Niedziela Palmowa
5 kwietnia 2020

1. Dniem dzisiejszym rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach świętych w kościele i w kaplicach poświęcenie palm.

1. Z racji zaistniałej sytuacji /epidemia/ uroczystość I Komunii św. z pierwszej niedzieli maja została przełożona na termin późniejszy. Po ustaniu epidemii nowa data, po uzgodnieniu z rodzicami, zostanie podana.

1. Bardzo serdecznie zapraszam, przestrzegając restrykcje stanu epidemii,  na nabożeństwa Wielkiego Tygodnia.

– Czwartek: przeżywać będziemy pamiątkę ustanowienia Najśw. Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 17.

– Piątek: w tym dniu jedynym nie ma Mszy św. Jest Liturgia, która rozpocznie się Drogą Krzyżową o godzinie 16. O godzinie 17 centralne nabożeństwo, na które składa się czytanie Pisma św., z męką Pańską, adoracja Krzyża Św., Komunia św. i przeniesienie P.J. do grobu. Po wszystkich ceremoniach śpiewa się trzy części Gorzkich Żali.

– Sobota:  nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów. Natomiast w każdej rodzinie przed wielkanocnym śniadaniem Ojciec rodziny dokona ich błogosławieństwa. Formularz modlitwy podany jest na stronie internetowej Parafii.  O godzinie 18 rozpocznie się Liturgia Wielkiej Soboty.

1. Msze św. niedzielne i nabożeństwa Triduum Paschalnego można przeżywać poprzez łącza internetowe naszej Parafii.

1. Zapraszam wszystkich do indywidualnej adoracji, modlitwy począwszy od czwartku wieczorem poprzez piątek i sobotę. Myślę, że Strażacy przy zachowywaniu zasad bezpieczeństwa i restrykcji będą czuwać przy Grobie Pańskim.  W te dni kościół będzie otwarty do godziny 21.

1. Rezurekcja – bez procesji, w niedziele o godzinie 6. Następne Msze św. o godzinie 10,12,16. Kaplice: 9 Sokołów; 11,15 Przyłęk.

1. Ofiary na kościół złożyli: z Wielkiej Woli: rodzina Wojciechowskich – 200 zł., Langier Ryszard – 100 zł., Gwadera Jadwiga – 120 zł., Nowak Sylwia i Piotr – 120 zł., Ziółkowscy Katarzyna i Karol – 200 zł., Gadomscy Irena i Stanisław – 100 zł., 1 off. – N.N. 100 zł.   Bóg zapłać.

1. Ofiary na kwiaty do Grobu P.J. złożyli mieszkańcy: Kazimierzowa – 230 zł., Popław kol. 310 zł., Stawowiczek – 90 zł., Przyłęka – 342 zł., Alfonsowa – 110 zł., Wielkiej Woli – 283 zł., Stanisławowa – 90 zł. Bóg zapłać.

1. O posprzątanie kościoła proszę panie z Wielkiej Woli: Sylwię Nowak, Jadwigę Gwadera, Agnieszkę Gwadera, Kataryznę Ziółkowską, Małgorzatę Ignerowicz, Jolantę Chałubińską.   Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

1. Zelatorzy odbierają w zakrystii Biuletyn Rodziny Różańcowej.

1. W czwartek ukaże się i będzie do nabycia świąteczny, podwójny numer Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł.., oraz majowy numer  Małego Gościa Niedzielnego.

V Niedziela Wielkiego Postu
29 marca 2020

1. W związku ze stanem epidemii  przypominamy o wprowadzonych restrykcjach: zgromadzenia, w tym liturgiczne mogą liczyć 5 osób.  Stąd na Mszy  św. gromadzi się 5 osób z rodziny, która ją zamówiła.

2. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej racji w piątek będziemy spowiadać:  S o k o ł ó w:  10:00 – 10:30,   P r z y ł ę k: 12:00 – 13:00,  P a r a d y ż: 14:00 – 16:00. Będziemy przychodzili pojedynczo, tak by w kościele nie przekroczyć  jednorazowo 5 osób.

3. W piątek, w kościele Droga Krzyżowa o godzinie 16:00.

4. W przyszłą niedzielę w kościele na każdej Mszy i w kaplicach poświęcenie palm.

5. Ofiary na kwiaty do grobu P.J. złożyli mieszkańcy: Grzymałowa i Sokołowa – 160 zł, Stawowic –  320 zł, Kol. Stawowice – 120 zł, Daleszewic – 265 zł, Paradyża 1038 zł.  Bóg zapłać.

6. Ofiary na kościół złożyli: z Kol. Stawowice: Snochowscy Maria i Jerzy – 120 zł, rodzina Bednarków – 200 zł, z Wielkiej Woli:  Dudzic Alicja – 100 zł, Materek Kazimiera – 100 zł, Majewscy Izabela i Bogusław – 100 zł, Bernas Maria i Andrzej – 100 zł, Cuper Danuta – 100 zł, Purgat Teresa i Jan – 120 zł, Górska Maria – 150 zł, Jakubczyk Justyna i Tomasz – 150 zł, 1 off. N.N. – 100 zł. Bóg zapłać.

7. O posprzątanie kościoła proszę panie z Popław-Kolonii: Stobieniecką Grażynę, Wójcik Marię, Knapik Ewę, Knapik Paulinę, Kurzydlak Teresę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie świątyni.

IV Niedziela Wielkiego Postu
22 marca 2020

1. Ze względu na stan epidemii nie urządzamy rekolekcji wielkopostnych. Nie będzie też ogólnej spowiedź św. Jak przypominał ks. Biskup okres spowiedzi wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Św. tj. do 7 czerwca br. Tymczasem przed każdą Mszą św. będzie możliwość skorzystania z tego Sakramentu. Gdy chodzi o chorych, to w odpowiednim czasie ogłosimy posługę wśród nich.

2. W najbliższą środę przypada Święto Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w kościele i w kaplicach według porządku niedzielnego.

3. Zapraszam na nabożeństwa Wielkiego Tygodnia: Droga Krzyżowa – piątek g. 16:00, Gorzkie Żale – niedziela g. 16:00.

4. Została reaktywowana strona internetowa naszej Parafii: www.parafia–wielkawola.pl.

5.  Ofiary na kościół złożyli: z Paradyża: Rutowicz Barbara i Józef –200 zł, Bombol Jadwiga i Mariusz – 130 zł, Wojciechowska Zdzisława – 100 zł, Piotrowscy Bożena i Jan – 100 zł, Ugniewski Jan z matką – 150 zł, Rzeźnik Joanna i Andrzej – 150 zł, Gromadzki Marian – 150 zł, Olczyk Wiesława i Eugeniusz – 120 zł, Polenceusz Wanda – 50 zł, Rutowicz Jadwiga i Jan – 200 zł, Piotrowscy Małgorzata i Adam – 150 zł, rodzina Rogulskich – 200 zł, 2 ofiary bezimienne – 200 zł.  Bóg zapłać.

6. Ofiary na kwiaty do grobu P.J. złożyli mieszkańcy: Joaniowa – 160 zł, Sylwerynowa –144 zł, Feliksowa – 230 zł, Adamowa – 110 zł. Bóg zapłać.

7. O posprzątanie kościoła proszę panie z Popław-Kol.: Borowską Monikę, Kurzyk Agnieszkę, Kowalską Annę, Grudnik Anitę, Grudnik Karolinę. Bóg zapłać za dotychczasowe sprzątanie naszej świątyni.

8. Różaniec przed sumą śpiewa  K.Ż.R.  św. Dominika, a w przyszłą niedzielę K.Ż.R.  M.B. Różańcowej.

9. Do nabycia „Gość Niedzielny”.