jolantę, Kostrzewa Ewę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.   

 3. Różaniec dziś śpiewa KŻR z Sylwerynowa, a w przyszłą niedzielę KŻR  św. Maksymiliana.

 4. Gość Niedzielny. Rycerz Niepokalanej.

Niedziela
28 czerwca 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Dzisiaj dla Polaków wielkie wydarzenie. Wybory Głowy Państwa – Prezydenta. Pamiętajmy naszym obowiązkiem jest w nich uczestniczyć dla dobra naszej Ojczyzny i Narodu. Módlmy się o to, by w miarę wszyscy wywiązali się z tego obowiązku ku chwale Bożej i dobru nas wszystkich.

 2. Jutro uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kościele o godzinie 8, 10 i 16. W kaplicach o zwykłej porze. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Tzw. Świętopietrze.

 3. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopowy. Wszystkim korzystającym z tego czasu życzymy błogiego wypoczynku i nabrania sił duchowych i fizycznych. Pamiętajmy nie ma wakacji od modlitwy, Mszy św. i dobrego, szlachetnego życia. Witamy wszystkich przybyłych na wypoczynek w nasze strony.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Sposobność do spowiedzi św. rano na Mszach i po południu przed Mszą św., która jest o godzinie 18;  Msza św. w Przyłęku w piątek o godzinie 12.

 1. Panująca epidemia zobowiązuje nas do przestrzegania restrykcji sanitarnych. Między innymi do noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, w tym też i w kościele. Przy tej okazji informuję, że żaden ministrant z naszej Parafii nie był zakażony i co za tym idzie i Księża nie byli hospitalizowani. W kwarantannie są mieszkańcy domu zakonnego w Jankowie. Kaplica do 7 lipca jest wyłączona z duszpasterstwa. Bądźmy czujni i ostrożni. Nie ma na to silnych. Trzeba przestrzegać wszystkich wskazań sanitarnych.

 2. Ofiary na kościół złożyli: Głąbała Joanna i Marcin Stawowiczki – 200 zł., Dyrekcja Szkoły Średniej z Żarnowa – 50 zł., Podgrodcy Halina i Krzysztof z Paradyża – 300 zł., Łubowska Irena z synem z Sylwerynowa – 150 zł., Garbalska Stanisława z Przyłęka – 50 zł., rodzina Sieroniów z Radomia – 300 zł., rodzice dzieci pierwszokomunijnych – 280 zł., rodzice dzieci rocznicowych – 300 zł. i 2off. N.N. – 300 zł.  Bóg zapłać.

 3. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Bednarek Danutę, Michalczyk Barbarę, Gąsiorowską Katarzynę, Zagraba Jadwigę, Tomczyk Annę, Szkatulnik Monikę, .Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

Różaniec dziś przed sumą śpiewa KŻR  M.B. Nieustającej Pomocy, a w   przyszłą niedzielę KŻR z

Niedziela
21 czerwca 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Kończy się rok szkolny 2019/2020. Ze względu na sytuację epidemiologiczną rok wyjątkowy. Wyjątkowe będzie tez zakończenie. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi św. Będzie ona połączona ze Mszą św. i tak:

                          we wtorek – Przyłęk      g. 15

                          w środę     –  Sokołów    g. 15

                          w czwartek – Paradyż    g. 15

Pamiętajmy, będąc w kościele, czy kaplicy o zakładaniu maseczek

 1. Dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. przychodzą do kościoła na próbę we wtorek o godzinie 16,30.

 2. Dzieci z klas IV przygotowujące się do przeżywania rocznicy swojej I Komunii św. przychodzą do kościoła na próbę w poniedziałek i czwartek o godzinie 16,30.

 3. Uroczysta I Komunia św. będzie w sobotę o godzinie 10. Spowiedź św. dla dzieci i wszystkich zainteresowanych w piątek o godzinie 15,30

 4. Rocznica I Komunii św. dzieci klas IV w sobotę o godzinie 14. Spowiedź się dla dzieci i wszystkich zainteresowanych w piątek o godzinie 15,30.

 5. W ty miejscu również przypominam, że na obu tych uroczystościach ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne swoje i innych chodzimy w maseczkach.

 6. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam na nabożeństwo czerwcowe, do Serca Pana Jezusa, w każdy dzień o godzinie 18.

 7. Ofiary na kościół złożyli: Przybyła Krystyna z Grzymałowa – 20 zł., Bociek Janina ze Stawowic – 100 zł., Śpiewak Krystyna i Mirosław z Przyłęka – 150 zł., Snochowska Krystyna z Wielkiej Woli – 120 zł., Wiktorowicz Aniela ze Stawowiczek – 100 zł., Sykurska Alina ze Stawowiczek – 100 zł., 4 off. N.N. – 600 zł. Bóg zapłać.

 8. O posprzątanie kościoła proszę rodziców dzieci komunijnych i rocznicowych. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 9. Różaniec dziś śpiewa KŻR  Niepokalanego Serca M.B.,   a w przyszłą niedzielę  KŻR  M.B. Nieustającej Pomocy.

 1. Gość Niedzielny.

Niedziela
14 czerwca 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Na sumie procesja eucharystyczna po krużgankach. W następne dni do czwartku włącznie połączona z nabożeństwem do Najświętszego serca P.J. o godzinie 18. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam, szczególnie w  poniedziałek mieszkańców Sylwerynowa, Adamowa, Stanisławowa, Przyłęka i Joaniowa.; we wtorek: Feliksowa, Kazimierzowa, Popław kol., Alfonsowa; w środę: Paradyża; w czwartek na zakończenie oktawy wszystkich na poświecenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Pamiętajmy o maseczkach!!!

 2. W najbliższy piątek, po oktawie Bożego Ciała w Liturgii Kościoła obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie ma postu.

 3. W sobotę w Liturgii Kościoła wspomnienie Niepokalanego Serca Matki Bożej.

 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przychodzą na próbę we wtorek, czwartek i piątek na godzinę 16, 30

 5. W piątek po nabożeństwie czerwcowym modlitwa uwielbienia. W imieniu organizatorów wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

 6. Ofiary na kościół złożyli: Snochowscy Klaudia i Sebastian z Paradyża – 200 zł., Rek Andrzej i Barbara z Paradyża – 200 zł., Kowalczyk Anna z rodziną z Grzymałowa – 150 zł., Kujawińscy Teresa i Wojciech z Grzymałowa – 100 zł., Szkatuła Teresa i Zdzisław z Sokołowa – 150 zl., Gwadera Edyta i Marek z Paradyża – 200 zł., Marcinkiewicz Barbara i Wiesław z Kazimierzowa – 150 zł., Knapik Władysław z Popław kol. – 50 zł., 2 off. N.N. – 700 zł. Bóg zapłać.

 7. Bóg zapłać rodzicom i młodzieży od bierzmowania za dary dla naszej świątyni. Są to: alba i komża kapłańska oraz dwa niklowe flakony na kwiaty.

 8. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Karkocha Monikę, Stępniewską Iwonę, Laskowską Jadwigę, Świdros Agnieszkę, Gwadera Ewelinę, Laskowska Kingę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 9. Różaniec dzisiaj śpiewa II KŻR ze Stawowic, a w przyszłą niedzielę KZR Niepokalnego Serca M.B.

 10. Gość Niedzielny. Mały Gość Niedzielny

Niedziela Trójcy Przenajświetszej
7 czerwca 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. tylko w kościele o godzinie 8, 10 i po niej procesja ulicami Paradyża, następna po procesji bezpośrednio i ostatnia o godzinie 16. Trasa procesji tradycyjna i ołtarze w tych samych miejscach. Proszę, by jak co roku mieszkańcy Paradyża włączyli się do dekoracji. Dekoracja jest dla Pana Jezusa. Zapraszam asystę w strojach regionalnych; dziewczynki do sypania kwiatków; chłopców w strojach komunijnych; strażaków w strojach galowych, Strzelców. Pamiętajmy, że procesja to nie parada, ale to wielka modlitwa, stąd przynosimy śpiewniki, książeczki do nabożeństwa. Dekorujemy nasze domostwa flagami, w okna wstawiamy obrazki. Ze względu na epidemię, mimo, że nie ma ograniczenia co do ilości uczestników nabożeństw i w procesji, to zakładamy maseczki zatykające twarz i nos. Od tego zwolnieni są celebransi. Przez cały tydzień oktawa Bożego Ciała i procesja po krużgankach o godzinie 18. Na oktawę zapraszam wszystkich, a w szczególności w piątek – mieszkańców Wielkiej Woli, Daleszewic. W sobotę: Sokołowa, Grzymałowa, Stawowiczek, kol. Stawowice i Stawowice. W niedzielę procesja na sumie.

 2. Pierwsza Komunia św. będzie u nas 27 czerwca o godzinie 10, natomiast rocznica I Komunii też 27 czerwca o godzinie 14. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą do kościoła na próbę w poniedziałek i we wtorek po nabożeństwie czerwcowym, natomiast rocznicowe we wtorek o godzinie 17.

 3. Ofiary na kościół złożyli: Meusiak Maria i Antoni z Wielkiej Woli – 120 zł., rodzina Madralów z Daleszewic – 150 zł., Kostrzewa Czesława z Grzymałowa – 100 zł., Gusta Ewelina i Hieronim z kol. Stawowice – 120 zł., Kujawa Bogusława z Sylwerynowa – 100 zł., Morawski Jan z Paradyża – 100 zł., rodzina Sieroniów z Wielkiej Woli – 150 zł., narzeczeni: Bolarczyk – Wach – 150 zł., 2off. N.N. – 650 zł. Bóg zapłać.

 4. O posprzątanie kościoła w środę proszę panie z Daleszewic: Pieńkosz Bogusławę, Morawską Marię, Chałubińską Małgorzatę, Chałubińska Jolantę, Juszczykowską Wiesławę, Malicką Anetę. Bóg zapłać dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 5. Różaniec dziś śpiewają z kol. Stawowice, w sobotę I KŻR ze Stawowic, a w przyszłą niedzielę IIKŻR ze Stawowic. Zelatorzy odbierają w zakrystii Biuletyn Rodziny Różańcowej.

 6. Gość Niedzielny. Rycerz Niepokalanej.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego
31 maja 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Nasza Parafia przeżywa dwudniowy odpust parafialny. Dziś i jutro na sumie procesja eucharystyczna po krużgankach. Zapraszam asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków.

 2. Jutro drugi dzień świąteczny, odpustowy. Msze św. w kościele o godzinie 8, 10, 12 i 16. W kaplicach, jak w niedzielę.

 3. Dzisiaj po Mszy św. popołudniowej spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św. Zapraszamy też rodziców dzieci rocznicowych.

 4. We wtorek ósmy dzień nowenny do św. Antoniego. Zapraszam na Mszę św. o godzinie 7. Potem nabożeństwo do naszego Patrona. Zachęcam do pisania osobistych intencji na to nabożeństwo.

 5. W czwartek od godziny 9 odwiedzimy z posługą sakramentalną ludzi starszych i chorych, których można jeszcze zapisywać w zakrystii.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Sposobność do spowiedzi św. codziennie rano i na nabożeństwach czerwcowych. Msza św. w Przyłęku w piątek o godzinie 15.

 7. W najbliższą sobotę o godzinie 12 Pasterz naszej diecezji J.E. ks. Biskup Henryk Tomasik udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas VIII naszej Parafii. Polecając P.B. naszego Pasterza i młodzież oraz ich rodziny serdecznie wszystkich na to nabożeństwo zapraszam.

 8. W przyszłą niedzielę, pierwszą czerwca, przeżywać będziemy m.in. Święto Ceramiki. Parafianom związanym z tym zawodem życzymy wszelkich łask Bożych. Bardzo serdecznie zapraszam na sumę. Modlić się będziemy o potrzebne dary Boże dla naszej Ceramiki Paradyż.

 9. Po zelżeniu restrykcji sanitarnych w związku z panującą epidemią Ks. Biskup Ordynariusz odwołuje dyspensę, zwolnienie, od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Przy tej okazji informuję, że planowana jest procesja na Boże Ciało ulicami Paradyża. Bardzo proszę, tak jak w latach ubiegłych, przygotowywać ołtarze.

 10. Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do kościoła w dni powszednie o godzinie 18, a w niedzielę i święta o godzinie 16.

 11. Ofiary na kościół złożyli: Biczyk Mieczysława i Adam z Paradyża – 100 zł., Michalscy Iwona i Wojciech z Kazimierzowa – 150 zł., Jackowscy Renata i Andrzej z Kazimierzowa – 200 zł., N.N. z Paradyża – 2000 zł., Medrecka Wiesława ze Stawowic – 100 zł., Teda Czesława i Zygmunt z Alfonsowa – 150 zł., Langier Janina z Wielkiej Woli – 100 zł., Sieroń Jadwiga i Jan z Paradyża – 200 zł., 3 off. N.N. 340 zł. Bóg zapłać.

 12. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Pieńkosz Bogusławę, Morawską Marię, Chałubińską Małgorzatę, Chałubińską Jolantę, Juszczykowską Wiesławę, Malicką Anetę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 13. Różaniec dzisiaj śpiewają z Popław Kol., jutro z Alfonsowa, a w przyszłą niedzielę z Kol. Stawowice.

 14. Gość Niedzielny.

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego
24 maja 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Przeżywając dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, modlimy się o niebo dla nas wszystkich.

 2. W dniu dzisiejszym, 24 maja, Kościół wspomina Maryję w tytule: Wspomożycielki Wiernych. Jej dedykowana jest kaplica w Przyłęku. Z wielka wiarą prośmy Ją aby pamiętała o nas przed Panem Bogiem.

 3. Dzisiaj na Mszę św. o godzinie 16 bardzo serdecznie zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców.

 4. We wtorek, siódmy dzień nowenny do Św. Antoniego. Po Mszy św. o godzinie 10 specjalne modlitwy do naszego Patrona. Zapraszam i zachęcam do pisania osobistych  próśb na tę modlitwę.

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. Dwudniowy odpust parafialny. Na sumie procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków.

 2. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będzie miała próbę we wtorek, czwartek, piątek po nabożeństwie majowym.

 3. Bardzo serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. popołudniową rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 4. Ofiary na kościół złożyli:  Wilk Beata i Tomasz z Daleszewic – 120 zł., Kamińscy Jadwiga i Stanisław z Grzymałowa – 150 zł., Laskowscy Barbara i Zbigniew z Grzymałowa – 150 zł., Mastalerz Zofia i Marian z Paradyża – 200 zł., Biegała Alicja i Zbigniew z Wielkiej Woli – 120 zł., Białeccy Monika i Zbigniew z Przyłęka – 100 zł., Ślusarczyk Aneta i Witold z Wielkiej Woli – 150 zł., Polinceusz Ewa i Marek z Paradyża – 300 zł., narzeczeni: Słowicki – Kucharczyk – 100 zł. 1 off. N.N. – 100 zł. Bóg zapłać.

 5. O posprzątanie kościoła proszę panie z Wielkiej Woli: Purgat Teresę, Kołodziejczyk Dorotę, Piekarską Elę, Piekarską, Piekarską Monikę, Sieroń Krystynę, Sieroń Urszulę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 6. Różaniec przed sumą śpiewa KŻR  z Feliksowa, a w przyszłą niedzielę  Popławy-Kol.

 7. Gość Niedzielny.

VI Niedziela Wielkanocna
17 maja 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Od jutra przez trzy kolejne dni modlimy się o urodzaje. W te dni zapraszam na Mszę św. o godzinie 7, po niej procesja błagalna po krużgankach. W Wielkiej Woli Mszy św. w tym roku nie będzie.

 2. We  wtorek, szósty dzień nowenny do Św. Antoniego. Zapraszam wszystkich na Mszę św. o godzinie 7, po niej modlitwy do naszego Patrona. Zachęcam do pisania osobistych intencji na kartkach i składamy je na ołtarzu naszego Świętego.

 3. W tym  tygodniu, 21 maja, swoje Imieniny obchodzi ks. Kapelan   Jan Medaj. Już dzisiaj z całego serca składamy najserdeczniejsze życzenia. Zapraszam na Mszę św. w intencji Dostojnego Solenizanta w czwartek o godzinie 7.

 4. W najbliższy piątek po nabożeństwie majowym modlitwa uwielbienia. W imieniu organizatorów wszystkich serdecznie zapraszam.

 5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

 6. Zapraszam na nabożeństwa majowe do kościoła. W dni powszednie o godzinie 18, w niedzielę i święta po Mszy św. o godzinie 16.

 7. W  przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 16 spotkanie rodziców tej młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 8. Ofiary na kościół  złożyli: Morawska Anna z Daleszewic – 100 zł., rodzina Wachów z Feliksowa – 200 zł., narzeczeni: Wańtuch – Mijas – 200 zł., Bociek Gabriela i Piotr oraz Światek Zofia ze Stawowic – 300 zł., Snochowscy Zdzisława i Marek z Paradyża – 150 zł., Biegała Beata i Stanisław z Paradyża – 150 zł., Siatkowscy Janina i Marian z  Przyłęka – 150 zł., narzeczeni: Ambroszczyk – Maćkowska – 100 zł., 2 off. N.N – 240 zł.   Bóg zapłać.

 9. O posprzątanie kościoła proszę panie z Wielkiej Woli: Wojciechowską Irenę, Wojciechowską Teresę, Jakubczyk Justynę, Antos Urszulę, Ciach Krystynę, Górska Marię.  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 10.  W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą śpiewa KŻR z Feliksowa.

Gość Niedzielny. Mały Gość Niedzielny.

V Niedziela Wielkanocna
3 maja 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Ksiądz Biskup Ordynariusz idąc za sugestią Ojca św. Franciszka zachęca wszystkich diecezjan do podjęcia wraz z wszystkimi ludźmi dobrej woli na całym świecie w najbliższy czwartek postu i modlitwy w intencji ustania panującej epidemii i za zmarłych w jej wyniku.

 2. Przypominamy wszystkim wiernym o obowiązku spowiedzi wielkanocnej. Okres wielkanocny kończy się Niedzielą Trójcy Św. tj 7 czerwca. Bardzo serdecznie wszystkich zachęcamy, aby podczas nabożeństw majowych korzystać ze spowiedzi św.

 3. We wtorek kolejny, piąty, dzień nowenny przed uroczystością Św. Antoniego. Zapraszam na Mszę św. o godzinie 7, po niej modlitwy do naszego Patrona. Zachęcam do pisania osobistych intencji  na kartkach i składania ich na ołtarzu bocznym.

 4. W środę, 13-ty dzień miesiąca, nabożeństwo fatimskie. Bardzo serdecznie zapraszam na godzinę 18. O przygotowanie Liturgii proszę mieszkańców Feliksowa i Kazimierzowa.

 5. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godzinie 18, a w niedzielę o godzinie 16. Bardzo serdecznie zapraszam.

 6. Ofiary na kościół złożyli: Kluk Mariola i Marian z kol. Stawowice – 100 zł., Białeccy Jadwiga i Adam z Przyłęka – 200 zł., Snochowscy Maria i Jerzy z kol. Stawowice – 150 zł., Maciołek Leokadia z Paradyża – 1100 zł., Jaroń Magdalena i Marcin z Paradyża – 250 zł., Danielik Ewa i Zbigniew ze Stawowic – 300 zł., Kurzyk Agnieszka i Włodzimierz z Popław kol. – 500 zł., Gusta Maria i Grzegorz z Paradyża – 400 zł., i 2 off. N.N. – 400 zł.  Bóg zapłać.

 7. O posprzątanie kościoła proszę panie  z Wielkiej Woli: Pilarską Angelikę, Juszczyk Katarzynę, Ślusarczyk Anetę, Węglińską Teresę, Pilarską Helenę, Pilarską Katarzynę.  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 8. Gość Niedzielny.

IV Niedziela Wielkanocna
3 maja 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, jak również w najbliższy pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

 1. Jutro wspominamy w Liturgii św. Floriana, Patrona Strażaków.  Naszej Braci Strażackiej życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Patrona.  Dla nas samych prośmy, aby Pan Bóg strzegł  nas od pożaru.

 2. We wtorek czwarty dzień nowenny do św. Antoniego. Zapraszam na Mszę św. o godzinie 7. Po niej modlitwy do naszego Patrona. Zachęcam do pisania osobistych intencji.

 3. W najbliższy piątek w Liturgii Kościoła obchodzimy uroczystość św. Stanisława Bpa i męczennika. Głównego Patrony Polski. Z tej racji nie ma postu.

 4. W kościele nabożeństwo majowe w dni powszednie o godzinie 18, w niedzielę o godzinie 16 połączone ze Mszą św. Serdecznie wszystkich zapraszam.  Ze względu na epidemię zakazane są wszelkie zgromadzenia  na powietrzu. Stąd zachęta, by zamiast przy figurach w każdej rodzinie codziennie modlić się Litanią do  Matki Bożej w domu.

 5. Zgodnie z zarządzeniem służb państwowych w miejscach publicznych, w tym i w kościele obowiązuje nas noszenie maseczek, które zakrywają usta i nos. Bardzo proszę stosujemy się do tego i nie zdejmujemy ich . Przystępując do Komunii św.  odsłaniamy usta.

 6. Ofiary na kościół złożyli: Polinceusz Zofia z Paradyża – 100 zł., Tracz Zofia ze Stawowic – 100 zł., narzeczeni: Wach – Polus – 100 zł.,  Wujek Wiesława z Popław kol. 120 zł., Gliszczyńska Adolfa z Kazimierzowa – 200 zł., Powązka Ewelina z Paradyża – 50 zł., rodzina Juszyńskich z Kazimierzowa – 200 zł., 3 off. N.N. 550 zł.  Bóg zapłać.

 7. O posprzątanie kościoła proszę panie z Wielkiej Woli: Olczykowską Marię, Dudzic Alicję, Bernas Marię, Cuper Danutę, Pilarską Krystynę, Kucharską Annę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 8. Zelatorzy odbierają w zakrystii Biuletyn Rodziny Różańcowej.

 9. Gość Niedzielny. Rycerz Niepokalanej.

III Niedziela Wielkanocna
26 kwietnia 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Od dziś do przyszłej niedzieli przeżywamy Tydzień Biblijny. Pomyślmy, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Pismo św.

 2. W tym tygodniu rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe do kościoła codziennie o godzinie 18, a w niedzielę i święta o godzinie 16.

 3. Składam bardzo serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przyczynili się od odnowienia kapliczek, figur i krzyży przydrożnych.

 4. We wtorek trzeci dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego. Zapraszam na to nabożeństwo o godzinie 7, jak również do pisania osobistych intencji.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota miesiąca. Sposobność do spowiedzi św. codziennie rano, jak i w piątek od godziny 17,30. Msza św. pierwszo piątkowa w Przyłęku o godzinie 16.

 6. W przyszłą niedzielę zwaną Dobrego Pasterza przeżywać będziemy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

 7. Ofiary na kościół złożyli: z Paradyża: Śpiewak Iwona i Piotr – 150 zł., Ignerowicz Robert – 200 zł., Perlikowska Katarzyna – 150 zł., z Feliksowa: Mijas Bożena i Antoni – 150 zł., Szadkowska Maria – 100 zł., z Daleszewic: Maliccy Aneta i Stanisław – 200 zł., z Kol. Popławy: Daniłowicz Anna i Łukasz – 120 zł., z Wielkiej Woli: Sobolewska Lidia – 150 zł., ze Stawowic: Ciszewska Genowefa – 100 zł., 1off. N.N. – 100 zł. Bóg zapłać.

 8. O posprzątanie kościoła proszę panie z Wielkiej Woli: Adamczyk Zofię, Oleksik Edytę, Grudnik Dorotę, Ciach Anetę, Świdros Halinę, Majewską Izabellę.

 9. Gość Niedzielny.

II Niedziela Wielkanocna
19 kwietnia 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego z wielką wiarą prośmy o ustąpienie epidemii koronawirusa. Prośmy o siłę i mądrość dla kierujących naszym państwem. Męstwo i postawę samarytańską dla opiekujących się chorymi. O cierpliwość dla nas wszystkich.

 2. Zapewne,  jak już wiemy od dnia jutrzejszego wprowadzane są nowe zarządzenia dotyczące zgromadzeń, w tym i liturgicznych. W kościele może przebywać równocześnie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, to w naszym przypadku jest ok. 80 osób; w Przyłęku ok. 20 osób; w Sokołowie ok. 10 osób. Jest obowiązek nosić maseczkę higieniczną. Bardzo proszę, by nie stać, czy siedzieć w jednym miejscu, ale rozchodzić się po całej świątyni.

 3. We wtorek kolejny, drugi dzień Nowenny do św. Antoniego. Po Mszy św. o godzinie 7 modlitwy do naszego Patrona. Zachęcam do pisania osobistych intencji.

 4. Po dobrowolnej rezygnacji z funkcji organisty w naszym kościele p. Wiktora Kuny, Parafia ogłasza nabór na to stanowisko. Za piękną i owocną pracę p. Wiktorowi składam serdeczne Bóg zapłać.

 5. W ostatnim czasie ofiary na kościół złożyli: z Paradyża: Krajewscy Ewa i Zbigniew – 140 zł., Michalscy Grażyna i Bogusław – 150 zł., Przybyła Dorota i Tomasz – 500 zł., ze Stawowiczek: Stawiarscy Irena i Henryk – 100 zł., Janik Małgorzata i Wojciech – 150 zł., z Alfonsowa: Borowscy Mirosława i Witold – 100 zł., z Grzymałowa: Nowak Anna – 150 zł., ze Stawowic: Sowa Małgorzata i Karol – 150 zł., z Joaniowa: Boksa Teresa i Jerzy – 200 zł., z Kazimierzowa: Bernas Wioleta i Piotr – 150 zł., Bóg zapłać. 

 6. O posprzątanie kościoła proszę panie z Wielkiej Woli: Borończyk Dominikę, Morawską Jadwigę, Żuchowską Marzenę, Malicką Katarzynę, Sobolewską Lidię, Majewską Lidię. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

Niedziela Wielkanocna
12 kwietnia 2020

 

 • Przeżywając Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, życzę wszystkim moim Drogim Parafianom i Gościom, aby spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem stało się źródłem wiary, męstwa i radości w naszym życiu. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do grobu P.J. Bóg zapłać ks. Wikariuszowi, który z pomocą kilku osób zrobił piękną dekorację.

 • Jutro, drugi dzień świąteczny. Msze św. w kościele o godzinie 8,10,12,16. W Sokołowie o g. 9, Przyłęku o g. 11. 15. Usłyszymy list ks. Rektora KUL-u.

 • We wtorek rozpoczynamy  Nowennę przed uroczystością św. Antoniego. Zapraszam na Mszę św. o godzinie 7 i po niej modlitwy do naszego Patrona. Zachęcam również do pisania osobistych intencji.

 • Przyszła niedziela, to Niedziela Miłosierdzia Bożego.  Prośmy z wielką wiarą i ufnością o ustąpienie epidemii koronawirusa.  Przypominam o przestrzeganiu restrykcji nałożonych przez służby rządowe  i sanitarne.

 • Ofiary na kościół złożyli: Jędrzejczyk Zofia z Feliksowa – 100 zł., Sołtys Władysława i Tadeusz z Alfonsowa – 100 zł., Sikora Irena i Zdzisław z kol. Popławy – 100 zł., Białowąs Emilia z Daleszewic – 100 zł., Bartyzel Ewelina i Paweł z Kazimierzowa – 120 zł., Świderscy Agnieszka i Tomasz z kol. Stawowice – 100 zł., Grabowscy Anna i Sławomir z Paradyża – 120 zł., Kluk Krystyna i Jan z kol. Stawowice – 100 zł., Mytkowscy Beata i Paweł z Paradyża – 100 zł., 1off. N.N. 100 zł.  Bóg zapłać.

 • O posprzątanie kościoła w piątek proszę panie z Wielkiej Woli: Osińską Elżbietę, Długosz Martę, Mędrecką Iwonę, Gadomską Irenę, Dzitkowską Barbarę, Dzitkowską Agnieszkę.  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 • W zakrystii możemy nabyć świąteczny numer Gościa  Niedzielnego, majowy numer Małego Gościa Niedzielnego i odebrać kwietniowy numer Rycerza Niepokalanej.

 

Niedziela Palmowa
5 kwietnia 2020

 1. Dniem dzisiejszym rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach świętych w kościele i w kaplicach poświęcenie palm.

 1. Z racji zaistniałej sytuacji /epidemia/ uroczystość I Komunii św. z pierwszej niedzieli maja została przełożona na termin późniejszy. Po ustaniu epidemii nowa data, po uzgodnieniu z rodzicami, zostanie podana.

 1. Bardzo serdecznie zapraszam, przestrzegając restrykcje stanu epidemii,  na nabożeństwa Wielkiego Tygodnia.

– Czwartek: przeżywać będziemy pamiątkę ustanowienia Najśw. Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 17.

– Piątek: w tym dniu jedynym nie ma Mszy św. Jest Liturgia, która rozpocznie się Drogą Krzyżową o godzinie 16. O godzinie 17 centralne nabożeństwo, na które składa się czytanie Pisma św., z męką Pańską, adoracja Krzyża Św., Komunia św. i przeniesienie P.J. do grobu. Po wszystkich ceremoniach śpiewa się trzy części Gorzkich Żali.

– Sobota:  nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów. Natomiast w każdej rodzinie przed wielkanocnym śniadaniem Ojciec rodziny dokona ich błogosławieństwa. Formularz modlitwy podany jest na stronie internetowej Parafii.  O godzinie 18 rozpocznie się Liturgia Wielkiej Soboty.

 1. Msze św. niedzielne i nabożeństwa Triduum Paschalnego można przeżywać poprzez łącza internetowe naszej Parafii.

 1. Zapraszam wszystkich do indywidualnej adoracji, modlitwy począwszy od czwartku wieczorem poprzez piątek i sobotę. Myślę, że Strażacy przy zachowywaniu zasad bezpieczeństwa i restrykcji będą czuwać przy Grobie Pańskim.  W te dni kościół będzie otwarty do godziny 21.

 1. Rezurekcja – bez procesji, w niedziele o godzinie 6. Następne Msze św. o godzinie 10,12,16. Kaplice: 9 Sokołów; 11,15 Przyłęk.

 1. Ofiary na kościół złożyli: z Wielkiej Woli: rodzina Wojciechowskich – 200 zł., Langier Ryszard – 100 zł., Gwadera Jadwiga – 120 zł., Nowak Sylwia i Piotr – 120 zł., Ziółkowscy Katarzyna i Karol – 200 zł., Gadomscy Irena i Stanisław – 100 zł., 1 off. – N.N. 100 zł.   Bóg zapłać.

 1. Ofiary na kwiaty do Grobu P.J. złożyli mieszkańcy: Kazimierzowa – 230 zł., Popław kol. 310 zł., Stawowiczek – 90 zł., Przyłęka – 342 zł., Alfonsowa – 110 zł., Wielkiej Woli – 283 zł., Stanisławowa – 90 zł. Bóg zapłać.

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie z Wielkiej Woli: Sylwię Nowak, Jadwigę Gwadera, Agnieszkę Gwadera, Kataryznę Ziółkowską, Małgorzatę Ignerowicz, Jolantę Chałubińską.   Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 1. Zelatorzy odbierają w zakrystii Biuletyn Rodziny Różańcowej.

 1. W czwartek ukaże się i będzie do nabycia świąteczny, podwójny numer Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł.., oraz majowy numer  Małego Gościa Niedzielnego.

V Niedziela Wielkiego Postu
29 marca 2020

 1. W związku ze stanem epidemii  przypominamy o wprowadzonych restrykcjach: zgromadzenia, w tym liturgiczne mogą liczyć 5 osób.  Stąd na Mszy  św. gromadzi się 5 osób z rodziny, która ją zamówiła.

 2. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej racji w piątek będziemy spowiadać:  S o k o ł ó w:  10:00 – 10:30,   P r z y ł ę k: 12:00 – 13:00,  P a r a d y ż: 14:00 – 16:00. Będziemy przychodzili pojedynczo, tak by w kościele nie przekroczyć  jednorazowo 5 osób.

 3. W piątek, w kościele Droga Krzyżowa o godzinie 16:00.

 4. W przyszłą niedzielę w kościele na każdej Mszy i w kaplicach poświęcenie palm.

 5. Ofiary na kwiaty do grobu P.J. złożyli mieszkańcy: Grzymałowa i Sokołowa – 160 zł, Stawowic –  320 zł, Kol. Stawowice – 120 zł, Daleszewic – 265 zł, Paradyża 1038 zł.  Bóg zapłać.

 6. Ofiary na kościół złożyli: z Kol. Stawowice: Snochowscy Maria i Jerzy – 120 zł, rodzina Bednarków – 200 zł, z Wielkiej Woli:  Dudzic Alicja – 100 zł, Materek Kazimiera – 100 zł, Majewscy Izabela i Bogusław – 100 zł, Bernas Maria i Andrzej – 100 zł, Cuper Danuta – 100 zł, Purgat Teresa i Jan – 120 zł, Górska Maria – 150 zł, Jakubczyk Justyna i Tomasz – 150 zł, 1 off. N.N. – 100 zł. Bóg zapłać.

 7. O posprzątanie kościoła proszę panie z Popław-Kolonii: Stobieniecką Grażynę, Wójcik Marię, Knapik Ewę, Knapik Paulinę, Kurzydlak Teresę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie świątyni.

 

IV Niedziela Wielkiego Postu
22 marca 2020

 1. Ze względu na stan epidemii nie urządzamy rekolekcji wielkopostnych. Nie będzie też ogólnej spowiedź św. Jak przypominał ks. Biskup okres spowiedzi wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Św. tj. do 7 czerwca br. Tymczasem przed każdą Mszą św. będzie możliwość skorzystania z tego Sakramentu. Gdy chodzi o chorych, to w odpowiednim czasie ogłosimy posługę wśród nich.

 2. W najbliższą środę przypada Święto Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w kościele i w kaplicach według porządku niedzielnego.

 3. Zapraszam na nabożeństwa Wielkiego Tygodnia: Droga Krzyżowa – piątek g. 16:00, Gorzkie Żale – niedziela g. 16:00.

 4. Została reaktywowana strona internetowa naszej Parafii: www.parafia–wielkawola.pl.

 5.  Ofiary na kościół złożyli: z Paradyża: Rutowicz Barbara i Józef –200 zł, Bombol Jadwiga i Mariusz – 130 zł, Wojciechowska Zdzisława – 100 zł, Piotrowscy Bożena i Jan – 100 zł, Ugniewski Jan z matką – 150 zł, Rzeźnik Joanna i Andrzej – 150 zł, Gromadzki Marian – 150 zł, Olczyk Wiesława i Eugeniusz – 120 zł, Polenceusz Wanda – 50 zł, Rutowicz Jadwiga i Jan – 200 zł, Piotrowscy Małgorzata i Adam – 150 zł, rodzina Rogulskich – 200 zł, 2 ofiary bezimienne – 200 zł.  Bóg zapłać.

 6. Ofiary na kwiaty do grobu P.J. złożyli mieszkańcy: Joaniowa – 160 zł, Sylwerynowa –144 zł, Feliksowa – 230 zł, Adamowa – 110 zł. Bóg zapłać.

 7. O posprzątanie kościoła proszę panie z Popław-Kol.: Borowską Monikę, Kurzyk Agnieszkę, Kowalską Annę, Grudnik Anitę, Grudnik Karolinę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 8. Różaniec przed sumą śpiewa  K.Ż.R.  św. Dominika, a w przyszłą niedzielę K.Ż.R.  M.B. Różańcowej.

 9. Do nabycia „Gość Niedzielny”.