Uroczystości pogrzebowe śp. księdza prałata Adama Myszkowskiego – informacja dla mediów

Z uwagi na aktualne przepisy związane z przeciwdziałaniem epidemii Covid-19 w uroczystościach pogrzebowych Księdza Prałata Adama Myszkowskiego, kustosza sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela w Paradyżu we wtorek, 23 marca br. wewnątrz świątyni może wziąć udział ograniczona limitem sanitarnym liczba osób i nie jest przewidziany udział przedstawicieli mediów: operatorów kamer, fotoreporterów, dziennikarzy prasowych, internetowych i radiowych.

PT. Redakcje i Dziennikarze chcący relacjonować pogrzeb śp. ks. Prałata Adama Myszkowskiego będą mieli wyznaczone miejsce przed świątynią w krużgankach Sanktuarium (przy figurze św. Franciszka), które wskażą służby porządkowe.

Uprzejmie prosimy o podporządkowanie się do zaleceń i wskazówek wyznaczonych służb porządkowych na terenie Sanktuarium (strzelców i strażaków OSP) i uszanowanie skupienia w czasie trwania liturgii mszy świętej.

Na zewnątrz kościoła będzie przeprowadzona transmisja mszy świętej żałobnej o godz. 18.00 za pośrednictwem telebimu oraz przygotowanego nagłośnienia (będzie możliwość skorzystania z sygnału audio).

Ponadto, transmisję mszy świętej żałobnej przeprowadzi Radio Plus Radom oraz strona parafii www.parafia-wielkawola.pl.

ORGANIZATOR:

PARAFIA PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

W PARADYŻU