Uroczystości pogrzebowe śp. księdza prałata Adama Myszkowskiego

17 marca 2021 r. zakończył ziemską pielgrzymkę
ks. prałat Adam Myszkowski, lat 68.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się:

w Paradyżu, we wtorek, 23 marca 2021 r.

– o godzinie 18.00 – z udziałem wiernych świeckich (mszy świętej przewodniczy ks. bp Henryk Tomasik);
– o godzinie 20.00  – z udziałem kapłanów (mszy świętej przewodniczy ks. bp Piotr Turzyński);

w Radoszycach, w środę, 24 marca 2021 r. o godzinie 12.00.

Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Wacława Depo i z udziałem ks. biskupa Marka Solarczyka w Radoszycach, w rodzinnej parafii ks. Adama. Metropolita częstochowski, który jest również przyjacielem z rocznika święceń wygłosi homilię pogrzebową. Po mszy świętej ks. biskup Marek Solarczyk będzie przewodniczył modlitwie ostatniego pożegnania i na miejscowym cmentarzu.

Po czym ciało spocznie na miejscowym cmentarzu.

Rodzina, Przyjaciele, Parafianie

Panie Jezu Cierniem Ukoronowany i Krwią Świętą Zbroczony

przyjmij gorliwego Sługę swego do grona świętych Kapłanów.

Przybywających na uroczystości pogrzebowe ś.p. ks. prałata Adama Myszkowskiego bardzo gorąco prosimy, abyśmy – pamiętając o istniejącej i rozszerzającej się pandemii koronawirusa – zatroszczyli się o zdrowie innych oraz własne.

Dlatego prosimy o bezwzględne przestrzeganie przepisów sanitarnych,  a mianowicie:

– wszystkich obowiązuje noszenie masek ochronnych;

– w świątyni na powierzchni 15 m2 może znajdować się jedna osoba;

– na zewnątrz świątyni odległość pomiędzy osobami wynosi 1,5 m;

– podporządkowanie się służbom porządkowym: strzelcom, strażakom.

Jednocześnie informujemy, że w Paradyżu parking będzie przygotowany przy ul. Koneckiej (trasa 74), naprzeciw cmentarza grzebalnego.

Po zakończonych mszach św. pragnący pomodlić się przy trumnie zmarłego będą to mogli uczynić do godz. 23.00. Po czym ciało zostanie przewiezione do domu pogrzebowego.

Uwzględniając limit mogących uczestniczyć w kościele parafialnym w Radoszycach, podczas uroczystość pogrzebowych wewnątrz kościoła będą mogli uczestniczyć biskupi, koledzy kursowi ks. Adama i jego najbliższa rodzina. Pozostali będą uczestniczyć w liturgii, stojąc na zewnątrz kościoła.

Uroczystości pogrzebowe z kościoła w Paradyżu o godz. 18:00 oraz 20:00, będą transmitowane na żywo na kanale Youtube. Linki do poszczególnych transmisji zostaną tradycyjne udostępnione na stronie parafii www.parafia-wielkawola.pl.