Niedziela
20 wrzesień 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W dniu wczorajszym, 19 września , w katedrze radomskiej uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego,  abpa Wacława Depo został zakończony II Synod Diecezji Radomskiej. Z naszej Parafii była tam delegacja.

 

 1. W najbliższą sobotę i niedzielę, to jest 26 i 27  września br. na Jasnej Górze odbędzie się kolejna ogólnopolska pielgrzymka małżeństw i rodzin. Zachęcamy do indywidualnego uczestnictwa.

 

 1. Fundacja wspomagająca misjonarzy organizuje zbiórkę złomowanego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Należy go składować na podwórku plebańskim włącznie do dnia 5 października   Stosowny plakat i ulotki są w przedsionku kościoła

 

 1. Ofiary na kościół złożyli: Gwadera Marta i Michał z Klin – 100 zł., Garbalscy Dorota i Piotr z Przyłęka – 100 zł., 1 off. N.N. – 140 zł. Bóg zapłać.

 

 1. Ofiary na Seminarium Duchowne w Radomiu złożyli mieszkańcy: Feliksowa – 200 zł., Sylwerynowa – 85 zł., Przyłęka 325 zł., Daleszewic – 181 zł.  Bóg zapłać.

                                       

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie ze Stawowic: Stańczyk Bogusławę, Maćkowska Monikę, Smak Gabrielę, Skorodzień Barbarę, Jędrzejczyk Teresę, Smardzewską Janinę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Dzisiaj różaniec przed sumą śpiewają z Sylwerynowa, a w przyszłą niedzielę KŻR św. Maksymiliana.

Niedziela
13 wrzesień 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Dzisiaj przed kościołami naszej Diecezji zbierane są do puszek ofiary na potrzeby Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Takie ofiary zwyczajowo zbierane są w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża. W tym roku ze względu na ograniczenia związane z epidemią one się nie odbyły.

 

 1. W dniu dzisiejszym przypada 13-ty dzień miesiąca. Na sumie nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je o godzinie 11:30 modlitwą różańcową. O przygotowanie Liturgii proszę mieszkańców Daleszewic.

 

 1. Jak było zapowiedziane możemy dzisiaj w przedsionku kościoła złożył podpis pod petycją o ustawę broniącą dzieci i młodzież przed  demoralizacją, o zaprzestanie profanacji symboli  i przedmiotów religijnych przez środowiska LGBT +.

 

 1. W najbliższy piątek w Liturgii wspominamy św. Stanisława Kostkę, Patrona dzieci i młodzieży.  O godzinie 17 nabożeństwo do naszego Rodaka. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich uczących się. Zgodnie z tradycja w tym dniu poświecimy przybory szkolne. 

 

 1. W piątek o godzinie 18 modlitwa uwielbienia. W imieniu organizatorów bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.

 

 1. Ofiary na kościół złożyli: Gusta Małgorzata i Andrzej z Grzymałowa – 100 zł., Szymczyk Krystyna ze Stanisławowa – 100 zł., rodzina Wachów z Adamowa – 200 zł., Langier Anita i Wiktor z Paradyża – 150 zł., Głąbała Danuta z Łodzi – 100 zł., Wujek Beata i Mariusz z Popław Kol. – 100 zł., Pacyniak Dominika i Dawid z Feliksowa – 100 zł., 1off. N.N. – 500 zł.  Bóg zapłać. 

 

 1. Ofiary na Seminarium złożyli mieszkańcy Joaniowa – 160 zł. Bóg zapłać.

 

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie ze Stawowic: Sowa Małgorzatę, Ziółkowską Małgorzatę, Malik Danutę, Malik-Mazur Marzenę, Garbalską Helenę, Krawczyk Honoratę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 

 1. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą śpiewają z Sylwerynowa.

 

 1. Gość Niedzielny.

Niedziela
6 wrzesień 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. We wtorek przeżywać będziemy Święto Narodzenia Matki Bożej. Msze św. w kościele i w kaplicach według porządku niedzielnego z poświęceniem ziarna siewnego.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 13-ty dzień miesiąca. Na sumie Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godzinie 11,30. O przygotowanie Liturgii prosimy mieszkańców Daleszewic.

 

 1. Każdego roku spieszymy z dodatkową pomocą dla Seminarium Duchownego w Radomiu. Tradycją u nas jest, że zamiast płodów rolnych składamy na poszczególnych wioskach ofiarę pieniężną. Bardzo proszę, by Państwo sołtysi zorganizowali taką zbiórkę.

 

 1. W przedsionku kościoła od przyszłej niedzieli będzie można złożyć podpis pod protestem rozpowszechniania LGBT+

 

 1. Ofiary na kościół złożyli: Snochowscy Teresa i Henryk z kol.Stawowice – 100 zł., Juźwik Małgorzata i Zbigniew z Grzymałowa – 150 zł., Stańczyk Marianna z Przyłęka – 100 zł., Garbalscy Władysława i Tadeusz z Przyłęka – 100 zł.  Bóg zapłać.

 

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie ze Stawowic: Snochowską Stanisławę, Morawską Jadwigę, Mędrecką Wiesławę, Sikora Anetę, Tomasik Danutę, Sowa Honoratę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Dziś różaniec śpiewa KŻR  Niepokalanego Serca M.B., we wtorek KŻR M.B. Nieustającej Pomocy, a w przyszłą niedzielę KŻR  z Sylwerynowa. Zelatorzy odbierają w zakrystii Biuletyn Rodziny Różańcowej.

 

 1. Gość Niedzielny. Rycerz Niepokalanej.

 

Niedziela
30 sierpnia 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. We wtorek rozpoczyna się Nowy Rok szkolny 2020/2021.

Na ręce Dyrekcji poszczególnych szkół życzę Nauczycielom, pracownikom, dzieciom i młodzieży szkolnej Bożego błogosławieństwa, sukcesów w pracy.

Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego, ze względu na epidemię będą w przyszłą niedzielę: w kościele o godzinie 10 i w kaplicach według ustalonego porządku.  Drodzy Rodzice, czy Wasze dzieci były u spowiedzi św. na rozpoczęcie roku szkolnego?

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , piątek , sobota miesiąca.

Sposobność do spowiedzi św.  codziennie rano i w piątek po południu. Msza św. w piątek po południu  w kościele o godzinie 18. W Przyłęku o godzinie 16.

 

 1. W sobotę o godzinie 10 spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów do ministrantów.

 

 1. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie dzieci i rodziców klas III, które będą się przygotowywać do I Komunii św., natomiast po Mszy św. popołudniowej młodzieży i rodziców klas VIII, które będą się przygotowywać do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

 

 1. Ofiary na kościół złożyli:  Smardzewska Wiesława  z kol. Stawowice – 100 zł., 2 off. N.N. – 700 zł. Bóg zapłać.

 

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie ze Stawowic : Pilarską Annę, Mędrecką Edytę, Ambroszczyk Janinę, Ambrosczyk Ilonę, Puchała Magdalenę, Janik Renatę.  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Różaniec dziś przed sumą śpiewa II KŻR ze Stawowic,  a w przyszłą niedzielę  KŻR  Niepokalanego Serca M.B.

 

 1. Gość Niedzielny. Mały Gość Niedzielny.

Niedziela
23 sierpnia 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy dożynki parafialno-gminne. Na sumie uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory. Starostami tegorocznych dożynek są małżonkowie Irena i Jan Belica z Irenowa.

 

 1. W środę, przeżywać będziemy uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej.  W tym tytule  jest Ona Patronką kaplicy w Sokołowie. Zapraszam na Mszę św. odpustową do kaplicy o godzinie 18. Dziękujmy P.B. za dar obecności Matki Jego Syna wśród nas.

 

 1. Spowiedź św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie w najbliższy piątek:  godzina 15 – Przyłęk

                           godzina 16 – Sokołów

                           godzina 17 – Paradyż.

 

 1. Z ramienia Caritas naszej Radomskiej Diecezji, przy współudziale różnych instytucji i osób został powołany w Paradyżu punkt wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego. Dokładniejsze dane podane są przedsionku na tablicy ogłoszeń , w krużgankach oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy.

       

 1. Ofiary na kościół  złożyli: Kowalscy Anna i Ryszard z Joaniowa – 300 zł., Knapik Paulina i Piotr z Popław kol. 100 zł.   Bóg zapłać.

 

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Jędrzejczyk Natalię, Czerczak Jadwigę, Smardzewską Małgorzatę, Wach Ewę, Wach Karolinę.     Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Dziś różaniec śpiewa I KŻR ze Stawowic, a w przyszłą niedzielę II KŻR ze Stawowic.

 

 1. Gość Niedzielny.

Niedziela
16 sierpnia 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. We wtorek, 11 sierpnia br. zmarła Siostra Konstancja Śpiewak ze Zgromadzenia Sióstr Prezentek, która ostatnie lata pracowała w Jankowie, nasza rodaczka. Pogrzeb odbył się u nas w ubiegły piątek. Polecajmy Miłosiernemu Bogu duszę Zmarłej.

 2. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj przed wszystkimi kościołami w Polsce zbierane są do puszek ofiary na pomoc dla Bejrutu w Libanie. U nas też.

 3. W piątek o godzinie 18 modlitwa uwielbienia. W imieniu organizatorów bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.

 4. W przyszłą niedzielę   na sumie i tylko w kościele  dożynki parafialno – gminne. Każda wioska przynosi do kościoła  wieniec dożynkowy. 

 5. Ofiary na kościół złożyli:  Wach Henryka i Marian z Kłopotowa – 200 zł., rodzina Sołtysów z Sylwerynowa – 200 zł., Sowa Honorata i Jan ze Stawowic – 200 zł., 1 off. N.N. 120 zł.  Bóg zapłać.

 6. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Wilk Darię, Świąder Teresę, Babską Grażynę, Wilk Beatę, Białowąs Bogusławę, Gonigroszek Wiesławę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 7. Dzisiaj różaniec śpiewają z Stawowice , a w przyszłą niedzielę   I KŻR ze Stawowic.

 8. Gość Niedzielny.

Niedziela
9 sierpnia 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W  czwartek, 13-ty dzień miesiąca.  Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 18. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.  O przygotowanie Liturgii prosimy  mieszkańców Wielkiej Woli.

 2.  W sobotę, przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. / Matki Bożej Zielnej/. Msze św. w porządku niedzielnym. W kaplicach i  w kościele  na wszystkich  Mszach św. poświęcenie ziół. Odpust w Sławnie. Msza św. w Przyłęku wyjątkowo o godzinie 11.

 3. W sobotę,  na  godzinę 19 bardzo serdecznie zapraszam Drogich Parafian  i Miłych Gości na XIV Koncert Organowy. Zostanie on poprzedzony modlitwą Anioł Pański…, którą poprowadzi Pasterz Diecezji J.E. Ks. Biskup Henryk Tomasik.  W związku z panującą epidemią uczestników Koncertu bardzo prosimy o przestrzeganie restrykcji sanitarnych. Koniecznie wszyscy mamy założone maski. Przed wejściem do kościoła wypełniamy kartę uczestnictwa, dezynfekujemy ręce, zachowujemy odległość /po trzy osoby w ławce/

 1. W niedzielę, 23 sierpnia, na sumie  i tylko w kościele będą parafialno-gminne dożynki. Każda wioska robi  dziękczynny wieniec.

 1. W przyszłą niedzielę przed wszystkimi kościołami w Polsce będą zbierane do puszek ofiary na pomoc dla Libanu, dotkniętego katastrofą ekologiczną.

 1. Ofiary na kościół  w ostatnim tygodniu złożyli: Tutajewicz Teresa i Zygmunt z Przyłęka – 200 zł., Budzinowscy Beata i Sławomir z Kazimierzowa – 150 zł., Wójcik Paulina i Artur z Przyłęka – 120 zł., Glisczyńska  Adolfa z Kazimierzowa – 100 zł., Kurasiak Urszula z Kłopotowa – 100 zł., pielgrzymi z Piotrkowa – 50 zł., 2 off. N.N. 450 zł.  Bóg zapłać.

 2. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Matyjaśkiewicz Joannę, Michalską Iwonę, Świderską Annę, Baranowską Bogusławę, Baranowską Małgorzatę, Wilk Monikę.     Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 3. Różaniec dzisiaj śpiewają z Popław-Kol. , w sobotę z Alfonsowa, a  w przyszłą niedzielę z  Stawowic-Kol.

 4. Gość Niedzielny.

Sponsorzy XIV Koncertu organowego  –  rok 2020

 

 1. Łódzki Urząd Marszałkowski 
 2. Ceramika Paradyż
 3. Gmina Paradyż
 4. Starostwo Powiatowe w Opocznie
 5. Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Nowakowski”
 6. Danuta i Sławomir Rekowie
 7. Agnieszka i Włodzimierz Kurzykowie
 

 

Niedziela
2 sierpnia 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową Matki Bożej Anielskiej. Na sumie procesja eucharystyczna po krużgankach. Zapraszam asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatów. Kazania głosi ks. Proboszcz Leszek Śpiewak, salezjanin, nasz rodak.

 

 1. W środę  Mszą św. o godzinie 18 na cmentarzu grzebalnym rozpoczynamy odpust parafialny: Przemienienia Pańskiego. O godzinie 23 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej na krużgankach, o godzinie 24 Pasterka odpustowa. Serdecznie zapraszam. W czwartek  Msze św.  o godzinie 8, 10, suma o 12,30 celebrowana przez   E ks. bpa Piotra Turzyńskiego,  który wygłosi kazanie i poprowadzi procesję eucharystyczna po parku przykościelnym. Zapraszam asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków. Druhów Strażaków w strojach galowych. Ostatnia Msza św. o godzinie 16.  Kazanie w te dni będzie głosił o. Tymoteusz, cysters z Wąchocka.

 

 1. W związku z panującą epidemią pamiętajmy o noszeniu maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, w tym też i w kościele.

 

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Ze spowiedzi korzystajmy w dzień odpustowy. W piątek spowiedź św. rano i po południu przed Mszą św., która będzie o godzinie 18. Msza św. w Przyłęku  o godzinie 16. 

 

 1. Jeszcze raz, w imieniu Komitetu Organizacyjnego, bardzo serdecznie zapraszam Drogich Parafian i Miłych Gości na XIV  Koncert Organowy, który będzie 15 sierpnia br. o godzinie 19.

 

 1. Ofiary na kościół złożyli: Józef Gąsiorowski z Popław kol. 100 zł., Poddębniak Teresa z Sokołowa – 50 zł., Aleksandra Madej z Daleszewic – 200 zł., Lidia i Jacek Chmielewscy z Paradyża – 200 zł., Paulina i Paweł Cisowscy z Paradyża – 100 zł., Barbara i Bronisław czarnogórscy z Daleszewic – 50 zł. 1 off. N.N. – 250 zł. Bóg zapłać. 

 

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Witkowską Teresę, Langier Monikę, Kurzyk  Zofię, Drochlińską Joannę, Zontak Bogusławę, Niewiadomską Monikę.    Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Dziś różaniec śpiewa KŻR M.B. Różańćowej, w czwartek KŻR  z Feliksowa, a w przyszłą niedzielę KŻR z Popław kol.. Zelatorzy odbierają w zakrystii Biuletyn Rodziny Różańcowej.

 

 1. Gość Niedzielny.

Niedziela
26 lipca 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Odpowiadając na apel Kościoła, jak to jest już od lat włączmy się w troskę o trzeźwość w naszego narodu. Poprzez modlitwę, osobistą abstynencję  zaangażujmy się w to chwalebne dzieło

 2. W związku ze wspomnieniem dzisiaj świętych Joachima i Anny ziemskich dziadków Pana Jezusa, chylimy czoła w duchu wdzięczności wobec wszystkich naszych babć i dziadziusiów.

 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej

 4. W przyszłą niedzielę, 2 sierpień, Matki Bożej Anielskiej, odpust parafialny. Na sumie procesja eucharystyczna. Proszę asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków. Kazania będzie głosił ks. Leszek Śpiewak, nasz rodak.

 5. W ubiegłym tygodniu w Krakowie odbywała się Kapituła Generalna Sióstr Prezentek. Miała ona za cel między innymi wybór Matki Generalnej. Radosne dla nas jest to, że została nią nasza rodaczka Siostra Anna Telus. Czcigodnej Matce życzymy wielu łask Bożych. Niech Pan Jezus Wielkowolski wspiera  w  kierowaniu Zgromadzeniem.

 6. W tę sobotę, 1 sierpnia br. o godzinie 19 w naszym Sanktuarium odbędzie się koncert Filharmonii Łódzkiej w ramach 21 Wędrownego Festiwalu „Kolory Polskie”.

 7. 15 sierpnia o godzinie 19,XIV koncert organowy poprzedzony modlitwą: Anioł Pański. Wszystkich Drogich mi Parafian i Miłych Gości w imieniu organizatorów bardzo serdecznie zapraszam.

 8. Ofiary na kościół  złożyli:  narzeczeni: Morawski – Hajduk -150 zł, Stawiarscy Irena i Henryk ze Stawowiczek – 100 zł., Rosiak Alina i Zdzisław z Paradyża – 200 zł., nowożeńcy: Chamernik Alicja i Ernest z Joaniowa – 100 zł., Przybyła Dorota i Tomasz z Paradyża – 500 zł. Bóg zapłać.

 9. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Kobalczyk Bernadettę, Głąbała Anetę, Wolską Elżbietę, Załęską Elżbietę, Czernecką Magdalenę, Stańczyk Jadwigę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 10. Dziś różaniec śpiewa KŻR św. Dominika, w uroczystość M.B., a przyszłą niedzielę KŻR M.B. Różańcowej.

 11. Gość Niedzielny.

Niedziela
19 lipca 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W najbliższą sobotę, 25 lipiec, wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich kierowców na Mszę św. o godzinie 18. Po niej poświęcenie pojazdów, które ustawiamy na parkingu. Ofiary zbierane na Mszy św. zostają przekazane na zakup i eksploatacje środków lokomocji dla misjonarzy w ramach Fundacji  MIVA.

 2. W niedzielę, 26 lipiec, liturgiczne wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, a dziadków Pana Jezusa. Pomyślmy w tym dniu o szczególnej wdzięczności dla naszych dziadków. Odpust w Bedlnie. 

 3. W przedsionku kościoła wyłożone są zaproszenia na XIV Koncert Organowy. Można je zabierać i wręczać znajomym melomanom.

 4. Ofiarę na kościół złożyli: narzeczeni: Gajzler – Oleksik 200 zł., Fotograf od I Komunii św. 100 zł., Dusza Wiesława z Przyłęka – 100 zł., Ewelina i Bartłomiej Korgul z Przyłęka  – 150 zł. Bóg zapłać.

 5. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Głąbała Aleksandrę, Chałubińską Zofię, Rojek Jolantę, Ambroszczyk Annę, Kurzyk Alicję, Świąder Jolantę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 6. Różaniec dziś śpiewa KŻR M.B. Anielskiej, a w przyszłą niedzielę KŻR św. Dominika.

 7. Gość Niedzielny.

Niedziela
12 lipca 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1.Dzisiaj w naszej Ojczyźnie druga tura wyborów prezydenckich. Obowiązkiem naszym, wypływającym z miłości do Ojczyzny i Narodu jest wziąć w nich udział. Niech nikogo nie zabraknie przy urnie wyborczej!

2.Jutro, 13-ty dzień miesiąca. O godzinie 18 nabożeństwo fatimskie na które wszystkich bardzo serdecznie zapraszam. O przygotowanie Liturgii  proszę mieszkańców Dąbrowy i Psar.

 1. W czwartek, 16 lipiec, w Liturgii Kościoła wspominamy, Matkę Bożą Szkaplerzną. Jest to okazja, aby pomyśleć, czy na co dzień noszę medalik na swoich piersiach. Pamiętajmy ma on być moim dowodem tożsamości jako człowieka wierzącego. Nie wstydźmy się przyznawać do tego, że przynależymy do rodziny chrześcijańskiej. Nosząc medalik mam się strzec od wszelkiego złego, mam żyć uczciwie, po Bożemu.

4.Po raz XIV  organizowany jest Koncert Organowy w naszej świątyni. 

      Będzie on 15 sierpnia , w Uroczystość Matki Bożej Zielnej, o godzinie 19. 

      Wszystkich Parafian i Gości w imieniu Organizatorów bardzo serdecznie

      zapraszam.  Zabieramy ze stolika  zaproszenia dla swoich bliskich i

      znajomych.

5.W ubiegłym tygodniu ofiary na kościół  złożyli:  narzeczeni: Gusta – Szadkowska 100 zł., Szkatulnik  Monika  i Tomasz z Daleszewic 100 zł. Bóg zapłać.

6.O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Kostrzewa Marzenę, Daroch Grażynę, Głąbała Danutę, Białowąs Beatę, Mądrala Ilonę, Kałużyńską Danutę,  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

7.Różaniec przed sumą śpiewa dziś  KŻR  św. Maksymiliana, a w przyszłą  niedzielę KŻR M.B. Anielskiej. Zelatorzy odbierają w zakrystii Biuletyn Rodziny Różańcowej.

8.Gość Niedzielny

Niedziela
5 lipca 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W piątek o godzinie 18 modlitwa uwielbienia. W imieniu organizatorów wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.  

 2. W naszym Sanktuarium przygotowywany jest XIV Koncert organowy.

                    W tym roku będzie on  poświęcony stuletniej rocznicy urodzin św. Papieża  Jana Pawła II i cudu nad Wisłą.

                    Odbędzie się on 15 sierpnia o godzinie 19. Pamiętać będziemy o restrykcjach w  związku z  panującą epidemią.

                   W imieniu Komitetu Organizacyjnego bardzo serdecznie  zapraszam wszystkich Parafian i Gości.

 1. Ofiary na kościół złożyli: Wilk Marianna ze Stanisławowa – 100 zł., Danielik Helena z Przyłęka – 100 zł., Warczyńscy Anna i Grzegorz z Paradyża – 200 zł., Polinceusz Maria i Stanisław z Paradyża – 200 zł. Bóg zapłać.

 2. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Szlęzak Teresę, Tracz Urszulę, Bedka Joannę, Szczytowską Janinę, Brzeską Jolantę, Kostrzewa Ewę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.   

 3. Różaniec dziś śpiewa KŻR z Sylwerynowa, a w przyszłą niedzielę KŻR  św. Maksymiliana.

 4. Gość Niedzielny. Rycerz Niepokalanej.

Niedziela
28 czerwca 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Dzisiaj dla Polaków wielkie wydarzenie. Wybory Głowy Państwa – Prezydenta. Pamiętajmy naszym obowiązkiem jest w nich uczestniczyć dla dobra naszej Ojczyzny i Narodu. Módlmy się o to, by w miarę wszyscy wywiązali się z tego obowiązku ku chwale Bożej i dobru nas wszystkich.

 2. Jutro uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kościele o godzinie 8, 10 i 16. W kaplicach o zwykłej porze. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Tzw. Świętopietrze.

 3. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopowy. Wszystkim korzystającym z tego czasu życzymy błogiego wypoczynku i nabrania sił duchowych i fizycznych. Pamiętajmy nie ma wakacji od modlitwy, Mszy św. i dobrego, szlachetnego życia. Witamy wszystkich przybyłych na wypoczynek w nasze strony.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Sposobność do spowiedzi św. rano na Mszach i po południu przed Mszą św., która jest o godzinie 18;  Msza św. w Przyłęku w piątek o godzinie 12.

 1. Panująca epidemia zobowiązuje nas do przestrzegania restrykcji sanitarnych. Między innymi do noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, w tym też i w kościele. Przy tej okazji informuję, że żaden ministrant z naszej Parafii nie był zakażony i co za tym idzie i Księża nie byli hospitalizowani. W kwarantannie są mieszkańcy domu zakonnego w Jankowie. Kaplica do 7 lipca jest wyłączona z duszpasterstwa. Bądźmy czujni i ostrożni. Nie ma na to silnych. Trzeba przestrzegać wszystkich wskazań sanitarnych.

 2. Ofiary na kościół złożyli: Głąbała Joanna i Marcin Stawowiczki – 200 zł., Dyrekcja Szkoły Średniej z Żarnowa – 50 zł., Podgrodcy Halina i Krzysztof z Paradyża – 300 zł., Łubowska Irena z synem z Sylwerynowa – 150 zł., Garbalska Stanisława z Przyłęka – 50 zł., rodzina Sieroniów z Radomia – 300 zł., rodzice dzieci pierwszokomunijnych – 280 zł., rodzice dzieci rocznicowych – 300 zł. i 2off. N.N. – 300 zł.  Bóg zapłać.

 3. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Bednarek Danutę, Michalczyk Barbarę, Gąsiorowską Katarzynę, Zagraba Jadwigę, Tomczyk Annę, Szkatulnik Monikę, .Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

Różaniec dziś przed sumą śpiewa KŻR  M.B. Nieustającej Pomocy, a w   przyszłą niedzielę KŻR z

Niedziela
21 czerwca 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Kończy się rok szkolny 2019/2020. Ze względu na sytuację epidemiologiczną rok wyjątkowy. Wyjątkowe będzie tez zakończenie. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi św. Będzie ona połączona ze Mszą św. i tak:

                          we wtorek – Przyłęk      g. 15

                          w środę     –  Sokołów    g. 15

                          w czwartek – Paradyż    g. 15

Pamiętajmy, będąc w kościele, czy kaplicy o zakładaniu maseczek

 1. Dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. przychodzą do kościoła na próbę we wtorek o godzinie 16,30.

 2. Dzieci z klas IV przygotowujące się do przeżywania rocznicy swojej I Komunii św. przychodzą do kościoła na próbę w poniedziałek i czwartek o godzinie 16,30.

 3. Uroczysta I Komunia św. będzie w sobotę o godzinie 10. Spowiedź św. dla dzieci i wszystkich zainteresowanych w piątek o godzinie 15,30

 4. Rocznica I Komunii św. dzieci klas IV w sobotę o godzinie 14. Spowiedź się dla dzieci i wszystkich zainteresowanych w piątek o godzinie 15,30.

 5. W ty miejscu również przypominam, że na obu tych uroczystościach ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne swoje i innych chodzimy w maseczkach.

 6. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam na nabożeństwo czerwcowe, do Serca Pana Jezusa, w każdy dzień o godzinie 18.

 7. Ofiary na kościół złożyli: Przybyła Krystyna z Grzymałowa – 20 zł., Bociek Janina ze Stawowic – 100 zł., Śpiewak Krystyna i Mirosław z Przyłęka – 150 zł., Snochowska Krystyna z Wielkiej Woli – 120 zł., Wiktorowicz Aniela ze Stawowiczek – 100 zł., Sykurska Alina ze Stawowiczek – 100 zł., 4 off. N.N. – 600 zł. Bóg zapłać.

 8. O posprzątanie kościoła proszę rodziców dzieci komunijnych i rocznicowych. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 9. Różaniec dziś śpiewa KŻR  Niepokalanego Serca M.B.,   a w przyszłą niedzielę  KŻR  M.B. Nieustającej Pomocy.

 1. Gość Niedzielny.

Niedziela
14 czerwca 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Na sumie procesja eucharystyczna po krużgankach. W następne dni do czwartku włącznie połączona z nabożeństwem do Najświętszego serca P.J. o godzinie 18. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam, szczególnie w  poniedziałek mieszkańców Sylwerynowa, Adamowa, Stanisławowa, Przyłęka i Joaniowa.; we wtorek: Feliksowa, Kazimierzowa, Popław kol., Alfonsowa; w środę: Paradyża; w czwartek na zakończenie oktawy wszystkich na poświecenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Pamiętajmy o maseczkach!!!

 2. W najbliższy piątek, po oktawie Bożego Ciała w Liturgii Kościoła obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie ma postu.

 3. W sobotę w Liturgii Kościoła wspomnienie Niepokalanego Serca Matki Bożej.

 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przychodzą na próbę we wtorek, czwartek i piątek na godzinę 16, 30

 5. W piątek po nabożeństwie czerwcowym modlitwa uwielbienia. W imieniu organizatorów wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

 6. Ofiary na kościół złożyli: Snochowscy Klaudia i Sebastian z Paradyża – 200 zł., Rek Andrzej i Barbara z Paradyża – 200 zł., Kowalczyk Anna z rodziną z Grzymałowa – 150 zł., Kujawińscy Teresa i Wojciech z Grzymałowa – 100 zł., Szkatuła Teresa i Zdzisław z Sokołowa – 150 zl., Gwadera Edyta i Marek z Paradyża – 200 zł., Marcinkiewicz Barbara i Wiesław z Kazimierzowa – 150 zł., Knapik Władysław z Popław kol. – 50 zł., 2 off. N.N. – 700 zł. Bóg zapłać.

 7. Bóg zapłać rodzicom i młodzieży od bierzmowania za dary dla naszej świątyni. Są to: alba i komża kapłańska oraz dwa niklowe flakony na kwiaty.

 8. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Karkocha Monikę, Stępniewską Iwonę, Laskowską Jadwigę, Świdros Agnieszkę, Gwadera Ewelinę, Laskowska Kingę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 9. Różaniec dzisiaj śpiewa II KŻR ze Stawowic, a w przyszłą niedzielę KZR Niepokalnego Serca M.B.

 10. Gość Niedzielny. Mały Gość Niedzielny

Niedziela Trójcy Przenajświetszej
7 czerwca 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. tylko w kościele o godzinie 8, 10 i po niej procesja ulicami Paradyża, następna po procesji bezpośrednio i ostatnia o godzinie 16. Trasa procesji tradycyjna i ołtarze w tych samych miejscach. Proszę, by jak co roku mieszkańcy Paradyża włączyli się do dekoracji. Dekoracja jest dla Pana Jezusa. Zapraszam asystę w strojach regionalnych; dziewczynki do sypania kwiatków; chłopców w strojach komunijnych; strażaków w strojach galowych, Strzelców. Pamiętajmy, że procesja to nie parada, ale to wielka modlitwa, stąd przynosimy śpiewniki, książeczki do nabożeństwa. Dekorujemy nasze domostwa flagami, w okna wstawiamy obrazki. Ze względu na epidemię, mimo, że nie ma ograniczenia co do ilości uczestników nabożeństw i w procesji, to zakładamy maseczki zatykające twarz i nos. Od tego zwolnieni są celebransi. Przez cały tydzień oktawa Bożego Ciała i procesja po krużgankach o godzinie 18. Na oktawę zapraszam wszystkich, a w szczególności w piątek – mieszkańców Wielkiej Woli, Daleszewic. W sobotę: Sokołowa, Grzymałowa, Stawowiczek, kol. Stawowice i Stawowice. W niedzielę procesja na sumie.

 2. Pierwsza Komunia św. będzie u nas 27 czerwca o godzinie 10, natomiast rocznica I Komunii też 27 czerwca o godzinie 14. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą do kościoła na próbę w poniedziałek i we wtorek po nabożeństwie czerwcowym, natomiast rocznicowe we wtorek o godzinie 17.

 3. Ofiary na kościół złożyli: Meusiak Maria i Antoni z Wielkiej Woli – 120 zł., rodzina Madralów z Daleszewic – 150 zł., Kostrzewa Czesława z Grzymałowa – 100 zł., Gusta Ewelina i Hieronim z kol. Stawowice – 120 zł., Kujawa Bogusława z Sylwerynowa – 100 zł., Morawski Jan z Paradyża – 100 zł., rodzina Sieroniów z Wielkiej Woli – 150 zł., narzeczeni: Bolarczyk – Wach – 150 zł., 2off. N.N. – 650 zł. Bóg zapłać.

 4. O posprzątanie kościoła w środę proszę panie z Daleszewic: Pieńkosz Bogusławę, Morawską Marię, Chałubińską Małgorzatę, Chałubińska Jolantę, Juszczykowską Wiesławę, Malicką Anetę. Bóg zapłać dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 5. Różaniec dziś śpiewają z kol. Stawowice, w sobotę I KŻR ze Stawowic, a w przyszłą niedzielę IIKŻR ze Stawowic. Zelatorzy odbierają w zakrystii Biuletyn Rodziny Różańcowej.

 6. Gość Niedzielny. Rycerz Niepokalanej.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego
31 maja 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Nasza Parafia przeżywa dwudniowy odpust parafialny. Dziś i jutro na sumie procesja eucharystyczna po krużgankach. Zapraszam asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków.

 2. Jutro drugi dzień świąteczny, odpustowy. Msze św. w kościele o godzinie 8, 10, 12 i 16. W kaplicach, jak w niedzielę.

 3. Dzisiaj po Mszy św. popołudniowej spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św. Zapraszamy też rodziców dzieci rocznicowych.

 4. We wtorek ósmy dzień nowenny do św. Antoniego. Zapraszam na Mszę św. o godzinie 7. Potem nabożeństwo do naszego Patrona. Zachęcam do pisania osobistych intencji na to nabożeństwo.

 5. W czwartek od godziny 9 odwiedzimy z posługą sakramentalną ludzi starszych i chorych, których można jeszcze zapisywać w zakrystii.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Sposobność do spowiedzi św. codziennie rano i na nabożeństwach czerwcowych. Msza św. w Przyłęku w piątek o godzinie 15.

 7. W najbliższą sobotę o godzinie 12 Pasterz naszej diecezji J.E. ks. Biskup Henryk Tomasik udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas VIII naszej Parafii. Polecając P.B. naszego Pasterza i młodzież oraz ich rodziny serdecznie wszystkich na to nabożeństwo zapraszam.

 8. W przyszłą niedzielę, pierwszą czerwca, przeżywać będziemy m.in. Święto Ceramiki. Parafianom związanym z tym zawodem życzymy wszelkich łask Bożych. Bardzo serdecznie zapraszam na sumę. Modlić się będziemy o potrzebne dary Boże dla naszej Ceramiki Paradyż.

 9. Po zelżeniu restrykcji sanitarnych w związku z panującą epidemią Ks. Biskup Ordynariusz odwołuje dyspensę, zwolnienie, od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Przy tej okazji informuję, że planowana jest procesja na Boże Ciało ulicami Paradyża. Bardzo proszę, tak jak w latach ubiegłych, przygotowywać ołtarze.

 10. Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do kościoła w dni powszednie o godzinie 18, a w niedzielę i święta o godzinie 16.

 11. Ofiary na kościół złożyli: Biczyk Mieczysława i Adam z Paradyża – 100 zł., Michalscy Iwona i Wojciech z Kazimierzowa – 150 zł., Jackowscy Renata i Andrzej z Kazimierzowa – 200 zł., N.N. z Paradyża – 2000 zł., Medrecka Wiesława ze Stawowic – 100 zł., Teda Czesława i Zygmunt z Alfonsowa – 150 zł., Langier Janina z Wielkiej Woli – 100 zł., Sieroń Jadwiga i Jan z Paradyża – 200 zł., 3 off. N.N. 340 zł. Bóg zapłać.

 12. O posprzątanie kościoła proszę panie z Daleszewic: Pieńkosz Bogusławę, Morawską Marię, Chałubińską Małgorzatę, Chałubińską Jolantę, Juszczykowską Wiesławę, Malicką Anetę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 13. Różaniec dzisiaj śpiewają z Popław Kol., jutro z Alfonsowa, a w przyszłą niedzielę z Kol. Stawowice.

 14. Gość Niedzielny.

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego
24 maja 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Przeżywając dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, modlimy się o niebo dla nas wszystkich.

 2. W dniu dzisiejszym, 24 maja, Kościół wspomina Maryję w tytule: Wspomożycielki Wiernych. Jej dedykowana jest kaplica w Przyłęku. Z wielka wiarą prośmy Ją aby pamiętała o nas przed Panem Bogiem.

 3. Dzisiaj na Mszę św. o godzinie 16 bardzo serdecznie zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców.

 4. We wtorek, siódmy dzień nowenny do Św. Antoniego. Po Mszy św. o godzinie 10 specjalne modlitwy do naszego Patrona. Zapraszam i zachęcam do pisania osobistych  próśb na tę modlitwę.

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. Dwudniowy odpust parafialny. Na sumie procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków.

 2. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będzie miała próbę we wtorek, czwartek, piątek po nabożeństwie majowym.

 3. Bardzo serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. popołudniową rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 4. Ofiary na kościół złożyli:  Wilk Beata i Tomasz z Daleszewic – 120 zł., Kamińscy Jadwiga i Stanisław z Grzymałowa – 150 zł., Laskowscy Barbara i Zbigniew z Grzymałowa – 150 zł., Mastalerz Zofia i Marian z Paradyża – 200 zł., Biegała Alicja i Zbigniew z Wielkiej Woli – 120 zł., Białeccy Monika i Zbigniew z Przyłęka – 100 zł., Ślusarczyk Aneta i Witold z Wielkiej Woli – 150 zł., Polinceusz Ewa i Marek z Paradyża – 300 zł., narzeczeni: Słowicki – Kucharczyk – 100 zł. 1 off. N.N. – 100 zł. Bóg zapłać.

 5. O posprzątanie kościoła proszę panie z Wielkiej Woli: Purgat Teresę, Kołodziejczyk Dorotę, Piekarską Elę, Piekarską, Piekarską Monikę, Sieroń Krystynę, Sieroń Urszulę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 6. Różaniec przed sumą śpiewa KŻR  z Feliksowa, a w przyszłą niedzielę  Popławy-Kol.

 7. Gość Niedzielny.

VI Niedziela Wielkanocna
17 maja 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Od jutra przez trzy kolejne dni modlimy się o urodzaje. W te dni zapraszam na Mszę św. o godzinie 7, po niej procesja błagalna po krużgankach. W Wielkiej Woli Mszy św. w tym roku nie będzie.

 2. We  wtorek, szósty dzień nowenny do Św. Antoniego. Zapraszam wszystkich na Mszę św. o godzinie 7, po niej modlitwy do naszego Patrona. Zachęcam do pisania osobistych intencji na kartkach i składamy je na ołtarzu naszego Świętego.

 3. W tym  tygodniu, 21 maja, swoje Imieniny obchodzi ks. Kapelan   Jan Medaj. Już dzisiaj z całego serca składamy najserdeczniejsze życzenia. Zapraszam na Mszę św. w intencji Dostojnego Solenizanta w czwartek o godzinie 7.

 4. W najbliższy piątek po nabożeństwie majowym modlitwa uwielbienia. W imieniu organizatorów wszystkich serdecznie zapraszam.

 5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

 6. Zapraszam na nabożeństwa majowe do kościoła. W dni powszednie o godzinie 18, w niedzielę i święta po Mszy św. o godzinie 16.

 7. W  przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 16 spotkanie rodziców tej młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 8. Ofiary na kościół  złożyli: Morawska Anna z Daleszewic – 100 zł., rodzina Wachów z Feliksowa – 200 zł., narzeczeni: Wańtuch – Mijas – 200 zł., Bociek Gabriela i Piotr oraz Światek Zofia ze Stawowic – 300 zł., Snochowscy Zdzisława i Marek z Paradyża – 150 zł., Biegała Beata i Stanisław z Paradyża – 150 zł., Siatkowscy Janina i Marian z  Przyłęka – 150 zł., narzeczeni: Ambroszczyk – Maćkowska – 100 zł., 2 off. N.N – 240 zł.   Bóg zapłać.

 9. O posprzątanie kościoła proszę panie z Wielkiej Woli: Wojciechowską Irenę, Wojciechowską Teresę, Jakubczyk Justynę, Antos Urszulę, Ciach Krystynę, Górska Marię.  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 10.  W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą śpiewa KŻR z Feliksowa.

Gość Niedzielny. Mały Gość Niedzielny.

V Niedziela Wielkanocna
3 maja 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Ksiądz Biskup Ordynariusz idąc za sugestią Ojca św. Franciszka zachęca wszystkich diecezjan do podjęcia wraz z wszystkimi ludźmi dobrej woli na całym świecie w najbliższy czwartek postu i modlitwy w intencji ustania panującej epidemii i za zmarłych w jej wyniku.

 2. Przypominamy wszystkim wiernym o obowiązku spowiedzi wielkanocnej. Okres wielkanocny kończy się Niedzielą Trójcy Św. tj 7 czerwca. Bardzo serdecznie wszystkich zachęcamy, aby podczas nabożeństw majowych korzystać ze spowiedzi św.

 3. We wtorek kolejny, piąty, dzień nowenny przed uroczystością Św. Antoniego. Zapraszam na Mszę św. o godzinie 7, po niej modlitwy do naszego Patrona. Zachęcam do pisania osobistych intencji  na kartkach i składania ich na ołtarzu bocznym.

 4. W środę, 13-ty dzień miesiąca, nabożeństwo fatimskie. Bardzo serdecznie zapraszam na godzinę 18. O przygotowanie Liturgii proszę mieszkańców Feliksowa i Kazimierzowa.

 5. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godzinie 18, a w niedzielę o godzinie 16. Bardzo serdecznie zapraszam.

 6. Ofiary na kościół złożyli: Kluk Mariola i Marian z kol. Stawowice – 100 zł., Białeccy Jadwiga i Adam z Przyłęka – 200 zł., Snochowscy Maria i Jerzy z kol. Stawowice – 150 zł., Maciołek Leokadia z Paradyża – 1100 zł., Jaroń Magdalena i Marcin z Paradyża – 250 zł., Danielik Ewa i Zbigniew ze Stawowic – 300 zł., Kurzyk Agnieszka i Włodzimierz z Popław kol. – 500 zł., Gusta Maria i Grzegorz z Paradyża – 400 zł., i 2 off. N.N. – 400 zł.  Bóg zapłać.

 7. O posprzątanie kościoła proszę panie  z Wielkiej Woli: Pilarską Angelikę, Juszczyk Katarzynę, Ślusarczyk Anetę, Węglińską Teresę, Pilarską Helenę, Pilarską Katarzynę.  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 8. Gość Niedzielny.

IV Niedziela Wielkanocna
3 maja 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, jak również w najbliższy pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

 1. Jutro wspominamy w Liturgii św. Floriana, Patrona Strażaków.  Naszej Braci Strażackiej życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Patrona.  Dla nas samych prośmy, aby Pan Bóg strzegł  nas od pożaru.

 2. We wtorek czwarty dzień nowenny do św. Antoniego. Zapraszam na Mszę św. o godzinie 7. Po niej modlitwy do naszego Patrona. Zachęcam do pisania osobistych intencji.

 3. W najbliższy piątek w Liturgii Kościoła obchodzimy uroczystość św. Stanisława Bpa i męczennika. Głównego Patrony Polski. Z tej racji nie ma postu.

 4. W kościele nabożeństwo majowe w dni powszednie o godzinie 18, w niedzielę o godzinie 16 połączone ze Mszą św. Serdecznie wszystkich zapraszam.  Ze względu na epidemię zakazane są wszelkie zgromadzenia  na powietrzu. Stąd zachęta, by zamiast przy figurach w każdej rodzinie codziennie modlić się Litanią do  Matki Bożej w domu.

 5. Zgodnie z zarządzeniem służb państwowych w miejscach publicznych, w tym i w kościele obowiązuje nas noszenie maseczek, które zakrywają usta i nos. Bardzo proszę stosujemy się do tego i nie zdejmujemy ich . Przystępując do Komunii św.  odsłaniamy usta.

 6. Ofiary na kościół złożyli: Polinceusz Zofia z Paradyża – 100 zł., Tracz Zofia ze Stawowic – 100 zł., narzeczeni: Wach – Polus – 100 zł.,  Wujek Wiesława z Popław kol. 120 zł., Gliszczyńska Adolfa z Kazimierzowa – 200 zł., Powązka Ewelina z Paradyża – 50 zł., rodzina Juszyńskich z Kazimierzowa – 200 zł., 3 off. N.N. 550 zł.  Bóg zapłać.

 7. O posprzątanie kościoła proszę panie z Wielkiej Woli: Olczykowską Marię, Dudzic Alicję, Bernas Marię, Cuper Danutę, Pilarską Krystynę, Kucharską Annę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 8. Zelatorzy odbierają w zakrystii Biuletyn Rodziny Różańcowej.

 9. Gość Niedzielny. Rycerz Niepokalanej.

III Niedziela Wielkanocna
26 kwietnia 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Od dziś do przyszłej niedzieli przeżywamy Tydzień Biblijny. Pomyślmy, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Pismo św.

 2. W tym tygodniu rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe do kościoła codziennie o godzinie 18, a w niedzielę i święta o godzinie 16.

 3. Składam bardzo serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przyczynili się od odnowienia kapliczek, figur i krzyży przydrożnych.

 4. We wtorek trzeci dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego. Zapraszam na to nabożeństwo o godzinie 7, jak również do pisania osobistych intencji.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota miesiąca. Sposobność do spowiedzi św. codziennie rano, jak i w piątek od godziny 17,30. Msza św. pierwszo piątkowa w Przyłęku o godzinie 16.

 6. W przyszłą niedzielę zwaną Dobrego Pasterza przeżywać będziemy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

 7. Ofiary na kościół złożyli: z Paradyża: Śpiewak Iwona i Piotr – 150 zł., Ignerowicz Robert – 200 zł., Perlikowska Katarzyna – 150 zł., z Feliksowa: Mijas Bożena i Antoni – 150 zł., Szadkowska Maria – 100 zł., z Daleszewic: Maliccy Aneta i Stanisław – 200 zł., z Kol. Popławy: Daniłowicz Anna i Łukasz – 120 zł., z Wielkiej Woli: Sobolewska Lidia – 150 zł., ze Stawowic: Ciszewska Genowefa – 100 zł., 1off. N.N. – 100 zł. Bóg zapłać.

 8. O posprzątanie kościoła proszę panie z Wielkiej Woli: Adamczyk Zofię, Oleksik Edytę, Grudnik Dorotę, Ciach Anetę, Świdros Halinę, Majewską Izabellę.

 9. Gość Niedzielny.

II Niedziela Wielkanocna
19 kwietnia 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 1. Dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego z wielką wiarą prośmy o ustąpienie epidemii koronawirusa. Prośmy o siłę i mądrość dla kierujących naszym państwem. Męstwo i postawę samarytańską dla opiekujących się chorymi. O cierpliwość dla nas wszystkich.

 2. Zapewne,  jak już wiemy od dnia jutrzejszego wprowadzane są nowe zarządzenia dotyczące zgromadzeń, w tym i liturgicznych. W kościele może przebywać równocześnie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, to w naszym przypadku jest ok. 80 osób; w Przyłęku ok. 20 osób; w Sokołowie ok. 10 osób. Jest obowiązek nosić maseczkę higieniczną. Bardzo proszę, by nie stać, czy siedzieć w jednym miejscu, ale rozchodzić się po całej świątyni.

 3. We wtorek kolejny, drugi dzień Nowenny do św. Antoniego. Po Mszy św. o godzinie 7 modlitwy do naszego Patrona. Zachęcam do pisania osobistych intencji.

 4. Po dobrowolnej rezygnacji z funkcji organisty w naszym kościele p. Wiktora Kuny, Parafia ogłasza nabór na to stanowisko. Za piękną i owocną pracę p. Wiktorowi składam serdeczne Bóg zapłać.

 5. W ostatnim czasie ofiary na kościół złożyli: z Paradyża: Krajewscy Ewa i Zbigniew – 140 zł., Michalscy Grażyna i Bogusław – 150 zł., Przybyła Dorota i Tomasz – 500 zł., ze Stawowiczek: Stawiarscy Irena i Henryk – 100 zł., Janik Małgorzata i Wojciech – 150 zł., z Alfonsowa: Borowscy Mirosława i Witold – 100 zł., z Grzymałowa: Nowak Anna – 150 zł., ze Stawowic: Sowa Małgorzata i Karol – 150 zł., z Joaniowa: Boksa Teresa i Jerzy – 200 zł., z Kazimierzowa: Bernas Wioleta i Piotr – 150 zł., Bóg zapłać. 

 6. O posprzątanie kościoła proszę panie z Wielkiej Woli: Borończyk Dominikę, Morawską Jadwigę, Żuchowską Marzenę, Malicką Katarzynę, Sobolewską Lidię, Majewską Lidię. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

Niedziela Wielkanocna
12 kwietnia 2020

 

 • Przeżywając Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, życzę wszystkim moim Drogim Parafianom i Gościom, aby spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem stało się źródłem wiary, męstwa i radości w naszym życiu. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do grobu P.J. Bóg zapłać ks. Wikariuszowi, który z pomocą kilku osób zrobił piękną dekorację.

 • Jutro, drugi dzień świąteczny. Msze św. w kościele o godzinie 8,10,12,16. W Sokołowie o g. 9, Przyłęku o g. 11. 15. Usłyszymy list ks. Rektora KUL-u.

 • We wtorek rozpoczynamy  Nowennę przed uroczystością św. Antoniego. Zapraszam na Mszę św. o godzinie 7 i po niej modlitwy do naszego Patrona. Zachęcam również do pisania osobistych intencji.

 • Przyszła niedziela, to Niedziela Miłosierdzia Bożego.  Prośmy z wielką wiarą i ufnością o ustąpienie epidemii koronawirusa.  Przypominam o przestrzeganiu restrykcji nałożonych przez służby rządowe  i sanitarne.

 • Ofiary na kościół złożyli: Jędrzejczyk Zofia z Feliksowa – 100 zł., Sołtys Władysława i Tadeusz z Alfonsowa – 100 zł., Sikora Irena i Zdzisław z kol. Popławy – 100 zł., Białowąs Emilia z Daleszewic – 100 zł., Bartyzel Ewelina i Paweł z Kazimierzowa – 120 zł., Świderscy Agnieszka i Tomasz z kol. Stawowice – 100 zł., Grabowscy Anna i Sławomir z Paradyża – 120 zł., Kluk Krystyna i Jan z kol. Stawowice – 100 zł., Mytkowscy Beata i Paweł z Paradyża – 100 zł., 1off. N.N. 100 zł.  Bóg zapłać.

 • O posprzątanie kościoła w piątek proszę panie z Wielkiej Woli: Osińską Elżbietę, Długosz Martę, Mędrecką Iwonę, Gadomską Irenę, Dzitkowską Barbarę, Dzitkowską Agnieszkę.  Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 • W zakrystii możemy nabyć świąteczny numer Gościa  Niedzielnego, majowy numer Małego Gościa Niedzielnego i odebrać kwietniowy numer Rycerza Niepokalanej.

 

Niedziela Palmowa
5 kwietnia 2020

 1. Dniem dzisiejszym rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach świętych w kościele i w kaplicach poświęcenie palm.

 1. Z racji zaistniałej sytuacji /epidemia/ uroczystość I Komunii św. z pierwszej niedzieli maja została przełożona na termin późniejszy. Po ustaniu epidemii nowa data, po uzgodnieniu z rodzicami, zostanie podana.

 1. Bardzo serdecznie zapraszam, przestrzegając restrykcje stanu epidemii,  na nabożeństwa Wielkiego Tygodnia.

– Czwartek: przeżywać będziemy pamiątkę ustanowienia Najśw. Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 17.

– Piątek: w tym dniu jedynym nie ma Mszy św. Jest Liturgia, która rozpocznie się Drogą Krzyżową o godzinie 16. O godzinie 17 centralne nabożeństwo, na które składa się czytanie Pisma św., z męką Pańską, adoracja Krzyża Św., Komunia św. i przeniesienie P.J. do grobu. Po wszystkich ceremoniach śpiewa się trzy części Gorzkich Żali.

– Sobota:  nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów. Natomiast w każdej rodzinie przed wielkanocnym śniadaniem Ojciec rodziny dokona ich błogosławieństwa. Formularz modlitwy podany jest na stronie internetowej Parafii.  O godzinie 18 rozpocznie się Liturgia Wielkiej Soboty.

 1. Msze św. niedzielne i nabożeństwa Triduum Paschalnego można przeżywać poprzez łącza internetowe naszej Parafii.

 1. Zapraszam wszystkich do indywidualnej adoracji, modlitwy począwszy od czwartku wieczorem poprzez piątek i sobotę. Myślę, że Strażacy przy zachowywaniu zasad bezpieczeństwa i restrykcji będą czuwać przy Grobie Pańskim.  W te dni kościół będzie otwarty do godziny 21.

 1. Rezurekcja – bez procesji, w niedziele o godzinie 6. Następne Msze św. o godzinie 10,12,16. Kaplice: 9 Sokołów; 11,15 Przyłęk.

 1. Ofiary na kościół złożyli: z Wielkiej Woli: rodzina Wojciechowskich – 200 zł., Langier Ryszard – 100 zł., Gwadera Jadwiga – 120 zł., Nowak Sylwia i Piotr – 120 zł., Ziółkowscy Katarzyna i Karol – 200 zł., Gadomscy Irena i Stanisław – 100 zł., 1 off. – N.N. 100 zł.   Bóg zapłać.

 1. Ofiary na kwiaty do Grobu P.J. złożyli mieszkańcy: Kazimierzowa – 230 zł., Popław kol. 310 zł., Stawowiczek – 90 zł., Przyłęka – 342 zł., Alfonsowa – 110 zł., Wielkiej Woli – 283 zł., Stanisławowa – 90 zł. Bóg zapłać.

 1. O posprzątanie kościoła proszę panie z Wielkiej Woli: Sylwię Nowak, Jadwigę Gwadera, Agnieszkę Gwadera, Kataryznę Ziółkowską, Małgorzatę Ignerowicz, Jolantę Chałubińską.   Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 1. Zelatorzy odbierają w zakrystii Biuletyn Rodziny Różańcowej.

 1. W czwartek ukaże się i będzie do nabycia świąteczny, podwójny numer Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł.., oraz majowy numer  Małego Gościa Niedzielnego.

V Niedziela Wielkiego Postu
29 marca 2020

 1. W związku ze stanem epidemii  przypominamy o wprowadzonych restrykcjach: zgromadzenia, w tym liturgiczne mogą liczyć 5 osób.  Stąd na Mszy  św. gromadzi się 5 osób z rodziny, która ją zamówiła.

 2. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej racji w piątek będziemy spowiadać:  S o k o ł ó w:  10:00 – 10:30,   P r z y ł ę k: 12:00 – 13:00,  P a r a d y ż: 14:00 – 16:00. Będziemy przychodzili pojedynczo, tak by w kościele nie przekroczyć  jednorazowo 5 osób.

 3. W piątek, w kościele Droga Krzyżowa o godzinie 16:00.

 4. W przyszłą niedzielę w kościele na każdej Mszy i w kaplicach poświęcenie palm.

 5. Ofiary na kwiaty do grobu P.J. złożyli mieszkańcy: Grzymałowa i Sokołowa – 160 zł, Stawowic –  320 zł, Kol. Stawowice – 120 zł, Daleszewic – 265 zł, Paradyża 1038 zł.  Bóg zapłać.

 6. Ofiary na kościół złożyli: z Kol. Stawowice: Snochowscy Maria i Jerzy – 120 zł, rodzina Bednarków – 200 zł, z Wielkiej Woli:  Dudzic Alicja – 100 zł, Materek Kazimiera – 100 zł, Majewscy Izabela i Bogusław – 100 zł, Bernas Maria i Andrzej – 100 zł, Cuper Danuta – 100 zł, Purgat Teresa i Jan – 120 zł, Górska Maria – 150 zł, Jakubczyk Justyna i Tomasz – 150 zł, 1 off. N.N. – 100 zł. Bóg zapłać.

 7. O posprzątanie kościoła proszę panie z Popław-Kolonii: Stobieniecką Grażynę, Wójcik Marię, Knapik Ewę, Knapik Paulinę, Kurzydlak Teresę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie świątyni.

 

IV Niedziela Wielkiego Postu
22 marca 2020

 1. Ze względu na stan epidemii nie urządzamy rekolekcji wielkopostnych. Nie będzie też ogólnej spowiedź św. Jak przypominał ks. Biskup okres spowiedzi wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Św. tj. do 7 czerwca br. Tymczasem przed każdą Mszą św. będzie możliwość skorzystania z tego Sakramentu. Gdy chodzi o chorych, to w odpowiednim czasie ogłosimy posługę wśród nich.

 2. W najbliższą środę przypada Święto Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w kościele i w kaplicach według porządku niedzielnego.

 3. Zapraszam na nabożeństwa Wielkiego Tygodnia: Droga Krzyżowa – piątek g. 16:00, Gorzkie Żale – niedziela g. 16:00.

 4. Została reaktywowana strona internetowa naszej Parafii: www.parafia–wielkawola.pl.

 5.  Ofiary na kościół złożyli: z Paradyża: Rutowicz Barbara i Józef –200 zł, Bombol Jadwiga i Mariusz – 130 zł, Wojciechowska Zdzisława – 100 zł, Piotrowscy Bożena i Jan – 100 zł, Ugniewski Jan z matką – 150 zł, Rzeźnik Joanna i Andrzej – 150 zł, Gromadzki Marian – 150 zł, Olczyk Wiesława i Eugeniusz – 120 zł, Polenceusz Wanda – 50 zł, Rutowicz Jadwiga i Jan – 200 zł, Piotrowscy Małgorzata i Adam – 150 zł, rodzina Rogulskich – 200 zł, 2 ofiary bezimienne – 200 zł.  Bóg zapłać.

 6. Ofiary na kwiaty do grobu P.J. złożyli mieszkańcy: Joaniowa – 160 zł, Sylwerynowa –144 zł, Feliksowa – 230 zł, Adamowa – 110 zł. Bóg zapłać.

 7. O posprzątanie kościoła proszę panie z Popław-Kol.: Borowską Monikę, Kurzyk Agnieszkę, Kowalską Annę, Grudnik Anitę, Grudnik Karolinę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

 8. Różaniec przed sumą śpiewa  K.Ż.R.  św. Dominika, a w przyszłą niedzielę K.Ż.R.  M.B. Różańcowej.

 9. Do nabycia „Gość Niedzielny”.